ЛОДА закликає законодавців націоналізувати львівські заводи – Автобусний, «Автонавантажувач», «Сільмаш»

22:36 13 жовтня 2014 р.


Фото: kermo.org

Як повідомили в понеділок «Щоденному Львову» в прес-службі облдержадміністрації, ЛОДА звернулася до законотворчих органів щодо повернення до державної власності промислових підприємств, які штучно доводилися до банкрутства, а до КМУ – щодо можливого переміщення підприємств оборонного комплексу зі сходу країни на територію Львівщини.

У прес-службі облдержадміністрації повідомили в понеділок «Щоденному Львову», що ЛОДА звернулася до законотворчих органів щодо повернення до державної власності промислових підприємств, які штучно доводилися до банкрутства. У повідомленні також конкретизують:

«І метою збереження унікальних виробництв, Львівською облдержадміністрацією ініціюється повернення до державної власності колишніх державних підприємств, які були штучно доведені до банкрутства. ОДА звернулася до профільних міністерств напрацювати нормативно-правові документи про націоналізацію (повернення до державної власності) підприємств в Україні та ініціює внесення змін у законодавство України про приватизацію.  Про це сьогодні, 13 жовтня, під час прес-конференції заявив перший заступник голови ЛОДА Йосиф Ситник.

Як повідомив перший заступник голови ЛОДА, на сьогодні чинне законодавство не передбачає можливості реприватизації після реалізації попередніх інвестиційних умов, а розглядає лише можливість повторного продажу об’єкта приватизації на аукціоні або конкурсі за умови невиконання інвестиційного договору, а також нормативно не врегульоване проведення процедури націоналізації в Україні. За словами Йосифа Ситника, олігархічно – кланова модель економіки поставила низку підприємств всієї України та Львівщини на шлях руйнування

Він пояснив, що спершу підприємство купувалося, далі – доводилося до занепаду його власниками, які володіють аналогічними підприємствами, і таким чином відбувалося усунення з ринку конкурента. Йосиф Ситник наголосив, що підприємства, котрі займаються подібною діяльністю є успішними, вони активно працюють і розвиваються. 

Він розповів, що за таким алгоритмом були доведені до занепаду колишні державні підприємства ВАТ завод «Львівсільмаш», «Львівський автобусний завод», Жидачівський целюлозно-паперовий комбінат, Стрий-Авто, Дрогобицький долотний завод, ВАТ «Львівський завод Автонавантажувач».  Колективи цих підприємств починаючи з червня цього року неодноразово звертаються до ЛОДА з проханням вплинути на ситуацію, оскільки ці питання не вирішувалося роками.

«Підприємства штучно виводилися з державної власності. Це унікальні підприємства для Львівщини, де працювали тисячі людей. Підприємства займають великі площі, мають розвинену інфраструктуру та унікальне обладнання. Ми хочемо, щоб в Україні був закон, який дозволить повернути до державної власності, а згодом реприватизувати ті підприємства, які були штучно знищені. Нехай до нас прийде реальний власник, щоб ця компанія була публічною, з нормальною кредитною та бізнесовою історією та надала чіткий бізнес-план свого розвитку» , – сказав Йосиф Ситник. 

Також Йосиф Ситник повідомив, що 3 жовтня він звернувся до КМУ щодо можливого переміщення підприємств оборонного комплексу зі сходу країни на територію Львівщини. «На сході України, на територіях, які захоплені сепаратистами розміщені низка підприємств. Ми пропонуємо ці підприємства перенести до Львівської області. В нас є база для їхнього розвитку: це і завод «ЛОРТА» і «Полярон», а також зберігся науковий, технічний та інженерний потенціал», – наголосив Йосиф Ситник».

dailylviv.com

До теми

16:55 22 квітня 2021 р.

За державний кошт проведуть інтернет до трьох тисяч сіл

Цьогоріч у Держбюджеті України передбачено 500 мільйонів гривень на під’єднання до оптичного інтернету сільських громад. Насамперед йдеться про інтернетизацію соціально важливих закладів - шкіл, лікарень, ЦНАПів, бібліотек та будинків культури.

Рубрика: Економіка

14:45 22 квітня 2021 р.

Три тваринницькі підприємства на Львівщини офіційно вирощуватимуть племінних корів і свиней

20 квітня департаментом агропромислового розвитку облдержадміністрації проведено виїзне засідання регіональної експертної комісії з розгляду матеріалів на присвоєння відповідного статусу суб’єкта з племінної справи у тваринництві.

Рубрика: Економіка

12:56 22 квітня 2021 р.

Червоноград, Львів, Славське: назвали найбагатші і найбідніші громади Львівщини

Для кращого розуміння фінансового становища громад, можливостей ефективного функціонування та перспектив їх розвитку департамент фінансів Львівської ОДА оцінив та сформував рейтинг громад за окремими фінансовими показниками за підсумками першого кварталу роботи.

Рубрика: Економіка

12:38 22 квітня 2021 р.

В одному з районів Львова помиють пам'ятники на 800 тис грн

Галицька районна адміністрація заплатить приватній підприємиці Оксані Луць 799 тис. грн за послуги з очищення та поточного ремонту міських пам’ятників. Йдеться про 17 об’єктів в центрі міста.

Рубрика: Економіка

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Громада Сокільників проти багатоповерхівок

Рубрика: Ситуації і пригоди

Знищення МАФів і мікробізнесу під час пандемії

Рубрика: Економіка

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу