Львів позичає у ЄБРР 22 млн євро для комунальних підприємств

23:05 19 травня 2021 р.

ЄБРР надає кредит 10 млн євро провайдерам комунальних послуг Львова і готовий надати ще 12 млн євро, залежно від потреб міста.

Про це інформує пресслужба ЛМР,

«Ми отримали дуже хороші умови – це 2,1% річних, об`єм – це 22 млн євро, це кошти, які сьогодні необхідні для наших підприємств комунальної інфраструктури, які через пандемію мають потребу у додаткових ресурсах та інвестиціях, щоб надавати більш якісні послуги, бо сервіс має бути на високому рівні, не зважаючи на всі турбуленції у державі.

Ці кошти підуть на допомогу нашим підприємствам, щоб ми мали збалансовану ситуацію. Під час пандемії і поступлення впали, зараз не збалансована державна політика у питаннях теплопостачання, водопостачання. Це така рука допомоги, дружби, яку ми маємо від нашого улюбленого Банку.

Завтра ще цю угоду маємо розглянути на сесії міської ради, тому мені приємно, що це плід спільної праці всіх фракцій міської ради.

Держава Україна таких ставок не має, які дає нам ЄБРР. А Львів отримує кошти під 2,1% річних. Як правило, співпраця з банками та фондами дає місту нульові ставки.

В цьому році, згідно реверсної дотації вирівнювання, держава хоче забрати в місті орієнтовно 750 млн грн, що не є чесно. Вони орієнтуються по показниках 2019 року, коли був ріст економіки, не було пандемії. Я це питання піднімав перед усіма, у нас на Форумі місцевого самоврядування, який ми будемо мати у червні, буде присутній Голова Верховної Ради, будуть присутні мери багатьох міст України і це також буде одне з тих питань, яке ми будемо обговорювати, що основою та фундаментом держави є справедливість. Ми хочемо, щоб у нас не забирали ті кошти, які нам потрібні. Поки держава дебатує, Європейський банк вже поруч з нами і нам допомагає живим ресурсом», - зазначив мер Львова Андрій Садовий.

Ця спільна підтримка забезпечить потреби в ліквідності та оборотному капіталі транспортного підприємства «Львівелектротранс», комунального підприємства «Львівавтодор», яке займається будівництвом і технічним обслуговуванням доріг, а також відповідає за управління дорожнім рухом, комунального підприємства водопостачання та водовідведення «Львівводоканал», теплопостачального підприємства «Львівтеплоенерго» та підприємства з управління відходами «Зелене місто». Кошти кредиту компенсують тимчасові зменшення доходу через коронавірусну кризу та допоможуть в покритті операційних витрат.

ЄБРР вже надав місту Львову майже 140 млн євро на розвиток його транспортної інфраструктури, модернізацію систем водопостачання та водовідведення, покращення управління відходами, будівництво доріг та модернізацію системи централізованого теплопостачання. Банк також профінансував будівництво сучасного торговельно-розважального центру, яке сприяло створенню робочих місць та залученню інших інвестицій. ЄБРР має офіс у Львові для того, щоб краще задовольняти потреби міста та компаній в Західній Україні в фінансуванні.

Україна є однією з трьох країн операцій ЄБРР, на які припадають найбільші обсяги інвестицій. Лише за останні два роки Банк узяв на себе зобов’язання щодо надання 2 млрд євро для української економіки. Банк фінансує проєкти в секторах інфраструктури, енергоефективності та енергетичної безпеки, сільського господарства та промисловості, а також МСП. Інвестиції поєднуються з підтримкою реформ, які забезпечують більш сприятливе бізнес-середовище.


dailylviv.com

До теми

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Конкурс на шкільне загальнонаціональне велике об’єднавче меню

Рубрика: Економіка

Уряд Прайд №5488

Рубрика: Політика

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Акція протесту малих підприємців проти компанії Інтергал-Буд

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу