Львів реконструює каналізаційні очисні споруди за 58 млн євро ЄБРР | Новини Львова

Львів реконструює каналізаційні очисні споруди за 58 млн євро ЄБРР

20:41 19 червня 2020 р.

  • 0

Депутати Львівської міської ради сьогодні підтримали ухвалу «Про затвердження угоди про наміри щодо підготовки кредитного фінансування від 21.04.2020, укладеної між Львівською міською радою, Європейським банком реконструкції та розвитку і ЛМКП „Львівводоканал“.

Про це інформує пресслужба ЛМР.

«З метою реалізації інвестиційного проекту модернізації системи водопостачання та водовідведення міста в об'ємі першочергових заходів пропоную затвердити угоду про наміри щодо підготовки кредитного фінансування від 21.04.2020, укладену між Львівською міською радою, Європейським банком реконструкції та розвитку і ЛМКП «Львівводоканал», з метою реалізації проекту модернізації та реконструкції каналізаційних очисних споруд у м. Львові.

Ця ухвала дасть змогу продовжити реалізацію інфраструктурних проектів щодо води і водовідведення у 2020 році. Адже співпраця з ЄБРР у цьому напряму триває ще з 2016 року.

Двічі був виїзд з депутатами на очисні, тому всі детально ознайомлені з проектом. Наголошу на єдиному, що сума гранту по цьому проекту 13,6 млн євро, а віддавати треба 12,4 млн. євро", — доповіла Ірина Кулинич, директор департаменту економічного розвитку ЛМР.

Ухвалу підтримало 47 депутатів.

Нагадаємо, вчора була чергова зустріч трудового колективу ЛМКП «Львівводоканал» з депутатами ЛМР, на якій працівники «Львівводоканалу» пояснювали міським обранцям, наскільки критично важливим і економічно вигідним для міста є цей проект.

«Працівники «Львівводоканалу» були подивовані, чому депутати на минулих засіданнях не підтримували цієї ухвали. Адже ЄБРР дає грантові кошти у розмірі 13 млн євро, відсотки за виплату кредиту становлять 12 млн євро. Термін сплати кредиту 14 років. Отож, коли ми його сплатимо, то 1 млн євро ми виграємо. Тобто ми беремо 58 млн євро, а сплатимо 57 млн євро. Тобто у нас є безвідсотковий кредит, щоб модернізувати очисні споруди. Тому працівники «Львівводоканалу» не могли зрозуміти, чому депутати не голосують за цю ухвалу.

Станом на сьогоднішні наші очисні споруди старі і зношені. Вони збудовані у 60-тих роках. На їх ремонт протягом 2018−2020 рік виділено 40 млн грн. Але цих коштів вкрай мало. Щоб модернізувати наші очисні споруди треба 200 млн євро.

Працівники «Львівводоканалу» вже 95% роботи зробили, щоб проект біогаз був втілений у життя. Це величезна праця команди «Львівводоканалу» впродовж трьох років. Це погодження великої кількості документів, це проведення досліджень. Реконструкція очисних споруд є дуже важливим проектом для міста в плані екології. Також коли запрацює проект біогазу, то завдяки цьому зможуть забезпечувати власною електроенергією очисні споруди. А це буде економія коштів. І третє - на очисних спорудах є мулові поля, куди стікаються стоки і осад. Зараз мулові поля перевантажені. Землі, щоб їх розширяти, немає. Тому є ризик, коли падає дощ, можливих переливів і засмічення цими стоками екології довкола. Зараз «Львівводоканал» збудував дамбу, щоб унеможливити витік стоків. Але це питання часу. Тому їх реконструкція є просто вкрай важливою, бо це питання нашого майбутнього існування", — розповідала Ірина Маруняк, заступниця міського голови Львова з питань житлово-комунального господарства.


dailylviv.com

Коментарі(0)

До теми

14:07 13 липня 2020 р.

Будинок генерала-ректора Ткачука зі Львова продають за 1,95 млн доларів

Офіційно будинок належить племінниці Петра Ткачука Анні Сенаторовій та її чоловіку Денису Сенаторову. На них також зареєстровано і земельні ділянки, на яких розташований будинок.

Рубрика: Економіка

11:02 13 липня 2020 р.

Податкова Львівщини рідше перевіряє і більше донараховує

Перевірки на Львівщині щодо сплати податків з доходів фізичних осіб: з початку року до бюджету додатково надійшло близько 1,9 мільйона гривень, їх кількість зменшилася майже на 19 відсотків

Рубрика: Економіка

Останні новини

У розважальних закладах Львова 11 порушень карантину (відео)

У Золочеві не зареєстровано релігійних організацій УПЦ Московського патріархату, - голова ЛОДА

Горяни Львівщини запросили в гості президента Зеленського

Собака знайшов майже 600 наркотичних таблеток у ПП Шегині

Будинок генерала-ректора Ткачука зі Львова продають за 1,95 млн доларів

Всі новини Львова та області

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ У Львові та Кропивницькому розкритикували законопроєкти «Про медіа» за нечітке визначення статусу журналіста

Рубрика: Політика

Зарплати для комунальників Львова

Рубрика: Політика

Заборони у законопроєкті №2693 "Про медіа"

Рубрика: Політика

Владислав Орлов виграв суд у Львові

Рубрика: Економіка

Свобода слова. Правдивого чи й брехливого?

Рубрика: Політика

Всі відео розділу