«Львівгаз» нагадує, що уряд зменшив соціальні гарантії споживачам-пільговикам

10:52 21 жовтня 2014 р.


Фото: zgurivka-rda.gov.ua

Як повідомили у вівторок менеджер зі зв’язків з громадськістю ПАТ «Львівгаз» Оксана Горак, у нашій області більше 240 тисяч споживачів пільгової категорії отримуватимуть менші розміри компенсацій за використання природного газу в побуті.

Менеджер зі зв’язків з громадськістю ПАТ «Львівгаз» Оксана Горак «Щоденному Львову» повідомила сьогодні, 21 жовтня, що в нашій області більше 240 тисяч споживачів пільгової категорії отримуватимуть менші розміри компенсацій за використання природного газу в побуті. У повідомленні також зазначено::

«Такі зміни передбачені постановою Кабінету Міністрів України від 06.08.2014 року № 409 «Про встановлення державних соціальних стандартів у сфері житлово-комунального обслуговування», яка набрала чинності з 1 жовтня 2014 року. Зменшення норм споживання газу для категорії населення, яка не має встановленого лічильника вдарить по соціально незахищених споживачах, які користується пільгами. Адже із 1 жовтня 2014 року держава буде їм компенсовувати вартість газу в межах нових норм, а решту спожитого газу пільговикам доведеться оплачувати за повною вартістю.

«Відтепер пільгові категорії споживачів зможуть отримати компенсації лише в межах норм, які були зменшені приблизно на 40%. Якщо пільговик використає газ понад цю норму, то решту йому доведеться сплачувати за повною ціною, яка до того ж була підвищена з1 травня 2014 року. Це може спричинити серйозне соціальне збурення та привести до накопичення боргів серед населення під час опалювального сезону. Адже на Львівщині до пільгової категорії відноситься більше 30% споживачів газу, а по Україні таких споживачів нараховуєтьсяпонад третину», – наголошує перший заступник голови правління ПАТ «Львівгаз» Володимир Король.

За його словами, нововведення уряду щодо зменшення норм споживання потребуютьвсебічного роз’яснення серед пільгової категорії населення. Оскільки малозабезпечені громадяни почали вже звертатися на підприємство. Вони не розуміють, наскільки та чому повинні платити більше в той час, коли решті – незначній частині споживачів,в яких споживання газу не обліковується, було надоно можливість для меншої оплати за використання блакитного палива. 

Відтак, щоб уникнути непорозумінь із розрахунками за блакитне паливо серед споживачів, які мають субсидії та пільги, ПАТ «Львівгаз» закликає ці категорії населення звернутися до служб соцціального захисту за місцем проживання та отримати у них всі необхідні роз’яснення про те, як їм будуть здіснюватися нарахування та яким буде розмір таких нарахувань відповідно до нових норм споживання газу. 

Нагадаємо, що Уряд передбачив зменшення норм споживання для осіб, які не мають встановленого лічильника. У кого встановлена лише газова плита та є централізоване гаряче водопостачання місячна норма споживання газу змінилася із 9,8 м3 газу на людину до 6 м3 газу. У випадку, якщо встановлена газова плита, але немає централізованого гарячого водопостачання то місячна норма зменшена із 18,3 м3 до 9 м3 на особу. Водночас, за наявності газової плити та водонагрівача , норма була зменшена із 23,6 м3 до 18 м3 на один опалювальний місяць. 

Приклад розрахунку пільги: 

(Цей приклад засвідчує як саме зменшується компенсація вартості газу для конкретного споживача пільгової категорії)

Регіон: Львівська область

Площа будинку: 21 м2, багатоквартирний будинок

Прилади: Котел газовий, плита газова, колонка газова

Пільга: Дитина війни – 25%

Кількість мешканців: 1, працездатний

Наявність лічильника: є

Ціна газу: 1,089 грн. за 1 м3

Візьмемо приклад середньостатистичного працездатного споживача Львівської області пільгової категорії «Дитина війни», який проживає у багатоквартирному будинку та має встановлену газову плиту, котел і колонку. Якщо у такого споживача є газовий лічильник, то з 1 травня 2014 року вартість газу для нього становить 1,089 грн/м3. 

За попередніми нормами складові пільги для нього розраховувалися наступним чином: оскільки у споживача встановлено газову плиту та газову колонку, то раніше його норма на приготування їжі та підігрів води була 23,6 м3. Щодо індивідуального опалення за основу береться санітарна норма 21 м2 на одну особу та додатково 10,5 м2 на сім’ю, а також норма для опалення кожного м2 помешкання – 11 м3 газу. Проводимо розрахунок: 21 м2 + 10,5 м2 × 11 м3 = 346,5 м3. Отож, на опалення споживачу нараховувалася пільга – 346,5 м3. Щоб зрозуміти, який об’єм газу пільговик міг використати впродовж місяця і отримати на нього пільгу - необхідно: 346,5 м3 (норма на опалення) + 23,6 м3 (приготування їжі та підігрів води) = 370,1 м3. 

Оскільки споживач має пільгу «Дитина війни» – йому компенсується 25% від спожитого газу в межах норми. Тобто 25% від пільгової норми фінансується із державного бюджету, інші – 75% та увесь газ, який був спожитий понад норму оплачує споживач. Щоб розрахувати розмір компенсації за пільгою на опалювальний період необхідно- 370,1 (норма споживання)× 1,089 (ціна газу) × 25% (пільга)= 100,76 грн.– розмір пільги за попередніми нормами

Тим часом із 1 жовтня 2014 року встановлена норма на приготування їжі та підігрів води (плита і колонка) – 18 м3.На опалення квартири пільгової категорії споживачів застосовується нова норма природного газу - 7 м3 (замість 11 м3) на 1 м2 опалювальноїплощі та коригуючий коефіцієнт (у даному випадку багатоквартирний будинок в Львівській області - 0,514): (21 м2 + 10,5 м2) × 7 м3 × 0,514 = 113,34 м3. Отже, в опалювальний місяць пільгова норма на опалення становить 113,34 м3., разом зі споживанням на приготування їжі та підігрів води пільгова норма для опалювального періоду 131,34 м3 на місяць.

Розрахуємо нову суму пільги в опалювальний період: 131,34 м3 × 1,089 грн × 25% = 35,76 грн. – розмір пільги за новими нормами. Решту 75% газу, спожитого в межах зазначеної норми та увесь використаний газ понад норму споживач оплачуватиме за повною вартістю.

Інформаційна довідка

ПАТ «Львівгаз» - найстаріше вітчизняне підприємство у своїй галузі, а також одне з найбільших за рівнем газифікації та обсягами реалізації газу. 

Споживачами компанії є приблизно 780 тис. домогосподарств Львівщини, що становить орієнтовно 74 % від загальної кількості домогосподарств області. 

Щороку компанія «Львівгаз» транспортує близько двох мільярдів кубометрів природного газу до споживачів Львівщини. Найбільшими клієнтами ПАТ «Львівгаз» ТзОВ «Львівська картонно-паперова фабрика», ПАТ «Львівська кондитерська фабрика «Світоч», ПАТ «Львівський жиркомбінат», яким компанія щомісячно транспортує від 200 до 400 тис. м3 природного газу.

ПАТ «Львівгаз» належить до одного із набільних платників податків у Львівській області, зокрема щороку підприємство сплачується понад 160 млн. гривень. 

За додатковою інформацією звертайтеся до фахівця із зв’язків із громадськістю Оксани Горак тел. 097 900 92 09, e-mail: oksana.horak@lvgas.com.ua, presinfo@ukr.net».

dailylviv.com

До теми

16:55 22 квітня 2021 р.

За державний кошт проведуть інтернет до трьох тисяч сіл

Цьогоріч у Держбюджеті України передбачено 500 мільйонів гривень на під’єднання до оптичного інтернету сільських громад. Насамперед йдеться про інтернетизацію соціально важливих закладів - шкіл, лікарень, ЦНАПів, бібліотек та будинків культури.

Рубрика: Економіка

14:45 22 квітня 2021 р.

Три тваринницькі підприємства на Львівщини офіційно вирощуватимуть племінних корів і свиней

20 квітня департаментом агропромислового розвитку облдержадміністрації проведено виїзне засідання регіональної експертної комісії з розгляду матеріалів на присвоєння відповідного статусу суб’єкта з племінної справи у тваринництві.

Рубрика: Економіка

12:56 22 квітня 2021 р.

Червоноград, Львів, Славське: назвали найбагатші і найбідніші громади Львівщини

Для кращого розуміння фінансового становища громад, можливостей ефективного функціонування та перспектив їх розвитку департамент фінансів Львівської ОДА оцінив та сформував рейтинг громад за окремими фінансовими показниками за підсумками першого кварталу роботи.

Рубрика: Економіка

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Громада Сокільників проти багатоповерхівок

Рубрика: Ситуації і пригоди

Знищення МАФів і мікробізнесу під час пандемії

Рубрика: Економіка

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу