Міжнародний аеропорт «Львів» отримає п'ятий рівень свободи, якщо усуне низку недоліків у своїй роботі

22:44 21 березня 2015 р.


Фото: lviv.tv

У Львові проходить виїзне засідання Комітету Верховної Ради з питань транспорту «Стан та перспективи розвитку транспортної інфраструктури Західного регіону України».

«Відкрити» небо над Міжнародним аеропортом «Львів» обіцяють народні депутати, які взяли участь у виїзному засіданні парламентського Комітету з питань транспорту в обласному центрі. голова Львівської ОДА Олег Синютка зазначив на ньому:

«Я вважаю що ми сьогодні суттєво втрачаємо від відсутності Угоди про спільний авіапростір. Якщо це питання не вирішать на державному рівні, то потрібно запровадити на базі львівського аеропорту пілотний проект «Львів – відкрите небо».

За рік побачимо, чи це дало можливість збільшити прибутки. Ми можемо прийняти окреме рішення і надати йому п'ятий рівень свободи (право на політ між двома іноземними державами в ході перельоту, що починається або закінчується в своїй країні), щоб лоукости та інші авіакомпанії могли вільно літати. Для цього не потрібно угод з Європейським Союзом, а достатньо позиції держави».

Цю пропозицію підтримали депутати, зазначивши, що для цього потрібно усунути низку недоліків в роботі львівського аеропорту. Попри те, що летовище було побудоване до Євро-2012, в експлуатацію досі не здано злітно-посадкову смугу, систему навігації, а також не вирішено питання про незалежне електроживлення тощо.

Проект «Відкрите небо» є загальною української стратегією розвитку авіаційної галузі України, яку почали впроваджувати ще з 2007 року.  28 листопада 2013 року у Вільнюсі відбулося парафування Угоди про спільний авіаційний простір (САП) між Україною та країнами Європейського Союзу. Проте подальше підписання цієї Угоди на сьогодні заблоковано через відсутність узгодженої позиції між Іспанією та Великою Британією. 

Доти, поки ці питання не будуть врегульованими представники української авіаційної галузі, чиновники Міністерства інфраструктури та народні депутати України з Львівщини пропонують «відкрити небо» над львівським аеропортом, що своєю чергою дасть суттєвий поштовх для розвитку цього летовища і позитивно вплине на розвиток аеропортів не лише Львова, а й усієї України, їхню інфраструктуру, також на розвиток транзитного потенціалу України, сприятиме створенню нових робочих місць і підвищення інвестиційної привабливості галузі. Повідомляючи про це сьогодні, 21 березня, агенція «Укрінформ» також нагадує:

«У Львові проходить виїзне засідання Комітету Верховної Ради з питань транспорту «Стан та перспективи розвитку транспортної інфраструктури Західного регіону України». Нардепи відвідали аеропорт «Львів», ознайомились із презентацією його роботи в умовах договору «Про спільний авіаційний простір» («Відкрите небо»). Члени транспортного комітету побували також на головному залізничному вокзалі та цікавились роботою Центру управління дорожнім рухом ЛКП «Львівавтодор».

dailylviv.com

До теми

19:23 27 лютого 2021 р.

У Львові Сільпо не купить Фуршет, - АМКУ

Тому що концентрація двох активів в одних руках могла б призвести у Львові до обмеження конкуренції, - офіційна версія.

Рубрика: Економіка

21:43 26 лютого 2021 р.

Фіксована річна ціна на газ для населення: у Кабміні повідомили про старт

Фіксована річна ціна на газ для населення від газопостачальних компаній почне працювати з 1 квітня, коли втратить силу встановлена державою "стеля" у 6,99 грн за кубометр.

Рубрика: Економіка

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Паркувальний рекет у Львові: як захиститися

Рубрика: Ситуації і пригоди

Знущання над тваринами на Львівщині

Рубрика: Ситуації і пригоди

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу