Касовий ордер на старому бланку тягне на штраф – 50 тисяч гривень

15:33 14 лютого 2018 р.

5 січня 2018 року вступила в дію постанова НБУ від 29 грудня 2017 року №148 «Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні».

Про це сьогодні, 14 лютого, під час відеопрограми «Бухгалтерська правда-2-2018», яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомила директор компанії «Академія професійного бухгалтера» Людмила Шахно.

- Вступило в дію несподівано. Ніхто її не очікував. Ми очікували зміни до Податкового Кодексу, інші зміни. А тут – НБУ затвердило нове положення, - говорить аудитор про неочікуваний «подарунок» бухгалтерам «під ялинку».

Перше, на що звернули увагу фахівці, це – на нові форми бланків.

- Ми вже маємо досвід, коли фіскали трактували оформлення касових операцій не на таких бланках як неоприбуткування. Тобто – це штрафи. Якщо ми оформимо прихідний касовий ордер на десять тисячу гривень не на такому бланкові, то штраф може становити до 50 тисяч гривень, -  Людмила Шахно каже, що навіть друкарні ще не надрукували нових бланків. Тому зараз НБУ пропонує дозволити до 1 липня застосовувати і старі, і нові бланки. Проте наразі це тільки пропозиції.

Окрім проблем з бланками, все інше в положенні директорка оцінює позитивно.

Наприклад, п.12 вищезгаданого положення дозволяє установі чи підприємству самостійно розробити та затвердити внутрішнім документом порядок оприбуткування готівки в касі. Але цей порядок не повинен суперечити законодавству України.


Відео: Львівський прес-клуб

dailylviv.com

До теми

16:32 27 травня 2022 р.

Працюючим пенсіонерам перерахують пенсії

Частиною четвертою статті 42 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” передбачено щорічний перерахунок пенсії з 1 квітня особам, які після призначення (попереднього перерахунку) пенсії продовжували працювати та набули необхідний страховий стаж.

Рубрика: Економіка

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Гола правда за лаштунками театру опери і балету у Львові

Рубрика: Культура

Молодь і тютюн: ситуація у Львові

Рубрика: Освіта і наука

БФ викупить для громади стадіон Торпедо

Рубрика: Економіка

Фотовиставка “Євромайдан у Донецьку

Рубрика: Політика

Звіт депутатів Львівської обласної ради від фракції Народного Руху України

Рубрика: Політика

Всі відео розділу