Міжнародні резерви України зросли до п’ятирічного максимуму

10:30 9 січня 2019 р.


Фото: epravda.com.ua

За підсумками 2018 року міжнародні резерви України зросли на 10,6% і сягнули на 1 січня 2019 року 20,8 млрд. доларів (в еквіваленті), за попередніми даними.

Про це повідомили в середу, 9 січня, в прес-службі Національного банку, де також розповіли, що такий обсяг резервів не лише перевищив останній прогноз НБУ (19,2 млрд. доларів в еквіваленті, згідно інфляційного звіту за жовтень-2018), а й сягнув п’ятирічного максимуму – востаннє такий рівень резервів був зафіксований ще у жовтні 2013 року.

Збільшити міжнародні резерви вдалося насамперед завдяки отриманню Україною зовнішнього фінансування та купівлі Національним банком надлишку валюти на міжбанківському ринку. Впродовж переважної частини року пропозиція валюти на міжбанківському ринку переважала над попитом на неї.

Зокрема, у першій половині року високий рівень пропозиції забезпечували сприятлива зовнішня цінова кон’юнктура для товарів українського експорту і пожвавлення інтересу міжнародних інвесторів до ринків, що розвиваються. У другому півріччі надлишок валюти на міжбанківському ринку формувався насамперед завдяки надходженню виручки від експорту рекордного врожаю зернових й іншої аграрної продукції.

Крім того, на пропозицію валюти з боку банків позначався чистий продаж валюти населенням. В результаті, Національний банк отримав можливість здійснити чисту купівлю валюти на суму 1,4 млрд. доларів без впливу на напрямок руху курсу гривні.

Своєю чергою, надходження від Міжнародного валютного фонду, Європейського союзу та Світового банку на підтримку макрофінансової стабільності та реформ в Україні становили 2,4 млрд. доларів. Крім того, минулого року уряд залучив на зовнішніх та внутрішніх ринках 6,1 млрд. доларів. Водночас, упродовж року кошти з резервів спрямовувалися переважно на платежі уряду та Національного банку з обслуговування та погашення державного боргу в іноземній валюті. Їх загальна сума становила 8,1 млрд. доларів

На приріст резервів вплинуло також збільшення вартості фінансових інструментів (зміна ринкової вартості, курсу гривні до іноземних валют) на 230 мільйонів доларів. Упродовж грудня міжнародні резерви зросли на три мільярди 108 мільйонів доларів або 17,5% до 20 мільярдів 820,4 млн. доларів внаслідок дії низки факторів. Зокрема, Україна отримала два мільярди 396,8 млн. доларів міжнародного офіційного фінансування.

А від МВФ в рамках нової програми «Stand-ByArrangement» надійшов перший транш у сумі один мільярд 391,1 млн. доларів (в еквіваленті). Пов’язане фінансування, а саме надходження від Світового банку та Європейського союзу, становили один мільярд 5,7 млн. доларів (у еквіваленті).

Уряд отримав 540,8 млн. доларів від продажу облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП), деномінованих в іноземній валюті. При цьому платежі уряду з обслуговування та погашення державного боргу в іноземній валюті становили 156,4 млн. доларів у еквіваленті, з яких 142,2 млн. доларів – за ОВДП. Водночас, платежі уряду та Національного банку на користь Міжнародного валютного фонду у грудні становили 158,2 млн. доларів (у еквіваленті).

У грудні чиста купівля валюти Національним банком на міжбанківському валютному ринку забезпечила поповнення резервів на 338,5 млн. доларів. Зокрема, Національний банк купив 519 мільяйонів доларів, з яких 135,4 млн. доларів шляхом валютних інтервенцій за вибором найкращої ціни й 383,6 млн. доларів – за єдиним курсом.

Водночас, Національний банк продав 180,5 млн. доларів, у тому числі 60 мільйонів доларів за вибором найкращої ціни та 120,5 млн.доларів за єдиним курсом. Окрім того, на розмір міжнародних резервів вплинуло збільшення вартості фінансових інструментів (зміна ринкової вартості, курсу гривні до іноземних валют) у сумі 147 мільйонів доларів (у еквіваленті).

Загалом станом на 1 січня 2019 року, обсяг міжнародних резервів покриває 3,5 місяця майбутнього імпорту і є достатнім для виконання зобов’язань України та поточних операцій уряду і Національного банку. Водночас, важливим фактором збереження макрофінансової стабільності в Україні є продовження співпраці з Міжнародним валютним фондом і зваженої монетарної та фіскальної політики.

dailylviv.com

До теми

11:11 22 жовтня 2021 р.

У межах Великого будівництва триває реконструкція дитячого садка Жовківської громади

У селі В’язова Жовківської територіальної громади, що на Львівщині, триває реконструкція приміщення дошкільного навчального закладу по вул. Л. Українки, 26. Роботи проводять в межах програми Президента України «Велике будівництво».

Рубрика: Економіка

17:56 21 жовтня 2021 р.

Вимоги до перекладу бізнес-документів

На українському ринку впродовж кількох десятків років працює величезна кількість іноземних компаній. Як показує практика та досвід, бізнес за кордоном і в Україні працюють по-різному, через особливості законодавства та менталітету.

Рубрика: Економіка

21:19 20 жовтня 2021 р.

Батько голови Львівської ОДА купив нову нафтогазову свердловину в 17 разів дорожче від стартової ціни

Сьогодні, 20 жовтня, Державна служба геології та надр України провела електронні аукціони. Під час торгів реалізували два спеціальних дозволи для геологічного вивчення нафтогазоносних надр, у тому числі дослідно-промислової розробки родовищ, з подальшим видобуванням нафти, газу природного і конденсату терміном на 20 років.

Рубрика: Економіка

19:53 20 жовтня 2021 р.

Саджанці кущів і дерев на понад 3 млн грн, які переможець тендеру привіз до Львова, забракували

Запорізьке ПП «ГЛОРІЯ-ТЕТ», яке стало переможцем відкритого конкурсу на постачання Львову саджанців кущів та дерев, доставило місту посадковий матеріал, який не відповідає умовам тендеру.

Рубрика: Економіка

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Європейський день боротьби з торгівлею людьми

Рубрика: Ситуації і пригоди

Правда про лікарню швидкої меддопомоги у Львові

Рубрика: Ситуації і пригоди

Притулок для тварин у Львові: хто гальмує

Рубрика: Ситуації і пригоди

Рейд "Урок" у Львівській області

Рубрика: Ситуації і пригоди

Депутат ЛМР Сергій Івах про комунальне майно і не тільки

Рубрика: Політика

Всі відео розділу