Агентство «S&P» підтвердило кредитні рейтинги України

17:48 15 квітня 2019 р.

  • 0
  • 417


Фото: ukrinform.ua

Міжнародне рейтингове агентство «Standard&Poor's» підтвердило довгострокові і короткострокові суверенні кредитні рейтинги України за зобов'язаннями в іноземній та національній валюті на рівні «B- / B».

«Прогноз по рейтингах – «Стабільний», – йдеться в повідомленні. Крім того, S&P підтвердило рейтинг України за національною шкалою – «uaBBB».

В агентстві зазначають: «Прогноз «стабільний» відображає очікування того, що в цілому Україна буде виконувати умови угоди з МВФ в рамках програми розширеного фінансування («Extended Fund Facility – EFF») обсягом 3,9 млрд. доларів, хоча можливі деякі затримки в їх виконанні. Угода сприятиме стабілізації макроекономічної політики України в 2019 році, в період проведення президентських та парламентських виборів.

В агентстві також розповіли: «Крім того, ми очікуємо, що уряд збереже доступ як до внутрішніх, так і зовнішніх ринків капіталу, що дозволить йому забезпечити виплати по комерційному боргу впродовж 2019 року. Суверенні рейтинги можуть опинитися під тиском у разі виникнення проблем з пільговим фінансуванням або доступом до ринків капіталу в наступному році, що поставить під питання здатність українського уряду виконувати свої значні зовнішні зобов'язання до кінця 2019 р. в 2020 року».

Аналітики «S&P» підкреслюють, що у разі винесення несприятливого для України рішення в рамках судового процесу між Україною і Росією щодо єврооблігацій, випущених урядом України в грудні 2013 року, власником яких є Російська Федерація, це може негативно вплинути на Україну. Судовий процес може розтягнутися на довгі роки. Однак при найгіршому сценарії таке рішення може створити технічні обмеження щодо можливості України здійснювати виплати по комерційному боргу перед іншими кредиторами, що може чинити тиск на рейтинги.

В агентстві підсумували: «Ми зазначаємо, що, з точки зору Уряду України, технічних обмежень для обслуговування боргу немає – навіть в разі несприятливого судового рішення в майбутньому. Разом з тим, позитивна рейтингова дія можлива, якщо Україна продемонструє більш значне, ніж очікується, економічне зростання на тлі поліпшення бюджетних і зовнішньоекономічних показників, а також, якщо «S&P» прийде до висновку, що ситуація в непідконтрольних уряду регіонах на сході країни стабілізувалася і подальша ескалація напруженості є малоймовірною».

Про це повідомили в понеділок, 15 квітня, в агенції «Укрінформ».

dailylviv.com

Коментарі(0)

Вікно у Львів (збільшити)

До теми

16:15 24 червня 2019 р.

П'ять ОТГ на Львівщині отримали понад 50 тисяч гектарів

У червні, в межах розпочатого урядом у лютому 2018 року процесу передачі земель сільськогосподарського призначення державної власності у власність об’єднаних територіальних громад, на Львівщині відбулася передача ділянок сільгосппризначення в комунальну власність п’ятьох об’єднаних територіальних громад.

Рубрика: Економіка

  • 0
  • 576

Останні новини

31 львівський випускник склав ЗНО на 200 балів

Національний банк зміцнив гривню на вісім копійок

Всі новини Львова та області

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Дебати: Ірина Подоляк - Валерій Веремчук (ВО №116)

Рубрика: Політика

Дебати: Андрій Москаленко - Юрій Михальчишин (ВО №115)

Рубрика: Політика

Кандидати в нардепи на Львівщині від "Батьківщини"

Рубрика: Політика

10-ка і мажоритарники від "Сила і честь" у Львові

Рубрика: Політика

Дебати: Мирослава Бабінська-Тарас Чолій ( ВО №123)

Рубрика: Політика

Всі відео розділу