Мораторій на перевірку якості харчопродуктів збільшив кількість кишково-інфекційних хворіб

15:06 5 липня 2016 р.

До 2019 року всі виробники в Україні повинні будуть самі відповідати за свою продукцію, в тому числі здійснювати лабораторний контроль її якості. Новостворена Держпродспоживслужба має намір також змусити робити це і власників продуктових ринків.

Про це сьогодні, 5 липня,  під час інтерв’ю-прес-конференції на тему: “Реформа контролю за безпекою харчів. Як нова Держпродспоживслужба запроваджує на Львівщині європейську модель безпеки та якості продуктів харчування?”, яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомила в.о. начальника головного управління Олександра Чушак.

За її словами, згідно з новим законодавством, до 2019 року всі виробники продукції повинні будуть самі відповідати за свою продукцію.

- Це є лабораторний контроль самого суб’єкта господарювання. Ми тебе не перевіряємо раз в півроку чи раз на рік. Ми тебе можемо взагалі не перевіряти. Але коли є скарга чи спалах захворювання, то ти будеш нести повну відповідальність зі значно більшими штрафними санкціями, ніж було до того, - пояснює Олександра Чушак.

Олександра Чушак стверджує, що так працюють усі виробники в країнах ЄС. Тобто той, хто щось виробляє, створює лабораторію контролю якості на своєму виробництві. Якщо такої лабораторії у нього немає, то підприємець повинен заплатити за послуги сертифікованої лабораторії.

Вона також зауважила, що всі українські підприємці, які експортують свою продукцію в Європу, вже працюють за цією схемою. А ось ті, що працюють на внутрішньому ринку, здебільшого ігнорують ці правила.

- Згідно з цим законом торгівля харчовими продуктами з тротуару має бути взагалі забороненою. Але у нашій державі, коли люди не мають грошей і виживають лише з того, що продають на ринку, на певний період дозволили. Адже за кордоном таких стихійних ринків, як у нас, немає. Ніхто не може купити молоко в бабусі з пляшки, тому що це молоко не пройшло лабораторних досліджень, - каже в.о. начальника головного управління Держпродспоживслужби у Львівській області. - Так має бути в майбутньому і в Україні.

Олександра Чушак сказала, що протягом двадцяти років пропрацювала санітарним лікарем, але такого спалаху кишкових інфекцій, які фіксуються останнім часом, ніколи не було.

- На жаль, воно не афішується. Колись, якщо таке відбувалося, то про це говорилося на всіх каналах, а осіб, які винні у захворюванні, ледве чи з роботи не звільняли. А зараз у нас мораторій. То ж всі мовчать, - констатує в.о. начальника головного управління Держпродспоживслужби у Львівській області.

Нагадаємо, що в Україні ще триває мораторій на перевірку якості харчопродуктів, запроваджений з руки лобістів-виробників, які не хочуть дотримувати якісних стандартів ЄС.
 

Прес-клуб реформ 5 липня 2016 року.
Відео: Львівський прес-клуб.

До теми

19:01 3 березня 2021 р.

У Львові винесуть на громадське обговорення збільшення тарифу на проїзд у громадському транспорті

Управління транспорту ЛМР аналізує розрахунки, надані приватними і комунальними перевізниками. Як повідомив Орест Олеськів, керівник управління, у цій ситуації потрібно враховувати не лише економічний стан перевізників, але й фінансову платоспроможність пасажирів. Відповідно, наступного тижня відбудуться громадські обговорення щодо тарифу на проїзд у громадському транспорті, за результатами яких прийматимуть наступні рішення.

Рубрика: Економіка

18:49 3 березня 2021 р.

Іноземці, які вирощують картоплю на Львівщині, планують збудувати тут завод з виробництва крохмалю

Cьогодні голова Львівської облдержадміністрації Максим Козицький зустрівся з представниками компанії “Централ Плейнс Груп Україна”. Підприємство розташоване у Великосілках, Кам’янка-Бузького району і займається вирощуванням високоякісної картоплі столових та чіпсових сортів.

Рубрика: Економіка

14:26 3 березня 2021 р.

У Львові оновлено перелік недобросовісних підрядників та забудовників

Львівська міська рада застерігає мешканців бути обачними і не купувати квартири у неперевірених забудовників.Аби вберегтися від придбання квартир у компаній, які ведуть незаконну діяльність, радять користуватися сайтом із картою забудов, на якому можна отримати всю інформацію про ведення будівництва.

Рубрика: Економіка

12:54 3 березня 2021 р.

Львівелектротранс хоче збільшити штат водіїв евакуаторів

Із лютого 2021 року евакуацію неправильно припаркованих авто у Львові здійснює ЛКП «Львівелектротранс». Про це повідомив на комісії транспорту, зв’язку та міської мобільності начальник служби безпеки руху ЛКП «Львівелектротранс» Андрій Богуш.

Рубрика: Економіка

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Паркувальний рекет у Львові: як захиститися

Рубрика: Ситуації і пригоди

Знущання над тваринами на Львівщині

Рубрика: Ситуації і пригоди

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу