Львівський танковий завод розпочав виробництво броньованої машини «Дозор»

21:02 11 липня 2014 р.


Фото: «ВВС Україна»

Начальник відділу маркетингу цього підприємства Богдан Шандра запевняє: «Відклали закордонне замовлення, бо, як кажуть, своя сорочка ближче до тіла. Свою техніку ми ремонтуємо поза чергою».

Кореспондент «ВВС Україна» Тарас Базюк розповідає в сьогоднішній публікації «Друге дихання» львівського бронетанкового заводу»

«Бронетанковий завод у Львові знову працює на вітчизняного замовника. Криза у стосунках з Росією та конфлікт у Донбасі зробили міністерство оборони головним замовником для підприємства з понад півстолітньою історією. Хоч були часи, коли завод замість ремонту бронетехніки займався виробництвом плугів та люстр.

Своя сорочка ближче до тіла 

Територія львівського бронетанкового заводу тоне у зелені дерев і нагадувала б санаторій, якби не гул в корпусах. Зараз підприємство працює у дві зміни, а деякі дільниці – навіть в три.

Як розповів позаштатному кореспонденту «ВВС Україна» начальник відділу маркетингу підприємства Богдан Шандра, завод активно працює над замовленнями від Міністерства оборони, для цього відклали роботу над одним із закордонних замовлень.

«Зараз всі зусилля спрямовані, щоби ремонтувати техніку для Міноборони. Відклали закордонне замовлення, бо, як кажуть, своя сорочка ближче до тіла. Свою техніку ми ремонтуємо поза чергою», – каже пан Шандра.

За його словами, зараз завод ремонтує чотири БТР-80 та броньовані ремонтно-евакуаційні машини, котрі витягають підбиту бронетехніку з поля бою. Крім того, підприємство перемогло у тендері на ремонт гусениць.

Також виїзні бригади заводу ремонтують гусеничну бронетехніку безпосередньо в частинах. Завод співпрацює з Львівською академією Сухопутних військ, на балансі якої є чимало бронетехніки, а її курсанти проходять практику на заводі. Пан Шандра тут же додає, що поки що вони не ремонтували техніку, яка бере участь в АТО.

Люстри замість танків

«Якщо порівнювати із 90-ми роками, то підприємство зараз перебуває на підйомі», –розповідає пан Шандра. Після безхмарної роботи за часів СРСР завод зіткнувся з труднощами: зі середини 90-х були переважно замовлення із країн Азії та Африки на ремонт бронетехніки радянського виробництва.

Водночас на заводі шукали інші шляхи заробітку – збирали маршрутні таксі, виготовляли люстри, які користувалися великою популярністю, багато замовлень робили для храмів у Львівській та Тернопільській областях, також почали випускали великі трактори, що користувалися попитом у південних областях України. Як зауважує співрозмовник, це дозволило зберегти трудовий колектив і продовжувати працювати за основним профілем.

Зараз підприємство займається виготовленням броньованої машини «Дозор» за проектом харківських конструкторів.

Щоправда, зараз потужності заводу зараз менші – колись за місяць могли відремонтувати 60 машин, то тепер – 15. Пан Шандра пояснює це тим, що практично всі запчастини тепер завод виробляє сам, а в часи СРСР вони надходили з інших підприємств».

dailylviv.com

До теми

22:10 27 червня 2022 р.

Завтра у Львові пообіцяли гарячу воду. Але не всім

ЛМКП «Львівтеплоенерго» відновлює подачу гарячої води споживачам. ТЕЦ-1 та ТЦ «Північна», що обслуговують Франківський, Сихівський, частини Личаківського та Шевченківського районів, запрацювали після проведення планових ремонтів. Відтак, із завтрашнього ранку в оселях мешканців з’являтиметься гаряча вода.

Рубрика: Економіка

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Гола правда за лаштунками театру опери і балету у Львові

Рубрика: Культура

Молодь і тютюн: ситуація у Львові

Рубрика: Освіта і наука

БФ викупить для громади стадіон Торпедо

Рубрика: Економіка

Фотовиставка “Євромайдан у Донецьку

Рубрика: Політика

Звіт депутатів Львівської обласної ради від фракції Народного Руху України

Рубрика: Політика

Всі відео розділу