Міністр екології відвідав у Львові лінію утилізації ламп

13:35 11 листопада 2016 р.


Фото: прес-служба Львівської облдержадміністрації

Остап Семерак запевнив, що лінія з переробки ртутних енергоощадних ламп є абсолютно безпечна для довкілля і тих людей, які мешкають у Львові та в околицях.

У прес-службі Львівської міськради повідомили в п’ятницю, 11 листопада, що сьогодні міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак відвідав лінію з переробки ртутних енергоощадних ламп, яку запустили в в жовтні 2015 року у Львові на базі міської ТЕЦ-2. У прес-службі міськради також цитують сказане ним у п’ятницю у Львові.

Зокрема, він зазначив: «Це перше підприємство з утилізації ртутьвмісних ламп в Україні, яке має настільки якісне обладнання та відповідає найвищим європейським стандартам. Воно ліцензоване згідно з останніми нормами, є всі відповідні документи, які дають можливість йому працювати. Система утилізації, яка технологічно представлена на цій лінії, є абсолютно безпечна для довкілля і тих людей, які мешкають у Львові та в околицях».

У прес-службі Львівської міськради також розповіли подробиці про лінію утилізації ламп. Зокрема в міськраді стверджують, що ця установка – унікальна, і є єдиною такою на території України, відтак – готова приймати лампи не лише зі Львова та області, а й з усього західного регіону.

За годину вона переробляє 200 кілограм відпрацьованих електронних відходів. У міськраді також запевнили, що в жовтні міністерство екології та природних ресурсів України видало державному підприємству «Боднарівка» ЛКП «Зелений Львів» ліцензію на право здійснення господарської діяльності у сфері поводження з небезпечними відходами. 

У прес-службі міськради повідомили також, що торік у Львові за грантові кошти ЄС закупили та влаштували лінію із переробки відходів, що містять ртуть, виробництва шведської компанії «МRT». Ця система обладнана за європейським зразком і є першою та єдиною такою на території України.

Потужність лінії – 200 кілограмів за годину, тобто – близько 500 трубчастих або 800 компактних люмінесцентних ламп за годину. Це дозволяє практично повністю забезпечити відповідними послугами всю Західну Україну.

Запуск лінії передбачено проектом «Створення муніципальної системи поводження з відходами електронного та електричного устаткування у Львові з використанням досвіду Любліна», який реалізовується за співфінансування ЄС. Загалом на втілення його в життя передбачено близько 1,3 млн. євро. Йдеться про створення власне лінії (700 тис. євро), розробку програми, проведення досліджень, семінарів та конференцій, широкої інформаційної кампанії та придбання обладнання для безпечного поводження з відходами електронного устаткування.

Найбільш масштабним із цих заходів є, власне, купівля цього надсучасного інтелектуального комплексу для утилізації люмінесцентних ламп, що містять небезпечну для здоров'я людини та довкілля ртуть. Постачальник цього обладнання – шведська компанія «MRT System International AB» – є одним зі світових лідерів у галузі рециклінгу електронних відходів, зокрема й тих, які містять небезпечні компоненти.

Обладнання цієї фірми успішно використовують в Європі, Північній Америці та Азії. Як відзначив керівник компанії Клайс Райден, на ринку вони вже більше 40 років, і за цей досить значний період час встигли збудувати понад 300 подібних установок.

Оскільки лінія повністю автоматизована, працюють тут всього дві людини. Механізм роботи лінії полягає у подрібненні лампи, виділенні її структурних частин та подальшій їх переробці.

У міськраді ще три роки тому була затверджена програма поводження з відходами електронного та електричного обладнання, у якій передбачили пункти збору батарейок. Транспортування їх здійснює спеціально облаштований мікроавтобус, куплений за кошти міського фонду охорони навколишнього середовища. Також цією програмою затверджено й маршрути руху автобусу зі збору лампочок.

У рамках реалізації програми міське управління екології та благоустрою з 21 січня 2016 року розпочало збір відпрацьованих люмінесцентних ламп у Львові. Станом на сьогодні, було зібрано та утилізовано 8200 таких ламп від мешканців міста.

dailylviv.com

До теми

22:01 5 серпня 2021 р.

Три громади на Львівщині отримали кошти на житло атовцям. Які саме

Цього тижня трьом територіальним громадам спрямували 742 тис грн для виплати матеріальної допомоги на придбання житла для учасників бойових дій, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції (операції Об’єднаних сил), а також бійців-добровольців АТО, визнаних Комісією з визнання бійців-добровольців АТО.

Рубрика: Економіка

16:51 5 серпня 2021 р.

Паперова фабрика на Львівщині добудовує новий цех: експортує продукцію в Чехію, Румунію, Білорусь, Угорщину

На Кохавинській паперовій фабриці, що у селі Гніздичів Жидачівського району триває будівництво нових цехів та складських приміщень. Після відкриття тут запустять екологічне виробництво з целюлозної сировини.

Рубрика: Економіка

21:44 4 серпня 2021 р.

Шахтарі протестували під ЛОДА: що їм пообіцяли

Сьогодні заборгованість із заробітної плати перед шахтарями ДП «Львівугілля» становить понад 280 млн грн, левова частка цих коштів – борг за відвантажене вугілля. Відтак, шахтарі Львівщини прийшли під стіни Львівської ОДА з вимогою погашення заборгованості.

Рубрика: Економіка

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Всеукраїнський автомотопробіг колишніх наркозалежних “Шлях незалежних”. Заходи у Львові

Рубрика: Ситуації і пригоди

100-річчя відкриття офісу ПЗУ (PZU) у Львові

Рубрика: Економіка

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Акція протесту малих підприємців проти компанії Інтергал-Буд

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу