Львів реконструює каналізаційні очисні споруди за 58 млн євро ЄБРР

20:41 19 червня 2020 р.

Фото до новини

Депутати Львівської міської ради сьогодні підтримали ухвалу «Про затвердження угоди про наміри щодо підготовки кредитного фінансування від 21.04.2020, укладеної між Львівською міською радою, Європейським банком реконструкції та розвитку і ЛМКП „Львівводоканал“.

Про це інформує пресслужба ЛМР.

«З метою реалізації інвестиційного проекту модернізації системи водопостачання та водовідведення міста в об'ємі першочергових заходів пропоную затвердити угоду про наміри щодо підготовки кредитного фінансування від 21.04.2020, укладену між Львівською міською радою, Європейським банком реконструкції та розвитку і ЛМКП «Львівводоканал», з метою реалізації проекту модернізації та реконструкції каналізаційних очисних споруд у м. Львові.

Ця ухвала дасть змогу продовжити реалізацію інфраструктурних проектів щодо води і водовідведення у 2020 році. Адже співпраця з ЄБРР у цьому напряму триває ще з 2016 року.

Двічі був виїзд з депутатами на очисні, тому всі детально ознайомлені з проектом. Наголошу на єдиному, що сума гранту по цьому проекту 13,6 млн євро, а віддавати треба 12,4 млн. євро", — доповіла Ірина Кулинич, директор департаменту економічного розвитку ЛМР.

Ухвалу підтримало 47 депутатів.

Нагадаємо, вчора була чергова зустріч трудового колективу ЛМКП «Львівводоканал» з депутатами ЛМР, на якій працівники «Львівводоканалу» пояснювали міським обранцям, наскільки критично важливим і економічно вигідним для міста є цей проект.

«Працівники «Львівводоканалу» були подивовані, чому депутати на минулих засіданнях не підтримували цієї ухвали. Адже ЄБРР дає грантові кошти у розмірі 13 млн євро, відсотки за виплату кредиту становлять 12 млн євро. Термін сплати кредиту 14 років. Отож, коли ми його сплатимо, то 1 млн євро ми виграємо. Тобто ми беремо 58 млн євро, а сплатимо 57 млн євро. Тобто у нас є безвідсотковий кредит, щоб модернізувати очисні споруди. Тому працівники «Львівводоканалу» не могли зрозуміти, чому депутати не голосують за цю ухвалу.

Станом на сьогоднішні наші очисні споруди старі і зношені. Вони збудовані у 60-тих роках. На їх ремонт протягом 2018−2020 рік виділено 40 млн грн. Але цих коштів вкрай мало. Щоб модернізувати наші очисні споруди треба 200 млн євро.

Працівники «Львівводоканалу» вже 95% роботи зробили, щоб проект біогаз був втілений у життя. Це величезна праця команди «Львівводоканалу» впродовж трьох років. Це погодження великої кількості документів, це проведення досліджень. Реконструкція очисних споруд є дуже важливим проектом для міста в плані екології. Також коли запрацює проект біогазу, то завдяки цьому зможуть забезпечувати власною електроенергією очисні споруди. А це буде економія коштів. І третє - на очисних спорудах є мулові поля, куди стікаються стоки і осад. Зараз мулові поля перевантажені. Землі, щоб їх розширяти, немає. Тому є ризик, коли падає дощ, можливих переливів і засмічення цими стоками екології довкола. Зараз «Львівводоканал» збудував дамбу, щоб унеможливити витік стоків. Але це питання часу. Тому їх реконструкція є просто вкрай важливою, бо це питання нашого майбутнього існування", — розповідала Ірина Маруняк, заступниця міського голови Львова з питань житлово-комунального господарства.


Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів