Мерія у 5-6 разів занижує «незручну» статистику: нардеп у Львові розповів, скільки дітей не можуть потрапити до дитсадків

16:27 9 жовтня 2020 р.

У Садового кажуть, що у Львові дефіцит місць в дитячих садочках становить 700 – 800 місць. Експертний аналіз показав, що реальний дефіцит це 4 365 місць.

Про це заявив Олег Синютка, народний депутат України і кандидат на посаду голови Львівської ОТГ, під час презентації одного з основних пунктів своєї програми – вирішення проблеми недостатньої кількості місць у дитячих садочках міста — у Львівському пресклубі, пише DailyLviv.

- Наші експерти провели дослідження за відкритими джерелами, проаналізувавши електронну чергу для зарахування в дитячі садки. Проаналізували кожен навчальний заклад, який є у системі. Результат виявився таким: на сьогодні реальний дефіцит місць становить 4 365 місць. Міська влада у травні під час звіту в ЛОДА назвала набагато менші числа: 700-800 місць. Але це - неправда. Навіть якщо взяти до уваги, що деякі діти є d базі, але насправді якимось чином до садочків потрапили, то різниця між числами все одно - величезна, –  сказав він.

За словами Олега Синютки, найгірша ситуація склалася у Шевченківському районі міста: там - 1 113 діток стоять у черзі на обліку в електронній базі. У Сихівському районі таких дітей 1013, у Залізничному – 892, у Франківському – 778. У Личаківському і Галицькому районах ситуація ліпша.

- Причиною того, що не всі маленькі мешканці міста можуть ходити до садочків, насамперед, є масштабне житлове будівництво у Львові, яке ведеться усупереч генеральному плану міста. Зводяться мікрорайони, але обіцяних освітніх закладів на цих територіях ніхто не будує. Ще одна причина – передача садочків під інші цілі, яка масово відбувалась у 1990-х роках. На сьогодні вдалося відновити роботу лише деяких з них. Міська влада звітує, що відновила роботу 16-ти садочків. Але, враховуючи масштаби міста, це - мало, – сказав він.  

Олег Синютка також наголосив, що бюджет Львова, який складає 3-4 млрд грн щорічно, є достатнім для того, щоб будувати один садочок і одну школу на рік.  Адже будівництво гарного сучасного садочка коштує 150 -170 млн грн, а школи – вдвічі дорожче.

- Одним із пунктів моєї програми на посаді голови Львівської  ОТГ є вирішення проблеми дитячих садочків. Коли «Європейська солідарність» переможе, ми будуватимемо щонайменше один дитсадок і одну школу на рік, починаючи від 2021 року. Крім того, міська влада не надаватиме жодних дозволів на житлове будівництво, якщо забудовник не матиме у плані мікрорайону садка, а за потреби – іншого навчального закладу. Також буде проведено аудит усіх мікрорайонів з новим будівництвом, щоб вивчити можливості залучення інвесторів до цього питання.

Олег Синютка також нагадав, що за 4 роки і 5 місяців його перебування на посаді голови ЛОДА на Львівщині ввели в експлуатацію 23 садочки і 14 шкіл.

- Досвід є. Я впевнений, що програму розбудови садочків і шкіл ми успішно реалізуємо, – сказав він.


Відео: Львівський пресклуб

dailylviv.com

До теми

11:04 24 жовтня 2020 р.

Нові зміни розкладу руху на Львівській залізниці через зимовий час і ремонти

Регіональна філія «Львівська залізниця» нагадує пасажирам про те, що 25 жовтня 2020 року о 04:00 год. за київським часом на всій території України відбудеться перехід на зимовий час, тож годинникову стрілку необхідно перевести на одну годину назад. Зважаючи на це, зазнає змін розклад руху деяких приміських поїздів.

Рубрика: Економіка

10:45 24 жовтня 2020 р.

З багатьох залізничних станцій буде відкрито продаж квитків на поїзди

З 00:01 26 жовтня, за рішенням Державної комісії з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, буде поновлено продаж квитків з більшості закритих залізничних станцій.

Рубрика: Економіка

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Чому не будують притулок для тварин у Львові

Рубрика: Ситуації і пригоди

Біорезерват "Розточчя", Страдецька гора, річка Верещиця - як врятувати?

Рубрика: Ситуації і пригоди

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу