Комунальні підприємства Львова можуть знеструмити, – ЛМР

16:10 12 грудня 2018 р.


Фото: city-adm.lviv.ua

З наступного року набирає чинності новий закон України «Про ринок електричної енергії», згідно з яким міські комунальні підприємства повинні провести тендери та укласти відповідні договори з постачальниками електроенергії.

Про це повідомили в середу, 12 грудня, в прес-службі Львівської міськради, де також розповіли: «Але, як підкреслив заступник міського голови Львова з питань ЖКГ Сергій Бабак, ці зміни абсолютно не враховують ситуацій на місцях і є неприпустимими, адже за найоптимістичніших умов такі угоди можна буде підписати лише наприкінці січня. Відтак, є загроза знеструмлення найбільших комунальних підприємств, які забезпечують життєдіяльність міста, – «Львівводоканалу», «Львівелектротранс», «Львівавтодору» та «Львівсвітла».

«Сьогодні у Львівській міській раді відбулося позапланове засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій, на якій розглянули питання проблемної ситуації, що може виникнути на комунальних підприємствах щодо закупівлі електроенергії на 2019 рік. Як зазначив Сергій Бабак, впровадження відповідного закону в розпал опалювального сезону є перекладанням відповідальності на міста», – поінформували також у ЛМР.

Заступник міського голови Львова з питань ЖКГ зазначив: «Законотворці в Києві і відповідні органи НКРЕКП, профільні міністерства не відчувають реалій життя на місцях. Я піднімаю це питання ще з осені. Ми вже зверталися у всі інстанції і до авторів закону, щоб відтермінувати закон хоча б на півроку, тому що впровадження його взимку ставить під загрозу діяльність підприємств, а це неприпустимо».

За словами Сергія Бабака, новий закон початково повинен був вступити в дію з 1 грудня, однак його відтермінували до 1 січня. За цей час споживачі електроенергії мали б оголосити конкурси та обрати постачальника на основі результатів тендеру. Комунальні підприємства Львова такі тендерні процедури запустили.

«Однак, у зв’язку з відсутністю на той час відповідних підзаконних актів та ліцензій на діяльність в електропостачальних компаній, на конкурс не подалося жодне підприємство. Відтак, міські КП змушені оголосити повторні конкурси на придбання електроенергії. Та переможці будуть відомі не раніше середини січня», – розповіли також у ЛМР.

Сергій Бабак зазначив: «Виконуючи закон, ми оголосили тендери. На них, звичайно, ніхто не подався, оскільки не було відповідної документації у тих, хто міг би податися. Наші підприємства змушені оголосити тендери повторно, та їхні переможці будуть відомі орієнтовно всередині січня. Ще 10 днів потрібно для підписання договору. Тобто мова йде про кінець січня. Тим не менш, 1 січня Львівобленерго має всі підстави знеструмити наші підприємства. Відповідно, Львів може залишитись без води, електротранспорту, світлофорів та освітлення. Ми стаємо заручниками отих безладів та недолугої політики, які творяться в Києві».

«Результатом сьогоднішнього засідання комісії з ТЕБ і НС є рішення про винесення проблемного питання на розгляд виконавчого комітету, щоб підприємства змогли укласти договір із Львівобленерго на січень за процедурою перемовин і, таким чином, уникнути надзвичайної ситуації в місті. Та це – не всі нововведення, передбачені в новому законі», – повідомив також Сергій Бабак.

«Якщо раніше місто по факту розраховувалось із енергопостачальними компаніями, то тепер повинні будуть сплачувати за частину заявленої електричної енергії на місяць вперед, – підкреслив заступник міського голови Львова з питань ЖКГ. – Тобто вже в грудні ми повинні будемо оплатити 36% від електроенергії, яку будемо споживати в січні. Виникає питання – чи там в Києві розуміють, як це має працювати? У якій ситуації органи місцевого самоврядування? Мова йде про мільйони та десятки мільйонів, які треба терміново знайти. А це ж кінець року і бюджет використаний. Де взяти кошти для виплати авансу? Якщо ж брати кредит, то це 20−25% зверху. Для чого це робити в розпал опалювального сезону?».

Заступник директора «Львівводоканалу» Дмитро Ванькович наголосив: «Зараз є висока ймовірність, з 1 січня ми не матимемо постачальника, а це, звісно, загрожує нам відключенням від електроенергії. Для уникнення надзвичайної ситуації ми звернулися до Львівської міської ради за дозволом застосувати переговорну процедуру закупівлі електроенергії з ліцензованими постачальниками на період проведення повторного тендеру».

dailylviv.com

До теми

22:56 17 жовтня 2021 р.

Компанія з Дніпра повідомила, що видобуватиме торф біля Городка на 265 га цілорічно і в дві зміни

ТОВ «ВАЛО ТІМБЕР» з Дніпра повідомила про плановану діяльність з видобування торфу на родовищі «Городок», розташованого за 0,2 км на південний схід від міста Городок.

Рубрика: Економіка

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Доступні кредити 5-7-9% на Львівщині

Рубрика: Економіка

100 днів ринку землі у Львівській області

Рубрика: Економіка

Маркетплейс для провайдерів, влади та ГО

Рубрика: Освіта і наука

Йосиф Ситник, заступник голови ЛОО ВО "Свобода", про політичні кулуари

Рубрика: Політика

Депутат ЛМР Сергій Івах про комунальне майно і не тільки

Рубрика: Політика

Всі відео розділу