Мораторій на перевірку якості харчопродуктів збільшив кількість кишково-інфекційних хворіб

15:06 5 липня 2016 р.

  • 0

До 2019 року всі виробники в Україні повинні будуть самі відповідати за свою продукцію, в тому числі здійснювати лабораторний контроль її якості. Новостворена Держпродспоживслужба має намір також змусити робити це і власників продуктових ринків.

Про це сьогодні, 5 липня,  під час інтерв’ю-прес-конференції на тему: “Реформа контролю за безпекою харчів. Як нова Держпродспоживслужба запроваджує на Львівщині європейську модель безпеки та якості продуктів харчування?”, яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомила в.о. начальника головного управління Олександра Чушак.

За її словами, згідно з новим законодавством, до 2019 року всі виробники продукції повинні будуть самі відповідати за свою продукцію.

- Це є лабораторний контроль самого суб’єкта господарювання. Ми тебе не перевіряємо раз в півроку чи раз на рік. Ми тебе можемо взагалі не перевіряти. Але коли є скарга чи спалах захворювання, то ти будеш нести повну відповідальність зі значно більшими штрафними санкціями, ніж було до того, - пояснює Олександра Чушак.

Олександра Чушак стверджує, що так працюють усі виробники в країнах ЄС. Тобто той, хто щось виробляє, створює лабораторію контролю якості на своєму виробництві. Якщо такої лабораторії у нього немає, то підприємець повинен заплатити за послуги сертифікованої лабораторії.

Вона також зауважила, що всі українські підприємці, які експортують свою продукцію в Європу, вже працюють за цією схемою. А ось ті, що працюють на внутрішньому ринку, здебільшого ігнорують ці правила.

- Згідно з цим законом торгівля харчовими продуктами з тротуару має бути взагалі забороненою. Але у нашій державі, коли люди не мають грошей і виживають лише з того, що продають на ринку, на певний період дозволили. Адже за кордоном таких стихійних ринків, як у нас, немає. Ніхто не може купити молоко в бабусі з пляшки, тому що це молоко не пройшло лабораторних досліджень, - каже в.о. начальника головного управління Держпродспоживслужби у Львівській області. - Так має бути в майбутньому і в Україні.

Олександра Чушак сказала, що протягом двадцяти років пропрацювала санітарним лікарем, але такого спалаху кишкових інфекцій, які фіксуються останнім часом, ніколи не було.

- На жаль, воно не афішується. Колись, якщо таке відбувалося, то про це говорилося на всіх каналах, а осіб, які винні у захворюванні, ледве чи з роботи не звільняли. А зараз у нас мораторій. То ж всі мовчать, - констатує в.о. начальника головного управління Держпродспоживслужби у Львівській області.

Нагадаємо, що в Україні ще триває мораторій на перевірку якості харчопродуктів, запроваджений з руки лобістів-виробників, які не хочуть дотримувати якісних стандартів ЄС.
 

Прес-клуб реформ 5 липня 2016 року.
Відео: Львівський прес-клуб.

Коментарі(0)

До теми

23:25 27 травня 2020 р.

Суд у Львові виправдав підприємця: постановою Кабміну не можна заборонити мирний пікет

27 травня у Галицькому районному суді Львова відбулося судове слухання у справі про адмінпорушення, яке поліція інкримінувала підприємцю Владиславу Орлову за одиночний пікет 1 травня. Нагадаємо, він вимагав відновлення конституційного права на працю. Суд не побачив у діях підприємця складу адміністративного правопорушення, яке порушувало правила карантину.

Рубрика: Економіка

Останні новини

На Львівщині - ще 4 смерті інфікованих коронавірусом

На Львівщині - рекордна кількість позитивних ПЛР-тестів

Страдецькій горі зашкодить дорога Медведчука-Козака

Всі новини Львова та області

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Львівська ОТГ: "за" і "проти"

Рубрика: Політика

Україномовні медіа в Україні

Рубрика: Політика

Заборони у законопроєкті №2693 "Про медіа"

Рубрика: Політика

Владислав Орлов виграв суд у Львові

Рубрика: Економіка

Свобода слова. Правдивого чи й брехливого?

Рубрика: Політика

Всі відео розділу