Мерія звинуватила архітекторів у потворному будівництві і хоче позбавити їх ліцензій

13:18 10 липня 2020 р.

Фото до новини

Сьогодні на виконавчому комітеті заслухали інформацію про будівництво на вул. Личаківській, де презентована на виконавчому комітеті візуалізація проекту не відповідала дійсності.

Відтак міський голова Львова Андрій Садовий наголосив на важливості покарання архітекторів, які проектують не чесно, та поданні скарги у Міністерство розвитку громад задля позбавлення їх ліцензії.

Натомість заступник міського голови з містобудування Любомир Зубач доповів, що у мерії вже готують рішення, щоб відстежувати відповідність проектів, які виносяться на розгляд виконавчого комітету, аби забудовники не порушували заданих параметрів.

Про це інформує пресслужба ЛМР.

«Я хочу зрозуміти, хто винен у такій ситуації. Питання у тому, як ми маємо далі будувати нашу роботу, щоб ці красиві малюнки, які ми розглядаємо на містобудівній раді, на виконавчому комітеті, щоб вони в кінцевому результаті втілювались у життя, а не з’являлись зовсім інші будівлі, зовсім іншої кольористики, поверховості, і люди розводили руками, а жоден архітектор не поніс за це покарання. Архітектор — це як лікар. Я не думаю, що пацієнт, який лежить на операційному столі, чи його родина, керують лікарем та вказують йому, як він має проводити операцію. Так само й архітектор. Це людина, яка має мати твердість, розум і нести відповідальність. Скільки архітекторів за останній час позбавлені ліцензії за такі випадки? — Жодного.

Ми вже говорили про ситуацію із вул. Під Голоском. Там є архітектори, які не мають жодного морального права проектувати. Їм забудівельник говорить, умовно, збільшити забудову на 10 тис. м2, і вони роблять це, входячи у повний дисонанс із людьми, які там будуть жити. Якщо не буде покарання, то не буде того, що ми хочемо", — зазначив мер.

Так, за словами заступника міського голови з містобудування Любомира Зубача, місто вже напрацьовує рішення щодо контролю відповідності проектів, які виносяться на розгляд виконавчого комітету, аби забудовники не порушували заданих параметрів.

«Я абсолютно згоден, що міська рада та виконавчий комітет повинні мати проактивну позицію для того, щоб у підсумку ми не отримували такі будинки, які, м’яко кажучи, не є прикрасою міста Львова. Насправді ми таку роботу ведемо. Якщо говорити про ті містобудівні умови та обмеження, які виносяться на наш розгляд, то ми бачимо лише вершину айсбергу, а насправді я б хотів подякувати головному архітектору, який на підготовчому рівні проводить велику роботу, для того, аби порадити, показати та сформувати кращий варіант того, як має виглядати будівля.

Стосовно контролю, хотів би сказати також, що є проблема, яка пов’язана з тим, що наше чинне законодавство максимально прописане під забудовників. У містобудівні умови ми можемо вкладати всього кілька критеріїв, а все інше віддається на розсуд архітектора. На жаль, дуже часто ми дійсно бачимо недоброчесну поведінку, як архітекторів, так і власників. Тим не менш, ми зараз готуємо таке рішення для того, щоб відслідковувати відповідність тих проектів, які виносяться на виконавчий комітет, аби потім, на стадії видачі дозвільних робіт, забудовники не відходили від тих параметрів", — зазначив посадовець.

Також міський голова наголосив на важливості подання скарги у Міністерство розвитку громад щодо архітекторів, які недоброчесно ведуть свою діяльність.

«Я чекаю на подання в Міністерство розвитку громад щодо позбавлення ліцензії на архітектурну діяльність тих архітекторів, які нечесно працюють і будують потвори. Я би дуже хотів, щоб кожні містобудівні умови та обмеження, які ми видаємо, були публічними. Нам потрібно підготувати певний текст, який архітектор, власники, керівники, будуть підписувати тут, на виконавчому комітеті, коли ми це питання розглядатимемо. Там повинна бути візуалізація, паспорт фасаду тощо. Ми — останній бастіон, який тут є, тому що після нас — все. Дозвільні документи, регламенти і все інше забувається. Щоб публічно цей документ, із прізвищами людей, які дбають про свою репутацію, був відомий: виконала людина зобов’язання перед громадою чи обдурила. Тільки так можна вчити людей», — додав мер.

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів