ЛКП «Львівавтодор» планує збудувати трамвайну колію на Сихів до листопада цього року
21:41 17 березня 2015 р.
Фото: Максим Баландюх / прес-служба Львівської міськради
Як повідомили у вівторок «Щоденному Львову» в прес-службі ЛМР, упродовж весни та літа на проспекті Червоної Калини на проспекті Червоної Калини влаштовуватимуть трамвайні плити та рейки й триватиме будівництво диспетчерського пульту на розворотному кільці на вулиці Вернадського.
У прес-службі міської ради повідомили сьогодні, 17 березня, «Щоденному Львову»:
«З початку тижня у Львові відновили роботи з будівництва трамвайної колії на Сихів. Нагадаємо, що роботи були призупинені на час зимового періоду. Наразі роботи відновили на проспекті Червоної Калини.
На проспекті триватимуть роботи впродовж весни та літа: влаштовуватимуть трамвайні плити та рейки і триватиме будівництво диспетчерського пульту на розворотному кільці на вулиці Вернадського. Про це повідомив Олег Береза, директор ЛКП «Львівавтодор».
Натомість головний інженер компанії «Онур» Олександр Добоні розповідає, що зараз працівники працюють 6 днів на тиждень з 8:00 до 19:00. Кількість працівників буде змінюватися в залежності від видів робіт, які виконуються (від 20 до 150 осіб).
Олександр Добоні також запевнив: «Роботи плануємо завершити до листопада 2015 року».
Нагадаємо, що матеріали, які застосовують при будівництві, перевіряються на якість та погоджуються компанією Інженера Egis-international. Як повідомив П`єр-Ів Тесьє, інженер, працівник групи компанії «Egis», усі роботи ведуться відповідно до правил отримання гранту. Жодних порушень немає.
А вже восени планують монтаж контактної мережі, влаштування вуличного освітлення, замощення плитки між трамвайними плитами та відновлення зеленої зони з висадкою насаджень вздовж трамвайної лінії, а відтак – і повне завершення робіт. Як повідомили у ЛКП «Львівавтодор» щодо ситуації з колектором на вул. Угорській, наразі приймається рішення про вибір методу будівництва колектору (відкритий або тунельний) та очікуються графіки будівництва від підрядника.
«Жодного обмеження руху через будівництво немає», – каже Олег Береза. Також у підприємстві розповіли і щодо будівлі за адресою Навроцького 1, яка підлягає знесенню. Наразі проводиться оцінка майна (у зв'язку із зростанням курсу іноземної валюти) і планується викуп її містом.
Зазначимо, що наразі підряднику оплачено 5,4 млн. євро, з яких 2,8 млн. євро – грантові кошти та 2,6 млн. євро кредитні кошти. Грантова складова надана, як аванс на купівлю матеріалів. Залишок до оплати складає 12,4 млн. євро, з яких 6,8 млн. євро кошти міського бюджету, 3,4 млн. євро кредитні кошти ЄБРР та 2,2 млн. євро грант.
Нагадаємо, що також у Львові триває інформаційна кампанія «Я люблю трамвай», з метою інформування мешканців про хід будівництва та популяризацію еко-транспорту. На сайті tram.lviv.ua можна ознайомитися із фінансовими звітами, фоторепортажами, новинами.
Окрім цього, наступного тижня триватиме кампанія, власне на території мікрорайону Сихова: в людних місцях розмістять на банерах основну інформацію про трамвай на Сихів. В рамках кампанії також триває конкурс «Найкраще селфі в трамваї».
Довідка
Нагадаємо, що згідно з проектом будівництва, трамвайну колію на Сихів прокладуть по вул. Стуса вздовж просп. Червоної Калини, до «Санта-Барбари». Фінансування проекту охоплює кредит ЄБРР – 6 млн. євро, грант німецького уряду – 5 млн. євро і 6,8 млн. євро з міського бюджету. Будівництвом займається турецька компанія «Онур».
Буде прокладено близько 5,2 км колії. Будувати її будуть у дві фази: спершу – від вулиці Вернадського до вулиці Угорської, опісля – від вулиці Угорської до вулиці Свенціцького».
Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook