Міцніше долара та євро. Названа найліпша основна валюта світу в 2020 році

14:25 17 грудня 2020 р.

Шведська крона стала найліпшою основною валютою світу у 2020 році. Такий статус вона отримала завдяки швидкому відновленню після березневих мінімумів, що й дозволило їй стати найліпшою валютою за рік серед основних та другою у світі після гаїтянського гурда.

За даними Bloomberg, який порівняв відсоткову динаміку (проти долара США) декількох валют, шведська крона змогла подолати весняний спад, викликаний пандемією коронавірусу, швидше швейцарського франка і датської крони, пише РБК-Україна.

Однією з головних причин сили шведської валюти стала позиція Riksbank, який не став знижувати ставки для пом'якшення удару по економіці країни під час пандемії COVID-19.

Riksbank став першим центробанком світу, який на практиці застосував політику негативних ставок. У липні 2009 року він знизив ставку репо, яка є його основним інструментом грошово-кредитної політики, до 0,25%, що, в свою чергу, опустило прив'язану до неї ставку за депозитами до 0,25%.

Причому негативні ставки Riksbank ввів в період світової фінансової кризи 2008-2009 років. Надалі Riksbank піднімав ставку репо до 2,00% і опускав до -0,50%. 8 січня 2020 року регулятор підняв її з -0,25% до 0,00%, де вона і залишається до цих пір.

До основних валют традиційно також відносять долар США, євро, фунт стерлінгів, японську єну, швейцарський франк, канадський долар.

dailylviv.com

До теми

13:24 5 березня 2021 р.

Садовий знає, коли у Львові «всі ці мешканці прийдуть сюди, будуть нас роздирати"

Виконавчий комітет Львівської міської ради 5 березня затвердив чергові містобудівні умови та обмеження ТОВ «Тібет» та ТОВ «Львівська інвестиційна компанія» на будівництво багатоповерхівок на вул. Кульпарківській, 96 у Львові.

Рубрика: Економіка

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Паркувальний рекет у Львові: як захиститися

Рубрика: Ситуації і пригоди

Знущання над тваринами на Львівщині

Рубрика: Ситуації і пригоди

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу