Лохина, горіхи, суниця. Львівщина нарощує продукцію, орієнтовану на експорт в ЄС

18:56 8 грудня 2023 р.

Фото до новини

Окрім лохини, львівські аграрії активно висаджують нові сади фундука та волоського горіха.

Про це інформує пресслужба ЛОВА, пише DailyLviv.com.

З початку дії програми єРобота «Свій сад» на Львівщині заклали понад 73 гектари насаджень лохини. Це є найбільшою площею нових насаджень цієї ягоди серед усіх регіонів України в межах зазначеної програми підтримки.

Окрім лохини, львівські аграрії активно висаджують нові сади фундука та волоського горіха. Під цими культурами в рамках єРобота за останні півтора року в регіоні залучили понад 100 гектарів.

Суниця садова залишається на третьому місці, грантові кошти дозволили збільшити площі під цю ягоду на 20 гектарів. Також висадили 10 гектарів малини та 10 гектарів яблучного саду.

«Місцеві аграрії віддають перевагу певним культурам з огляду на особливості клімату регіону та ринкової кон’юнктури. Акцент на лохині та горіхах обумовлений тим, що ця продукція є експортно орієнтованою, а ми є прикордонним регіоном з ЄС – одним з найбільших світових ринків збуту. Окрім того, місцевий клімат дозволяє вирощувати лохину і горіхи в промислових масштабах із задовільною собівартістю. У той самий час наш клімат поки що не дуже підходить для кісточкових, деякі яблука також важко отримати із задовільною врожайністю та забарвленням», – розповіла директор департаменту агропромислового розвитку Львівської ОВА Тетяна Гетьман.

Нагадаємо, програма «єРобота» почала діяти в липні 2022 року. За цей час 13 підприємств Львівської області отримали гранти на сади на суму майже 60 млн гривень. За ці кошти висадять 217 гектарів нових плодових насаджень

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів