Колишні безробітні стали на Львівщині підприємцями завдяки проекту «Рука допомоги»

14:48 12 червня 2018 р.


Фото: loda.gov.ua

В облдержадміністрації запевнили: «Проект «Рука допомоги» продовжує нарощувати темпи залучення малозабезпечених громадян та вимушених переселенців до економічної активності».

Про це повідомили у вівторок, 12 червня, в прес-службі Львівської облдержадміністрації, де також розповіли: «Станом на 1 червня 2018 року у трьох пілотних областях (Львівській, Харківській та Полтавській) 4135 безробітних громадян стали учасниками, з них 1030 вже працевлаштовано за сприяння центрів зайнятості. Ще 618 осіб були залучені до тимчасових оплачуваних робіт на користь громади».

«Кількість людей, які прагнуть започаткувати власну справу зростає. З початку реалізації проекту колишні безробітні захистили вже 157 бізнес-планів, з яких 43 – лише за квітень-травень. Загальна сума поворотної фінансової допомоги, згідно із затвердженими бізнес-планами, вже сягнула майже 10 мільйонів гривень. З них 8,9 млн. гривень – учасники вже отримали або отримають найближчим часом», – поінформували також в облдержадміністрації.

«Розмір безвідсоткового мікрокредиту на одну особу склав майже 60 тисяч гривень у 2017 році та 70 тисяч гривень – у 2018 році. На ці кошти купуються матеріали та обладнання для новоспечених підприємців. Всі підприємці до участі в пілотному проекті «Рука допомоги» отримували соціальну допомогу, 84 особи – як члени малозабезпечених сімей, 73 – як внутрішньо переміщені особи», – розповіли також в облдержадміністрації.

«Перші учасники розпочали роботу наприкінці третього кварталу 2017 року, тож на прикладі «першопрохідців» вже можна говорити про певні успіхи. Насамперед, всі вони продовжують працювати. Попри відповідальність, яка неминуче з’являється у кожного підприємця, жоден з учасників не пошкодував про те, що обрав бізнес», – повідомили також в облдержадміністрації.

«Більш того, ставши підприємцями, учасники почали сплачувати податки – на сьогодні ті з них, що вже розпочали діяльність та звітували, сплатили до бюджету та Пенсійного фонду майже 300 тисяч гривень. А дехто, тільки відкривши власну справу, вже встиг стати роботодавцем – всього колишні безробітні створили 10 офіційних нових робочих місць», – поінформували також в облдержадміністрації.

«Найбільша кількість – 60 учасників, відкрили бізнес в сфері послуг – це видавнича діяльність, організація відпочинку, ремонт автомобілів, надання послуг з будівництва, ветеринарних, туристичних, косметологічних послуг тощо. Більшість підприємців мають досвід роботи в обраних галузях», – розповіли також в облдержадміністрації.

«Друге місце за популярністю займає сільське господарство – розвиває бізнес у цьому напрямку 39 учасників. Причому в проекті представлені найрізноманітніші галузі сільгоспвиробництва – вирощування овочів та ягід, розведення свиней, птахівництво, бджільництво та лісове господарство. В травні дві учасниці захистили бізнес-план з вирощування мікрозелені – трендового продукту, що тільки почав з’являтись на полицях українських супермаркетів», – повідомили також в облдержадміністрації.

«33 особи займаються виробництвом. Більшість із них виробляє продукти харчування, але є одразу декілька виробників меблів, взуття та одягу», – поінформували також в облдержадміністрації.

dailylviv.com

До теми

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Конкурс на шкільне загальнонаціональне велике об’єднавче меню

Рубрика: Економіка

Уряд Прайд №5488

Рубрика: Політика

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Акція протесту малих підприємців проти компанії Інтергал-Буд

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу