Львів без гарячої води і опалення: місто не може платити за газ авансом і за новими тарифами

13:20 20 травня 2021 р.

Фото до новини

Сьогодні, 20 травня, під час сесійного засідання Львівської міської ради було озвучено заяву до керівництва держави щодо ситуації із газопостачанням теплопостачальних підприємств. Міські обранці вимагають гарантувати постачання природного газу комунальним підприємствам на умовах післяплати за ціною, яка врахована в діючих тарифах на тепло та гарячу воду для населення, на рік вперед та в достатніх обсягах для надання відповідних послуг населенню.

Про це інформує пресслужба ЛМР, пише Dailylviv.

«Ситуація дійсно непроста. Від всіх теплопостачальних підприємств вимагають, щоб вони платили за газ авансом. А де вони візьмуть ті кошти? Хіба мешканці можуть платити наперед? Ні, звичайно. І таким чином створюють шалені проблеми для існування цілої галузі.

В мене є прохання, щоб ми це звернення підтримали і скерували керівництву держави, тому що нас може чекати дуже непростий процес і взагалі може стояти питання про входження в опалювальний сезон 2021-2022 років, якщо це питання не буде врегульовано»,- прокоментував ситуацію мер Львова Андрій Садовий.

Подаємо текст заяви, яку зачитав депутат Андрій Шевців, повністю:

ЗАЯВА

Уряд позбавляє громади гарячої води і веде до чергового підвищення тарифів!

9 лютого 2021 року Урядом України, НАК «Нафтогаз України», НКРЕКП та Асоціацією міст України був укладений Меморандум про взаєморозуміння щодо врегулювання проблемних питань у сфері централізованого постачання теплової енергії та постачання гарячої води.

Органи місцевого самоврядування взяли на себе і виконали наступні зобов’язання: тарифи на послуги теплопостачання та гарячого водопостачання протягом опалювального сезону не зросли, було забезпечено безперебійне надання цих послуг споживачам. Однак Уряд відмовився виконати взяті на себе зобов’язання:

 • компенсація понесених втрат комунальними підприємствами не здійснюється, що не дозволяє розпочати підготовку до опалювального сезону;

• рахунки комунальних підприємств теплопостачання арештовуються, блокується робота підприємств, люди залишаються без заробітної плати.

20 травня 2021 року припиняється обов’язок НАК «Нафтогаз України» постачати підприємствам теплопостачання природний газ за режимом ПСО. Такий режим передбачав обов’язковість постачання природного газу підприємствам ТКЕ за фіксованою ціною, без передоплати. Скасування цього режиму передбачає, що підприємства будуть придбавати природний газ у НАК «Нафтогаз України» чи інших постачальників за ринковими умовами. НАК «Нафтогаз України» уже виставив неприйнятні умови постачання природного газу: ціна вище 9 грн за 1 кубічний метр, авансова оплата, подобове замовлення обсягів газу, надмірні штрафні санкції навіть за дрібне відхилення від умов НАКу (наприклад, за недобір природного газу у разі його економії). Такі умови постачання природного газу є неприйнятними та не можуть бути виконаними, це призведене до стрімкого зростання тарифів для населення та неплатежів за спожиті комунальні послуги, непомірних видатків бюджетів територіальних громад на закупівлю природного газу для садочків, шкіл, лікарень.

Отже Уряд та НАК «Нафтогаз України» своїми діями вже в травні залишає 5 мільйонів громадян з 120 міст без гарячої води, бюджетні установи без природного газу, а з жовтня все населення залишиться без централізованого опалення. Це можна розцінювати як розгортання Урядом війни з мерами, які в рамках підписаного Меморандуму захищають населення від підвищення тарифів.

Вимагаємо:

• негайно розблокувати рахунки комунальних підприємств та припинити нарахування непомірних штрафних санкцій;

• компенсувати втрати комунальних підприємств, які виникли внаслідок прийнятих органами державної влади рішень;

• гарантувати постачання природного газу комунальним підприємствам на умовах післяплати за ціною, яка врахована в діючих тарифах на тепло та гарячу воду для населення, на рік вперед та в достатніх обсягах для надання відповідних послуг населенню;

• ухвалити законопроєкт № 3508 від 20.05.2020, який забезпечить реструктуризацію заборгованості комунальних підприємств за спожитий природний газ, списання штрафних санкцій, відшкодування різниці в тарифах.

  

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Твітері або Facebook

dailylviv.com

 

Останні новини