Майже 160 тисяч приватних підприємств закрили в Україні за три тижні

12:50 20 січня 2017 р.

Приватні підприємці масово припиняють свій бізнес, який тимчасово простоює.

Упродовж трьох тижнів з моменту підписання Президентом України закону, який вносить зміни в роботу фізичних осіб-підприємців, було закрито 158,186 тис. підприємств фізичних осіб.  Про це повідомляє сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній «OpenDataBot».

«27 грудня президент підписав зміни в роботі фізичних осіб-підприємців (ФОП). З 1 січня ФОП мають сплачувати єдиний соціальний внесок – 704 гривень на місяць, навіть якщо не мають прибутку. З моменту підписання закону припинило свою роботу більш як 158 000 приватних підприємців», – йдеться в повідомленні.

Про це повідомили сьогодні, 20 січня, в інформаційній агенції УНІАН, де також нагадали, що з 1 січня окремі категорії фізичних осіб – підприємців (ФОП), зокрема, другої і третьої груп, повинні сплачувати єдиний соціальний внесок у розмірі 704 гривень на місяць, навіть якщо тимчасово не мають жодного прибутку. При цьому перша група «спрощенців» має можливість платити половину мінімального страхового внеску в розмірі 352 гривень на місяць.

Експерти називають цю норму контрпродуктивною, оскільки вона може відвести в тінь тих підприємців, які вели підприємницьку діяльність епізодично і платили податки тоді, коли мали прибуток. Це нововведення вже призвело до того, що українські приватні підприємці за останні дні 2016 року стали масово закривати свій бізнес, який тимчасово простоює. А підприємці підозрюють, що передноворічна ініціатива і була зроблена з метою застати їх зненацька і змусити тих, хто забарився, сплатити ЄСВ за перший квартал 2017 року, оскільки податок сплачується поквартально.

dailylviv.com

До теми

16:45 20 січня 2021 р.

У ЛМР назвали два банки, куди на депозити покладуть кошти територіальної громади

Cьогодні, 20 січня, відбулося засідання конкурсної комісії з розміщення тимчасово вільних коштів на рахунках бюджету Львівської міської територіальної громади, на якій розглядали пропозиції державних банків щодо відсотка за вкладом (депозитом) на 2021 рік.

Рубрика: Економіка

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Газова петля чи зашморг?

Рубрика: Економіка

У кого купувати дешевий газ

Рубрика: Економіка

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу