Касовий ордер на старому бланку тягне на штраф – 50 тисяч гривень

15:33 14 лютого 2018 р.

5 січня 2018 року вступила в дію постанова НБУ від 29 грудня 2017 року №148 «Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні».

Про це сьогодні, 14 лютого, під час відеопрограми «Бухгалтерська правда-2-2018», яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомила директор компанії «Академія професійного бухгалтера» Людмила Шахно.

- Вступило в дію несподівано. Ніхто її не очікував. Ми очікували зміни до Податкового Кодексу, інші зміни. А тут – НБУ затвердило нове положення, - говорить аудитор про неочікуваний «подарунок» бухгалтерам «під ялинку».

Перше, на що звернули увагу фахівці, це – на нові форми бланків.

- Ми вже маємо досвід, коли фіскали трактували оформлення касових операцій не на таких бланках як неоприбуткування. Тобто – це штрафи. Якщо ми оформимо прихідний касовий ордер на десять тисячу гривень не на такому бланкові, то штраф може становити до 50 тисяч гривень, -  Людмила Шахно каже, що навіть друкарні ще не надрукували нових бланків. Тому зараз НБУ пропонує дозволити до 1 липня застосовувати і старі, і нові бланки. Проте наразі це тільки пропозиції.

Окрім проблем з бланками, все інше в положенні директорка оцінює позитивно.

Наприклад, п.12 вищезгаданого положення дозволяє установі чи підприємству самостійно розробити та затвердити внутрішнім документом порядок оприбуткування готівки в касі. Але цей порядок не повинен суперечити законодавству України.


Відео: Львівський прес-клуб

dailylviv.com

До теми

21:31 29 вересня 2020 р.

Бо львів’яни розуміються на каві! Як найпопулярнішій кав’ярні міста вдалося вистояти в часи «мертвого» карантинного сезону

Туристична галузь Львова зазнала колосальних збитків, і тепер ще не один рік буде оговтуватись від удару ковідного 2020-го року. Нині ми спостерігаємо сумну картину, коли навіть відомі ресторани і готелі з іноземними інвестиціями шукають покупців. Все просто: немає туристів – немає прибутку.

Рубрика: Економіка

20:19 29 вересня 2020 р.

У Львові пропонують створити постійну комісію з індустрії гостинності при ЛМР

Наше місто до карантину щороку приймає до двох мільйонів туристів. І власне цю сферу місто визначило пріоритетною у розвитку Львова. Але з початком епідеміх коронавірусу львівський туризм опинився у справжньому колапсі. Зараз він намагається знову стати на ноги. І варто йому допомогти, аби вдруге не наступити на ті самі граблі.

Рубрика: Економіка

13:44 29 вересня 2020 р.

Львівщина без туризму: варіанти виживання (відео)

Сьогодні, 29 вересня, о 14.00 у Львівському пресклубі - засідання на тему: "Львівщина без туристів: за рахунок чого і кого буде виживати туристична інфраструктура?"

Рубрика: Економіка

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Мікропідприємці у Львові вийшли на захист спрощеної системи

Рубрика: Економіка

Парки Львова: території відпочинку чи забудов

Рубрика: Ситуації і пригоди

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Кредити Льова повертатимуть ненароджені

Рубрика: Економіка

Медреформа: як довершити

Рубрика: Медицина

Всі відео розділу