Міський голова Львова назвав критичним відшкодування державою пільг і субсидій

13:35 2 червня 2017 р.

Андрій Садовий заявив, що через кількасотмільйонні борги держави перед Львовом щодо відшкодування пільг та субсидій під питанням діяльність великих комунальних підприємств, які забезпечують львів’ян водою, гарячим водопостачанням, а також комунальних підприємств, які обслуговують будинки.

Міський голова Львова Андрій Садовий наголосив на цьому сьогодні під час засідання виконавчого комітету Львівської міськради. Дослівно ж він заявив: «Критична ситуація, яка склалась з покриттям державою пільг і субсидій, ставить Львів у неможливість виконання своїх обов’язків. Це може призвести до припинення роботи ЖЕКів, ставить питання водопостачання і відключення взагалі гарячої води, у зв’язку з боргами держави. Ситуація критична, яка загрожує безпеці Львова».

Андрій Садовий також зазначив: «Станом на сьогоднішній день держава заборгувала Львову 600 мільйонів гривень пільг і субсидій. Якщо брати наші два комунальні підприємства – «Львівтеплоенерго» і «Залізничнетеплоенерго» – це більше 300 мільйонів гривень є борги держави. Держава гроші не платить, а газовики приходять і вимагають платити за газ».

Міський голова також наголосив: «Ми стоїмо на порозі того, що просто газовики опломбують котельні і ми не зможемо подавати гарячу воду взагалі. Я не можу цього зрозуміти – Прем’єр-міністр розказує красиво, як будуть зростати пенсії, зарплати. Віддайте людям борги. 600 мільйонів гривень станом на 1 червня містові не віддають. Така сама ситуація є по Україні по інших містах. В Україні це десятки мільярдів гривень. Фінансова ситуація в державі дуже складна»

Андрій Садовий також конкретизував: «По системі субсидій і пільг заборгованість перед Львовом є 600 мільйонів. В розрізі великих підприємств ситуація виглядає так: ЛМКП «Львівтеплоенерго» – 247 мільйонів гривень, ЛКП «Залізничнетеплоенерго» – 76 мільйонів гривень, ЛМКП «Львівводоканал» – 7,5 млн. гривень, і наші ЛКП (ті, що раніше ЖЕКи) – 40 мільйонів».

Міський голова також зазначив: «У державному бюджеті закладені суми дуже маленькі, яких практично не вистачає. План Мінфіну на нас – 934 мільйонів гривень в рік. А ми вже фактично отримали станом на 1 червня 2017 року – 771 млн. гривень. Залишається 200 мільйонів гривень на решту сім місяців. Без коригування державного бюджету нічого не буде».

Своєю чергою, директор департаменту фінансової політики ЛМР Олег Іщук зауважив: «Взагалі система працює так: коли держава передбачає кошти в державному бюджеті, вона приймає по областях, а вже область ділить. Варто ще врахувати, що  цього року ми оплачуємо і борги. Наприклад, нам держава компенсує зараз ще за грудень минулого року».

А заступник міського голови з питань житлово-комунального господарства Сергій Бабак резюмував. «На рік ми маємо передбачено в держбюджеті трошки більше 900 мільйонів, а за 4 місяці цього року ми вже використали більше 700 мільйонів. Тобто ще 200 мільйонів і в держбюджеті грошей просто не буде передбачено на Львів».

Натомість міський голова Львова Андрій Садовий наголосив: «Тобто держава пільги і субсидії надає, а коштів на це не дає. Наприклад, на Сихові 75% отримують субсидії. В результаті зимою люди відкривають квартирки, бо нащо утеплювати будинки, якщо пільги і субсидії є? Енергозберігаючі технології не запускаються, тому що це не вигідно. Всі кошти напряму йдуть монополістам, які з того прекрасно себе почувають. А ми всі в біді».

Про це повідомили сьогодні, 2 червня, в прес-службі Львівської міськради. Як інформував «ЩЛ», львів’яни отримуватимуть гарячу воду з п’ятої години ранку до 23.00, бо теплопостачальні підприємства Львова заборгували державі 250 мільйонів гривень.

dailylviv.com

До теми

19:39 30 липня 2021 р.

45 об’єктів нерухомого майна Федерації профспілок планували продати незаконно

Слідчі Державного бюро розслідувань арештували 45 об’єктів нерухомого майна Федерації профспілок та її акціонерних товариств, а саме готельних комплексів та прибудов до них, які посадовці планували продати найближчим часом.

Рубрика: Економіка

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Всеукраїнський автомотопробіг колишніх наркозалежних “Шлях незалежних”. Заходи у Львові

Рубрика: Ситуації і пригоди

100-річчя відкриття офісу ПЗУ (PZU) у Львові

Рубрика: Економіка

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Акція протесту малих підприємців проти компанії Інтергал-Буд

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу