Львів отримає кредит від Євроінвестбанку на оновлення громадського транспорту

18:48 30 листопада 2016 р.

Європейський інвестиційний банк погодився профінансувати пропозиції Львівської міської ради щодо оновлення громадського транспорту та ремонту магістральних доріг у рамках нещодавно погодженої угоди з міністерством інфраструктури.

Про це сьогодні, 30 листопада, під час зустрічі з посадовцями міськради доповів старший спеціаліст проектів департаменту транспорту ЄІБ Іштван Хайзінгер. За словами начальника міського управління зовнішньоекономічних відносин та інвестицій Ольги Сивак, ці кошти планують використати на придбання дев’яти нових трамваїв та 50 автобусів і реконструкцію трамвайних ліній на вулицях Шевченка, Вітовського та Бандери, а також будівництво нових і реконструкцію існуючих тролейбусних ліній «Стрийська – ТЦ «Шувар» та «Автовокзал – ТЦ «КінгКрос».

Посадовець розповіла: «Ще 11 листопада банк підписав із Міністерством інфраструктури рамкову угоду на 200 мільйонів євро кредиту для фінансування громадського транспорту в 12 містах України. Очікуємо, що ця угода пройде ратифікацію вже в січні 2017 року. Львів подав свої пропозиції на 39 мільйонів євро з основним акцентом на екологічному транспорті та реконструкції трамвайних і тролейбусних ліній. Уся програма – на дуже вигідних умовах: кредит надається на 22 роки, притому, що п’ять років – це кредитні канікули, тобто ми нічого не платимо. Також буде дуже вигідна відсоткова ставка – до 1,2%. Тепер нам потрібно підготувати технічну документацію, і думаю, що вже всередині наступного літа ми зможемо розпочати закупівлю транспорту». 

Під час зустрічі Іштван Хайзінгер також висловив занепокоєння щодо зволікань Мінрегіону в затвердженні проектів від українських міст у рамках фінансування Банку. Відтак, Ольга Сивак зазначила: «Це паралельна програма з міністерством регіонального розвитку, у рамках якої ми подали заявку щодо рекультивації полігону ТПВ та будівництва сміттєпереробного комплексу. Ми вже отримали попереднє погодження Мінрегіону та міністерства фінансів, але чомусь остаточного рішення досі немає і ми не можемо розпочати роботи по проекту твердих побутових відходів. Сьогодні банк знову ж таки підтвердив зацікавлення у фінансуванні нашої програми, адже усвідомлює, що це велика екологічна загроза не лише для нашого міста».

Термінові та важливі повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram.

dailylviv.com

 

Останні новини