Агентство «S&P» підтвердило кредитні рейтинги України

17:48 15 квітня 2019 р.

  • 0
  • 297


Фото: ukrinform.ua

Міжнародне рейтингове агентство «Standard&Poor's» підтвердило довгострокові і короткострокові суверенні кредитні рейтинги України за зобов'язаннями в іноземній та національній валюті на рівні «B- / B».

«Прогноз по рейтингах – «Стабільний», – йдеться в повідомленні. Крім того, S&P підтвердило рейтинг України за національною шкалою – «uaBBB».

В агентстві зазначають: «Прогноз «стабільний» відображає очікування того, що в цілому Україна буде виконувати умови угоди з МВФ в рамках програми розширеного фінансування («Extended Fund Facility – EFF») обсягом 3,9 млрд. доларів, хоча можливі деякі затримки в їх виконанні. Угода сприятиме стабілізації макроекономічної політики України в 2019 році, в період проведення президентських та парламентських виборів.

В агентстві також розповіли: «Крім того, ми очікуємо, що уряд збереже доступ як до внутрішніх, так і зовнішніх ринків капіталу, що дозволить йому забезпечити виплати по комерційному боргу впродовж 2019 року. Суверенні рейтинги можуть опинитися під тиском у разі виникнення проблем з пільговим фінансуванням або доступом до ринків капіталу в наступному році, що поставить під питання здатність українського уряду виконувати свої значні зовнішні зобов'язання до кінця 2019 р. в 2020 року».

Аналітики «S&P» підкреслюють, що у разі винесення несприятливого для України рішення в рамках судового процесу між Україною і Росією щодо єврооблігацій, випущених урядом України в грудні 2013 року, власником яких є Російська Федерація, це може негативно вплинути на Україну. Судовий процес може розтягнутися на довгі роки. Однак при найгіршому сценарії таке рішення може створити технічні обмеження щодо можливості України здійснювати виплати по комерційному боргу перед іншими кредиторами, що може чинити тиск на рейтинги.

В агентстві підсумували: «Ми зазначаємо, що, з точки зору Уряду України, технічних обмежень для обслуговування боргу немає – навіть в разі несприятливого судового рішення в майбутньому. Разом з тим, позитивна рейтингова дія можлива, якщо Україна продемонструє більш значне, ніж очікується, економічне зростання на тлі поліпшення бюджетних і зовнішньоекономічних показників, а також, якщо «S&P» прийде до висновку, що ситуація в непідконтрольних уряду регіонах на сході країни стабілізувалася і подальша ескалація напруженості є малоймовірною».

Про це повідомили в понеділок, 15 квітня, в агенції «Укрінформ».

dailylviv.com

Коментарі(0)

Вікно у Львів (збільшити)

До теми

09:28 20 квітня 2019 р.

Гривня подешевшала на дві копійки

Національний банк України зафіксував офіційний курс гривні на рівні 26,8539 гривні за долар (у п’ятницю – 26,8377) та 30,2107 за євро (напередодні – 30,1924).

Рубрика: Економіка

  • 0
  • 372

09:15 20 квітня 2019 р.

Авіакомпанія «Ellinair» подвоїла рейси зі Львова

У зв’язку зі зростанням популярності Греції серед українських туристів і збільшенням продажів турів на її курорти оператором «Mouzenidis Travel», грецький авіаперевізник холдингу «Mouzenidis Group» наростив обсяг політної програми зі Львова до аеропортів Греції.

Рубрика: Економіка

  • 0
  • 609