«Львівводоканал», «Львівтеплоенерго», «Львівелектротранс», АТП № 1 та інші не мають коштів на зарплату
20:21 3 червня 2020 р.
Найбільші комунальні підприємства Львова — «Львівводоканал», «Львівтеплоенерго», «Львівелектротранс», АТП № 1 та ін зазнали значних фінансових збитків за час карантину.
Як наголошує Ірина Маруняк, заступниця міського голови Львова з питань житлово-комунального господарства, станом на сьогодні ці підприємства не мають коштів на виплату заробітної плати працівникам вже у червні.
Про це інформує пресслужба ЛМР.
Однак і у міському бюджеті Львова коштів на дофінансування комунальних підприємств також немає.
Ха її словами, шанс вирівняти ситуацію був би, якби у четвер, 28 травня, депутатський корпус підтримав ухвалу про участь Львівської міської ради у Програмі підтримки муніципалітетів України в рамках надзвичайного «Пакету солідарності» Європейського банку реконструкції та розвитку, відповідно до якої місто б отримало 700 млн грн для підтримки великих КП, які постраждали через коронавірус, зокрема, на виплату заробітної плати.
«На превеликий жаль, грошей на зарплату людям, які працювали у карантин, немає. Станом на сьогодні наші найбільші комунальні підприємства — це «Львівтеплоенерго», «Львівелектротранс», «Львівводоканал», АТП № 1 та ін, не мають коштів на виплату заробітної плати у червні. На початку року, коли планували бюджет, то кошти планували на півроку. Далі планували, що буде перевиконання бюджету, і в червні наші підприємства будуть дофінансовані. Однак, у зв’язку з пандемією коронавірусу, ці кошти не виділені. Отож, підприємства зараз недофінансовані на 239 млн грн. Назагал, щоб була виплачена заробітна плата, оплачена електроенергія, оплачені податки, необхідно 472 млн грн. Таких грошей у місті немає, а зарплату людям потрібно виплачувати", - каже Ірига Маруняк.
Посадовиця наголосила, що ситуацію можна і потрібно рятувати. Завдяки позитивному реноме міста та добрій співпраці Львова з ЄБРР, Львівська міська рада може взяти участь у Програмі підтримки муніципалітетів України в рамках надзвичайного «Пакету солідарності» від Банку. І зараз все залежить від депутатського корпусу, адже потрібне погодження сесії. На попереднє засідання, яке відбулось 28 травня, було підготовлено проект відповідної ухвали, втім депутати її не підтримали.
"Має бути порозуміння і підтримання виділення 20 млн євро від ЄБРР, щоб покрити збитки підприємств, які виникли у результаті пандемії коронавірусу. Це буде 700 млн грн, і левова частка цих коштів піде саме на погашення збитків підприємств.
На превеликий жаль, депутати за це не проголосували. Я не знаю, звідки вони думають брати кошти, бо в бюджеті коштів на покриття цих збитків нема", — наголосила заступниця міського голови Львова з питань житлово-комунального господарства.
Прксслужба ЛМР нагадує, 28 травня, на засіданні сесії Львівської міської ради, депутати не підтримали рішення щодо участі Львівської міської ради у Програмі підтримки муніципалітетів України в рамках надзвичайного «Пакету солідарності» Європейського банку реконструкції та розвитку". Ухвала передбачала виділення коштів, що дозволили б покрити збитки, завдані комунальним підприємствам під час карантину, у тому числі кошти на виплату заробітної плати працівникам.
Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook