Львівські тепловики попередили про загрозу зриву опалювального сезону

18:12 30 серпня 2016 р.


Фото: unian

Трудові колективи «Львівтеплоенерго» та «Залізничнетеплоенерго» звернуся до керівництва держави.

«Теплопостачальні підприємства усієї України схвильовані загрозою можливого зриву опалювального сезону, оскільки 12 серпня цього року Президент України наклав вето на проект Закону «Про заходи, спрямовані на забезпечення сталого функціонування суб'єктів господарювання у сферах теплопостачання, централізованого водопостачання та водовідведення», прийнятий Верховною Радою України 7 липня 2016 року», – повідомили сьогодні, 30 серпня, в прес-службі міськради, де також розповіли подробиці:
«Голова первинної профспілкової організації ЛМКП «Львівтеплоенерго» Тетяна Величко розповіла: «Даний законопроект був розроблений групою народних депутатів за участі експертного середовища, зокрема, профільних асоціацій комунальних підприємств. Положення цього законопроекту повністю підтримувалися Асоціацією міст України, Українською спілкою промисловців та підприємців, Міжгалузевою асоціацією з розвитку систем теплопостачання «Укртеплокомуненерго», асоціацією «Укрводоканалекологія» та ін., оскільки у разі його реалізації вдалося би уникнути колапсу комунальних систем життєзабезпечення населених пунктів (тепло- і водопостачання) та зменшити соціальну напругу в містах».
Необхідність прийняття зазначеного закону була пов’язана з виникненням значної заборгованості комунальних підприємств за спожиті енергоносії та нарахуванням на таку заборгованість штрафних санкцій та пені. За словами заступника директора з економічних питань ЛМКП «Львівтеплоенерго» Богдана Камінського, на сьогодні теплопостачальні підприємства Львова не мають основного боргу перед газовиками. Є лише нараховані штрафні санкції, які накопичилися через невиконання державою своїх зобов’язань: невчасна компенсація різниці в тарифах, що виникає у зв’язку із встановленням тарифів на житлово-комунальні послуги в економічно необґрунтованих розмірах; невчасне відшкодування пільг і субсидій; невчасний розрахунок за теплову енергію бюджетних установ.
Зважаючи на ситуацію, що склалася, трудові колективи теплопостачальних підприємств Львова – ЛМКП «Львівтеплоенерго» та ЛКП «Залізничнетеплоенерго» – закликають керівництво держави – Президента, Прем’єр-міністра та Верховну Раду України внести на розгляд Верховної Ради та прийняти за спрощеною системою Проект Закону України «Про заходи, спрямовані на врегулювання заборгованості теплопостачальних та теплогенеруючих організацій та підприємств централізованого водопостачання і водовідведення за спожиті енергоносії» розроблений Міністерством регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України, а о прийняття даного Закону – указом Президента зняти арешт із рахунків підприємств та накласти мораторій на нарахування пені і штрафів.
Не прийняття даних вимог зумовить повну неплатоспроможність теплопостачальних підприємств Львова та паралізує їхню діяльність. Підприємства не зможуть якісно підготуватися до опалювального сезону відповідно до  ремонтних та інвестиційних програм та забезпечити безаварійне проходження опалювального сезону 2016-2017 років; розраховуватися за газ і електрику; виплачувати заробітну плату працівникам. Як наслідок, це може спричинити припинення подачі гарячої води та загрозу вчасного початку опалювального сезону, що викличе соціальну напругу та незадоволення серед мешканців Львова».

dailylviv.com

До теми

15:58 28 січня 2022 р.

Акумулятори для домашніх сонячних систем: як працюють та навіщо потрібні?

Якщо на вашому даху встановлені сонячні батареї, є очевидна перевага зберігання невикористаної електроенергії в спеціальному акумуляторі, і подальшого її використання вночі або в похмурі дні. Як працюють ці акумулятори, і що потрібно знати перед покупкою?

Рубрика: Економіка

13:59 28 січня 2022 р.

В одному з районів Львова облаштують льодову ковзанку з ярмарком

На вулиці Науковій (біля ТЦ «ВАМ») облаштують сезонну ковзанку та невеликий ярмарок. Відповідне рішення погодили сьогодні на засіданні виконавчого комітету Львівської міської ради.

Рубрика: Економіка

13:00 28 січня 2022 р.

У Львові серед лікувальних установ збудують готель заввишки 55 метрів

Виконавчий комітет Львівської міської ради сьогодні, 28 січня, дозволив збудувати 55-метровий готель в зоні лікувальних закладів. Перед прийняттям цього рішення об’єкт вирішили перейменувати на «реабілітаційний центр з готельними номерами», оскільки готелі для цієї зони не передбачені.

Рубрика: Економіка

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Політичні переслідування: Порошенко - №1

Рубрика: Політика

Молодь і тютюн: ситуація у Львові

Рубрика: Освіта і наука

БФ викупить для громади стадіон Торпедо

Рубрика: Економіка

Фотовиставка “Євромайдан у Донецьку

Рубрика: Політика

Звіт депутатів Львівської обласної ради від фракції Народного Руху України

Рубрика: Політика

Всі відео розділу