Менше митного контролю. ТОВ «Радехівський цукор» став 30-м підприємством в Україні зі статусом АЕО

15:23 2 березня 2024 р.

Фото до новини

АЕО типу «про надійність на безпеку» (АЕО-Б) має лише одна компанія в Україні - зі Львівщини.

Про це повідомила Державна митна служба України, пише DailyLviv.com

Попри війну та, як наслідок, численні перепони у роботі бізнесу, компанії продовжують активну діяльність та отримують спрощення. 

ТОВ «Радехівський цукор» - 30-те підприємство, яке успішно пройшло оцінку відповідності та отримало статус авторизованого економічного оператора. 

Також за перші два місяці цього року авторизації АЕО отримали: 

ДП «ФМ ЛОЖІСТІК ДНІПРО»

ТОВ «СВІСС КРОНО»

ПАТ «ЗАПОРІЗЬКИЙ АБРАЗИВНИЙ КОМБІНАТ»

ТОВ «АГРОСЕМ»

ТОВ «КЕНПАК Україна»

ТОВ «ХФК «БІОКОН»

ТОВ «МТІ»

ТОВ «БАРЛІНЕК ІНВЕСТ».

Усі підприємства отримали авторизацію АЕО типу «про надання права на застосування спрощень» (АЕО-С).

Така авторизація дозволяє підприємствам окрім використання переваг, передбачених Митним кодексом, також отримувати авторизації на застосування спрощень, у тому числі транзитних спрощень, передбачених Конвенцією про процедуру спільного транзиту, у короткі строки та без проходження додаткової оцінки.

Не зважаючи на те, що авторизація АЕО-С є більш привабливою для підприємств з практичної точки зору, хотіли б також звернути увагу на авторизацію АЕО типу «про надійність на безпеку» (АЕО-Б).

Наразі в Україні тільки одна компанія має статус АЕО-Б - «Видавничий дім «Укрпол». 

Наявність підприємств, які отримали авторизацію АЕО-Б, дозволить розпочати переговори та укласти угоди про взаємне визнання з країнами, якими також запроваджено відповідні програми. Це значно підвищить довіру до українських підприємств зі сторони як митних, так і інших контролюючих органів іноземних країн, та дозволить зменшити обсяги контролю зі сторони таких органів при переміщенні товарів.

Довідково

Запровадження в Україні інституту авторизованого економічного оператора (АЕО) сприяє наближенню митного законодавства України до європейських стандартів, що не тільки спрощує та полегшує міжнародну торгівлю, але й забезпечує участь українських АЕО у формуванні безпечних ланцюгів постачання товарів та підвищує їх конкурентоспроможність як на внутрішньому, так і на зовнішньому ринках.

АЕО – це особливий статус, який засвідчує високий ступінь довіри до суб’єкта господарювання та надає йому суттєві спрощення при здійсненні митних формальностей.

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів