Львів’яни отримуватимуть гарячу воду з п’ятої години ранку до 23.00

13:00 2 червня 2017 р.

Теплопостачальні підприємства Львова заборгували державі 250 мільйонів гривень.

У Львівській міськраді повідомили в п’ятницю, 2 червня: «Сьогодні виконавчий комітет затвердив рішення «Про погодження режиму надання послуги з гарячого водопостачання». Відповідно до цього, з 2 червня до початку опалювального сезону 2017-2018 років режим надання споживачам послуг з гарячого водопостачання від об’єктів теплозабезпечення ЛМКП «Львівтеплоенерго» та ЛКП «Залізничнетеплоенерго» – з п’ятої години ранку до 23.00». 

Міський голова Львова Андрій Садовий зазначив: «Що буде з гарячою водою – ми побачимо в рамках наступних двох тижнів. Будуть пільги і субсидії – будемо якось рухатись вперед. Нам ще треба 60 мільйонів гривень знайти своїх коштів, щоб дофінансовувати, щоб була гаряча вода. Ситуація з грошима дуже складна: якщо ми подивимось бюджети українських міст за останні п’ять років, перерахуємо їх у долари, то з кожним роком ми маємо менше грошей. А нам говорять, що ми у містах маємо кошти. Звичайно, якщо обезцінили валюту, матеріали стають дорожчими, все дорожчає».

Своєю чергою, начальник управління інженерного господарства ЛМР Олександр Одинець розповів: «Цей проект рішення зумовлений тим, що на сьогодні теплопостачальні підприємства опинилися у складній фінансовій ситуації. З одного боку держава боргує підприємства відшкодування з лютого місяця пільг і субсидій у сумі 250 250 мільйонів гривень. Це по двох підприємствах. Натомість, з другого боку, застосовує негайний юридичний і адміністративний примус для стягнення заборгованості за спожитий природний газ та нараховує санкції за несвоєчасну сплату. Однак, хочу зазначити, що основна сума заборгованості по пільгах і субсидіях якраз і має йти на оплату за спожитий природний газ».

Олександр Одинець також поінформував: «Зараз також спостерігається зростання показника збитковості надання даної послуги у Львові, зокрема – через падіння кількості споживачів. За останній рік по двох підприємствах на 29% зменшилась кількість споживачів. Практично 40% споживачів не споживають води взагалі, а приблизно 50% споживає в місяць до 1 м3. Це свідчить про високі понаднормативні втрати підприємств».

Натомість заступник міського голови Львова з питань житлово-комунального господарства Сергій Бабак зазначив: «Державні органи влади затягують прийняття законодавчих актів, які регулюють розподіл нарахувань у будинках, де є загальнобудинковий облік і квартирний. Законодавство має регулювати ситуацію, коли на будинку є загальнобудинковий лічильник і є квартирні лічильники. Прийняття законодавства, яке би регулювали цю ситуацію, затягується. Натомість ми маємо 51% різниці між показами загальнобудинкового лічильника і сумою усі квартирних. Це свідчить, що люди послугу отримують, а не оплачують, хитрять, ставлять магніти. А підприємства несуть збитки».

Міський голова Львова Андрій Садовий додав: «Якщо грошей не буде, то буде біда. 250 250 мільйонів гривень держава має повернути, бо завтра прийдуть газовики і опломбують усі котельні і все. І ми нічого не зробимо. Складається враження, що наші комунальні підприємства хочуть довести до банкрутства і приватизувати. Так само, як колись доводили до банкрутства обленерго. Тепер вони всі у власності. Зараз такий тиск відчувають комунальні підприємства. Це системний підхід. З одної сторони держава грошей не дає, а з другої газовики вимагають оплати. А де взяти  250 мільйонів гривень?».

Про це повідомили сьогодні, 2 червня, в прес-службі Львівської міськради.

dailylviv.com

До теми

20:10 2 серпня 2021 р.

4 громади на Львівщині отримали понад 10 млн грн субвенції на соціально-економічний розвиток. На що підуть гроші

Відповідно до розпорядження Кабміну від 21 липня 2021 р. зі спецфонду державного бюджету чотирьом місцевим бюджетам Львівської області в повному обсязі надійшла субвенція на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій в сумі 10,7 млн гривень.

Рубрика: Економіка

12:50 2 серпня 2021 р.

Кожну громаду Київ зобов'язує мати свій Діснейленд

Заступник керівника Офісу Президента України Кирило Тимошенко переконаний, що держава та місцеві громади мають не лише дбати про покращення інфраструктури й надання якісних послуг громадянам, а й створити людям умови для гарного відпочинку. Саме тому серед проектів, які реалізують у межах національних програм, з’явилися об’єкти дозвілля, культури, спорту.

Рубрика: Економіка

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Всеукраїнський автомотопробіг колишніх наркозалежних “Шлях незалежних”. Заходи у Львові

Рубрика: Ситуації і пригоди

100-річчя відкриття офісу ПЗУ (PZU) у Львові

Рубрика: Економіка

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Акція протесту малих підприємців проти компанії Інтергал-Буд

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу