Львів’янам надано можливість контролювати витрати міського бюджету, – ЛМР

17:36 29 квітня 2015 р.


Фото: powerlexis.ru

Як повідомили в середу «Щоденному Львову» в прес-службі міськради, на сайті ЛМР з'явилися два нові посилання – доходи та видатки.

У прес-службі міської ради повідомили сьогодні, 29 квітня, «Щоденному Львову»:

«У Львові презентували ініціативу щодо візуалізації даних міського бюджету, реалізовану з ініціативи міськради та за підтримки Програми розвитку ООН. Її метою є полегшення доступу громадян до даних про доходи та видатки місцевого бюджету, особливості його формування та ефективність виконання.

За даними дослідження «International Budget Partnership» щодо відкритості бюджетів у 2012 р., Україна посідає 54 місце серед 100 країн світу за показниками прозорості та підзвітності бюджетів, публічно оприлюднюючи лише деяку обмежену бюджетну інформацію. Як наголосила під час презентації Юлія Щербініна, старший програмний менеджер Програми розвитку ООН в Україні, більшість офіційних сторінок міських рад країни насправді містить інформацію про місцеві бюджети, однак вона розміщена у вигляді довгих текстових файлів або придатних для завантаження документів текстового чи табличного формату, підготовлених із використанням спеціалізованої фінансової термінології, незрозумілої для пересічного громадянина. Через це мешканці міст не відчувають відкритості цих даних та не беруть активної участі у формуванні та моніторингу виконання міських бюджетів.  

Відтак, Програма розвитку ООН розробила цілісний інструмент візуалізації бюджету та демонстрації бюджетного циклу, який складається з двох незалежних компонентів: 

Бюджетна візуалізація (до 10 типів візуального представлення доходів та видатків місцевого бюджету). 

Календар бюджетного циклу (етапи оцінки потреб, підготовки проекту бюджету, його громадського обговорення, затвердження, виконання та звітності).

Цьогоріч же Львівська міська рада за підтримки Програми розвитку реалізувала перший етап цього циклу, втіливши в ініціативі «Відкритий бюджет». Заступник директора департаменту фінансової політики Львівської міської ради Ліна Миколаїв стверджує:

«Звіти виконання бюджету у Львові виставляли регулярно, однак це були загальні цифри, скажімо – видатки на освіту, на ЖКГ. Але послуги на освіту, скажімо, охоплюють школи, позашкільні та дошкільні заклади тощо.

Тепер же мешканці матимуть змогу бачити деталізовані видатки – у розрізі кожної школи, кожного садочка. Це доступно для мешканців Львова, вони можуть брати участь у формуванні бюджету, подавати свої пропозиції щодо використання коштів – тобто, бути задіяними в бюджетному процесі. Це породжує довіру і є ще одним кроком до максимальної публічності бюджетного процесу міськради». 

Таким чином, на сайті Львівської міськради тепер є два посилання: доходи (http://city-adm.lviv.ua/lmr/budget/biudzhet-mista-dokhody) та видатки (http://city-adm.lviv.ua/lmr/budget/biudzhet-mista-vydatky) міста. Бюджетну інформацію тут відображено графічно.

Інформацію за посиланнями посортовано за блоками: медицина, освіта, ЖКГ, містобудування тощо. Зайшовши в конкретний блок, можна побачити, яким чином структуризуються видатки, скільки коштів на який об’єкт виділено, звідки беруться доходи.

Директор департаменту «Адміністрація міського голови» ЛМР Андрій Москаленко пояснив також: «Весь світ – це інформація, і наше завдання – надавати її максимально просто кожному мешканцю, аби він міг використовувати з користю і самостійно приймати рішення. «Відкритий бюджет» – це один з таких інструментів, який дасть змогу людині чітко контролювати наповнення і витрати бюджету. Сайт дозволяє графічно відобразити розподіл грошових ресурсів між різними сферами. Доступно пояснити мешканцям, на що витрачаються бюджетні кошти, – це наш пріоритет. Ми закликаємо кожного максимально протестувати нашу нову систему, щоб ми знали, наскільки вона є зрозумілою, простою». 

Сьогодні бюджетний візуалізатор вже використовують у своїй роботі такі міста як Львів, Івано-Франківськ, Тернопіль, Житомир, опрацьовується низка запитів від інших міст, які виявили бажання зробити бюджетну інформацію більш доступною та зрозумілою для своїх громадян. Юлія Щербініна зазначила також: «Уже наприкінці цього року – на початку наступного відкритість бюджетів стане не просто актом доброї волі, як це сьогодні відбувається у цих містах, а обов’язком. І, очевидно, такі міста-лідери повинні стати орієнтирами і компасами для інших. Відкритість повинна вести до подальшого діалогу, до довіри і співпраці. Open budget – open Lviv». 

Ініціативу «Відкриті бюджети» впроваджує Програма розвитку ООН у рамках проекту «Демократизація, права людини та розвиток громадянського суспільства», за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Данії, та спрямована на розробку зручних у користування інструментів візуалізації даних місцевого бюджету та бюджетного календаря і розвиток спроможності громадянського суспільства щодо інтерпретації цих даних та користування ними».

dailylviv.com

До теми

12:06 18 травня 2021 р.

Санаторій у Трускавці переплатить за курятину понад 100 тисяч гривень

Спеціалізований трускавецький санаторій «Батьківщина», що підпорядковується Міністерству соціальної політики, закупив курятину за цінами, що на чверть вищі ринкових.

Рубрика: Економіка

11:20 18 травня 2021 р.

Львівщина найбільше експортує дві послуги

Зовнішня торгівля послугами Львівської області у січні–березні 2021 року. У січні–березні 2021 року експорт послуг підприємств Львівської області становив 185,7 млн.дол. США, імпорт –19,6 млн.дол. США.

Рубрика: Економіка

10:32 18 травня 2021 р.

Сім садових господарств Львівщини отримають компенсацію від держави

Учора, 17 травня, в департаменті агропромислового розвитку облдержадміністрації розглянуто документи від 7 суб’єктів господарювання та визначено попередні обсяги компенсації за напрямами придбання садивного матеріалу плодово-ягідних культур, винограду та хмелю, а також проведення робіт та придбання матеріалів для спорудження шпалер і встановлення систем краплинного зрошення.

Рубрика: Економіка

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Презентація проєкту «Порфирій Бажанський. Від рукопису до аудіосеріалу»

Рубрика: Культура

Рейдерське захоплення 1,5 га дороги та приватних ділянок у Давидівській ОТГ

Рубрика: Кримінал

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу