Львівська область споживає 1,8 млрд. кубів газу, видобуває – 900 млн., – експерт

17:15 18 лютого 2016 р.


Фото: Львівський прес-клуб

За минулий рік в Україні спожили 35 млрд. кубометрів газу, а видобуто трохи більше 20 млрд. кубометрів газу.

Про це сьогодні, 18 лютого, під час прес-конференції на тему: «Хто в Україні видобуває корисні копалини і скільки заробляє на цьому? Імплементація ініціативи прозорості видобувних галузей у державі», яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомив експерт київського аналітичного центру «Діксі Груп»  Роман Ніцович. 

- У нас різко впало споживання газу. Це пов’язано з економічною ситуацією в Україні. Але ж економіка буде зростати, тому попит потрібно буде задовольняти, - каже він. 

Водночас, за його словами, за останні роки в Україні зменено видобуток газу. Передусім через те, що були підвищенні ставки рентної плати і багато інвесторів або згорнули свої програми, або заморозили через те, що не бачили там економічної вигоди. Зараз ці ставки повернули на попередній рівень. 

- Зараз мова йде про те, що наш газ буде вигідніший хоча би тому, що в його ціну не буде закладено транспортних витрат. Крім того, гривня знецінилися двічі. Отож і закордонний газ, який купується за валюту, став дорожчим удвічі, - каже Роман Ніцович.

Що стосується Львівщини, то, за словами координатора Асоціації «ЕнергоТранспарентність» Владислав Дейнека, тут працює одинадцять газо- та нафтовидобувних компаній. Їм належить 63 спецдозволи на видобуток нафти і газу на території області. 

- Але газ, який вони видобували, не задовольняв усі потреби області. Споживання у Львівській області – 1,8 млрд кубометрів газу. А видобувалося до 900 млн кубометрів газу. А майже мільярд кубів газу доводилося імпортувати, - каже Владислав Дейнеко. 


Відео: Львівський прес-клуб

dailylviv.com

До теми

12:07 24 жовтня 2021 р.

Назвали 39 об’єктів, які збудують і відремонтують у гірських районах Львівщини

У межах реалізації проекту “Мале Карпатське коло” департамент дорожнього господарства Львівської ОДА запланував ремонт та будівництво 39 об’єктів на автомобільних дорогах загального користування місцевого значення. Загальна вартість всіх робіт становить 4,13 млрд гривень.

Рубрика: Економіка

11:48 24 жовтня 2021 р.

Майже половина українських промпідприємств припинить роботу через дорожнечу газу

У короткостроковій перспективі в України є лише два варіанти: або укласти тривалий контракт з фіксованою ціною з надійним європейським постачальником газу, або здаватися на милість російського "Газпрому".

Рубрика: Економіка

22:44 23 жовтня 2021 р.

В Україні будують нові сховища для боєприпасів за досвідом НАТО (відео)

Для недопущення надзвичайних ситуацій на арсеналах Збройних Сил України керівництво Міністерства оборони України ініціювало низку заходів щодо проведення реконструкцій окремих баз і складів зберігання боєприпасів з будівництвом на них спеціальних сучасних захищених сховищ.

Рубрика: Економіка

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Європейський день боротьби з торгівлею людьми

Рубрика: Ситуації і пригоди

Правда про лікарню швидкої меддопомоги у Львові

Рубрика: Ситуації і пригоди

Притулок для тварин у Львові: хто гальмує

Рубрика: Ситуації і пригоди

Рейд "Урок" у Львівській області

Рубрика: Ситуації і пригоди

Депутат ЛМР Сергій Івах про комунальне майно і не тільки

Рубрика: Політика

Всі відео розділу