Контрабандисти не завезли на Львівщину дорогі мастила як дешеві

17:26 14 січня 2021 р.

ДБР запобігло заподіянню шкоди державі на понад 4,7 млн грн під час спроби ввезення "контрафакту" через Галицьку митницю.

Слідчі ТУ ДБР у місті Львові запобігли потраплянню незаконно ввезених товарів у вільний обіг та заподіянню шкоди інтересам держави на суму понад 4,7 мільйона гривень.

Про це повідомляє ДБР, пише DailyLviv.Так, 4 грудня 2020 року при виїзді з міжнародного автомобільного пункту пропуску «Краківець» був затриманий комерційний вантажний транспортний засіб, який рухався на внутрішню митницю для завершення проходження митних формальностей.

Встановлено, що він здійснив в’їзд в Україну, використовуючи товаросупровідні документи, в яких були відображенні недостовірні відомості щодо торгових марок та вартості моторних і трансмісійних мастил. Через те, що торгові марки зазначених товарів включені до митного реєстру об'єктів права інтелектуальної власності, з метою уникнення додаткових витрат під час їх розмитнення, особи умисно відобразили в документах торговими марками значно нижчої вартості, які відсутні у вказаному реєстрі. Таким чином, 45% товарів не відповідало товаросупровідним документам.

 
Крім того, згідно з попередньою митною декларацією і товаросупровідними документами, вартість ввезених на митну територію Україну моторних та трансмісійних мастил занижено приблизно в 7 разів, що складає понад 4,7 млн грн. Це могло спричинити завдання збитків державному бюджету України в особливо великих розмірах.
 
А службові особи митного поста «Яворів» Галицької митниці Держмитслужби України, після спрацювання автоматизованої системи аналізу та управління ризиками (АСАУР) щодо невідповідності вагових показників, не провели належним чином огляд вищевказаної товарної продукції та надали дозвіл на виїзд транспортного засобу з пункту пропуску. На даний час суб’єктами зовнішньоекономічної діяльності здійсненні заходи щодо вивезення вказаних товарів за межі митної території України.
 
Попередня кваліфікація:
  • ухилення від сплати податків, зборів (обов'язкових платежів) (ч. 1 ст. 212 КК України);
  • несанкціоновані перехоплення або копіювання інформації, яка оброблюється в електронно-обчислювальних машинах (комп'ютерах), автоматизованих системах, комп'ютерних мережах або зберігається на носіях такої інформації, якщо це призвело до її витоку, вчинені особою, яка має право доступу до такої інформації (ч. 2 ст. 362 КК України);
  • службове підроблення (ч. 2 ст. 366 КК України).

Перевіряються аналогічні факти розмитнення товарів  вказаного перевізника та готується запит про надання міжнародно-правової допомоги Республіки Польща. 

Процесуальне керівництво досудовим розслідування у кримінальному провадженні здійснює Львівська обласна прокуратура.

На українській митниці без змін: скарги на сірий імпорт, контрабанду та корупцію

Контрабанда тютюнових виробів: ліквідовано злочинну групу з 12 осіб

dailylviv.com

До теми

21:39 15 січня 2021 р.

Енергетику України тримають під контролем п'ять олігархів, яким не потрібен ринок - екснардепка

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль лобіює інтереси ДТЕК Ріната Ахметова, вважає екссекретарка Комітету Верховної Ради України з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки.

Рубрика: Економіка

21:09 15 січня 2021 р.

Ціни на газ для населення знизять з 1 лютого, - в.о. міністра енергетики

"За результатами моніторингу ринку природного газу було виявлено, що переважна частина постачальників - регіональні постачальні компанії - фактично зловживає своїм домінуючим становищем", - констатував виконувач обов'язків міністра.

Рубрика: Економіка

20:34 15 січня 2021 р.

Львівгаз став збитковим і прогнозує своє банкрутство: 800 тис клієнтів Львівщини можуть перейти до Нафтогазу

Різке зростання цін на газ, який АТ «Львівгаз» купує для технологічних потреб за тарифні кошти, призвело до отримання збитків за підсумками 2020 року.

Рубрика: Економіка

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Газова петля чи зашморг?

Рубрика: Економіка

У кого купувати дешевий газ

Рубрика: Економіка

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу