Мінекономрозвитку відтермінувало маркування латинкою | Новини Львова

Мінекономрозвитку відтермінувало маркування латинкою

11:00 29 грудня 2018 р.

  • 0


Фото: epravda.com.ua

Міністерство економічного розвитку і торгівлі України відтермінувало до 2021 року обов’язкове маркування продукції літерами латинського алфавіту

Про це повідомили в прес-службі Міністерство економічного розвитку і торгівлі України, де також уточнили: «Мінекономрозвитку продовжило до 1 січня 2021 року перехідний період щодо обов'язкового маркування продукції літерами латинського та грецького алфавіту. Відповідний наказ Мінекономрозвитку уже пройшов процедуру державної реєстрації у Міністерстві юстиції та набуде чинності після офіційного оприлюднення».

«Як відомо, в 2015 році на виконання вимог Угоди про асоціацію з ЄС Україна ухвалила «Правила застосування одиниць вимірювання». Згідно з ними, з 1 січня 2016 року усі виробники споживчої продукції зобов'язані позначати виміри продукції одиницями вимірювання Міжнародної системи одиниць «SI» (кілограми, сантиметри, літри тощо)», – нагадали в Мінекономрозвитку.

«Водночас, згідно з правилами, на маркуванні продукції, яка продається в Україні, мають зазначатися міжнародні позначення одиниць вимірювання з використанням літер латинського та грецького алфавіту. Одночасно на маркуванні можуть застосовуватись українські позначення одиниць вимірювання (з використанням літер українського алфавіту). Такі позначення одиниць вимірювання поширюються на маркування всієї споживчої продукції, зокрема, і на маркування лікарських засобів, медичних виробів, харчових продуктів, дієтичних добавок, кормів для тварин, упаковок насіння та засобів захисту рослин тощо», – поінформували також у Мінекономрозвитку.

Радник міністра економічного розвитку і торгівлі України Роксолана Підласа пояснила: «Для поступового переходу бізнесу, зокрема виробників ліків, ми передбачали перехідний період для маркування латинськими літерами. Він мав завершитись 1 січня 2019 року. Але ми отримали численні звернення – від бізнес-асоціацій  та асоціацій виробників медичних виробів – щодо необхідності продовження перехідного періоду. «Оскільки це цілком європейська практика – враховувати побажання бізнесу, міністерство ухвалило рішення продовжити перехідний період до 1 січня 2021 року».

dailylviv.com

Коментарі(0)

До теми

21:12 10 липня 2020 р.

На львівському смітті можна заробляти тричі

Керівники районів Львівської області отримали листи за підписом заступника міського голови з питань безпеки міста Сергія Бабака з пропозицією дати дозвіл створити на їхній території «другі Грибовичі».

Рубрика: Економіка

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ У Львові та Кропивницькому розкритикували законопроєкти «Про медіа» за нечітке визначення статусу журналіста

Рубрика: Політика

Зарплати для комунальників Львова

Рубрика: Політика

Заборони у законопроєкті №2693 "Про медіа"

Рубрика: Політика

Владислав Орлов виграв суд у Львові

Рубрика: Економіка

Свобода слова. Правдивого чи й брехливого?

Рубрика: Політика

Всі відео розділу