11:05 23 грудня 2020 р.
На думку авторів дослідження, основна причина залишитися в Польщі — фінансова.
Соціологічне дослідження, що було проведене у грудні серед 1350 працевлаштованих у Польщі мігрантів, передусім з України, фірмою EWL S.A. із Центром східноєвропейських студій Варшавського університету, показало, що переважна більшість (84,5%) працівників цьогоріч залишиться під час різдвяно-новорічних свят у Польщі. Мова йде як про західне Різдво в грудні, так і про свята, що відзначаються за юліанським календарем у січні. На батьківщину збирається поїхати менш як 9% опитаних.
Про це повідомляє Польське радіо в Україні, пише DailyLviv.
Які ж причини такого нетипового у минулому цьогорічного рішення? Тим більше, що для 2/3 респондентів це будуть перші такі свята, проведені в Польщі, далеко від своїх родин. Згідно з дослідженням, основна причина залишитися в Польщі — фінансова. Майже 48% хочуть скористатися можливістю працювати протягом свят за відповідно вищу зарплатню, водночас кожен сьомий вказав, що в Польщі його тримає обмеження у зв’язку з пандемією коронавірусу (16,5%), також побоювання необхідності нового карантину (13,8%) чи страх за здоров’я та життя своїх близьких (8,3%). Водночас, як визнає кожен десятий респондент, у нього немає вагомих причин їхати в цей період на батьківщину.
Коли більшість поляків сяде у Святвечір до вечері, третина іноземних трудових мігрантів розмовлятиме зі своїми рідними переважно за допомогою телефону або інтернет-комунікаторів (30,5%), використає цей час для відпочинку (30,1%) або, якщо буде така можливість, працюватиме (25,9%).
«Різдво далеко від дому. Обумовлені пандемією обмеження хвилюють поляків, але вони удвічі важчі для іноземців, які працюють з нами, оскільки мігранти перебувають далеко від своїх сімей. Ми звертаємося до всіх роботодавців, які працевлаштовують іноземців — пам’ятайте про тих, для кого ці свята означатимуть розлуку з рідними», — наголошує голова компанії EWL S.A. Анджей Коркус.
23 та 24 грудня у Львові відбудеться Різдвяний фермерський ярмарок на площі Ринок
Працівники апарату Львівської обласної ради заробляють у 3-5 разів більше, ніж вчителі і лікарі