Міністр екології проінспектував у Львові завод «Боднарівка» (відео)

21:15 5 травня 2016 р.

Фото до новини

Остап Семерак відзначив лінію з переробки ртутних ламп, яку запустили в нашому місті наприкінці жовтня минулого року.

«Сьогодні, 5 травня, під час робочої поїздки до Львівської області Міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак побував на державному підприємстві «Боднарівка». Разом із головою Львівської облдержадміністрації Олегом Синюткою він оглянув новозбудований за європейськими стандартами завод», – повідомили в четвер» прес-службі обласної державної адміністрації повідомили, де також розповіли подробиці:

«Зокрема, міністр ознайомився із промисловими потужностями ліній із переробки трубчастих та енергоощадних ламп. Оглянувши завод, Остап Семерак відзначив високий рівень сучасних стандартів та технологій регенерації ртуті із різноманітних типів небезпечних відходів.

Така технологія в Україні застосовується вперше. У результаті утилізації трубчастих та енергоощадних  ламп на виході отримується скло, пластик, люмінофор та рідка ртуть.

Остап Семерак зазначив: «Дуже добре, що в Україні з’явилась така сучасна європейська технологія з переробки енергоощадних ламп. Важливим є і те, що всі компоненти можна використовувати у вторинній переробці». 

Завод побудований у рамках програми транскордонного співробітництва Україна – Польща – Білорусь, із залученням коштів міжнародної технічної допомоги Європейського Союзу. Незважаючи на те, що будівництво заводу завершене у жовтні минулого року, здійснено перші тестові випробування, здано лінію в експлуатацію, – сьогодні він працює не на повну потужність.

Підприємство не може отримати ліцензію на поводження із небезпечними відходами. Саме тому керівництво заводу звернулося до міністра екології та природного середовища з проханням допомогти отримати необхідні дозвільні документи, які дадуть можливість запрацювати підприємству на повну потужність. Своєю чергою, Остап Семерак пообіцяв взяти на особистий контроль питання завершення розроблення відповідних нормативно-правових актів, які регулюють діяльність у сфері поводження із особливо небезпечними речовинами на виконання Закону України від 28 червня 2015 року №222 «Про ліцензування видів господарської діяльності».

Натомість у прес-службі міськради повідомили сьогодні, 5 травня, «Щоденному Львову»:

«Сьогодні міністр екології України Остап Семерак оглянув лінію з переробки ртутних ламп, яку запустили у Львові наприкінці жовтня минулого року. Система обладнана за європейським зразком і є першою та єдиною такою на території України.

Запуск лінії передбачено проектом «Створення муніципальної системи поводження з відходами електронного та електричного устаткування у Львові з використанням досвіду Любліна», який реалізовується за співфінансування ЄС. Загалом на втілення його в життя передбачено близько 1,3 млн. євро. Йдеться про створення власне лінії (700 тисяч євро), розробку програми, проведення досліджень, семінарів та конференцій, широкої інформаційної кампанії та придбання обладнання для безпечного поводження з відходами електронного устаткування.

Найбільш масштабним із цих заходів є, власне, купівля цього надсучасного інтелектуального комплексу для утилізації люмінесцентних ламп, що містять небезпечну для здоров'я людини та довкілля ртуть. Постачальник обладнання – шведська компанія «MRT System International AB» – є одним зі світових лідерів у галузі рециклінгу електронних відходів, зокрема й тих, які містять небезпечні компоненти. Обладнання цієї фірми успішно використовують в Європі, Північній Америці та Азії.

«Це обладнання – у єдиному екземплярі в Україні. Тож це дуже позитивна тенденція та заслуга місцевої влади», – відзначив міністр екології та природних ресурсів.

За словами керівника міського управління екології та благоустрою Андрія Галушки, механізм роботи лінії полягає у подрібненні лампи, виділенні її структурних частин та подальшій їх переробці. «Це одна з найбільш екологічно безпечних ліній, яка переробляє ртутні лампи, – відзначив Андрій Галушка. – Процес переробки полягає в тому, що відбувається сепарація всіх елементів ртутної лампи, а на виході ми маємо металічну ртуть, яка перейшла зі стану пари. Таким чином, ми вилучаємо найнебезпечніший елемент лампи, а тоді вже окремо передаємо його на подальше використання на підприємства для остаточного знешкодження. Відтак, ми можемо безпечно утилізовувати всі ртутні лампи, які є на території міста. Уся система замкнена – місто володіє повним циклом переробки».

Потужність лінії – 200 кг/год, тобто близько 500 трубчастих або 800 компактних люмінесцентних ламп за годину. Це дозволяє практично повністю забезпечити відповідними послугами всю Західну Україну. Установка майже повністю автоматизована, тут працюють всього два працівники.

Нагадаємо, що з 21 січня 2016 року збір відпрацьованих ламп від населення відбувається на базі два закуплених пересувних приймальних пунктів – еко-бусів. Відтак, за результатами 3,5 місяців львів’яни здали на утилізацію 5140 люмінесцентних та енергозберігаючих ртутних ламп. Детальний графік стоянок еко-бусів у травні та червні – за посиланням, на сайті Львівської міської ради».

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Твітері або Facebook

dailylviv.com

 

Останні новини