Карта енергетичного сектору України стає прозорішою
16:15 17 липня 2017 р.
Експерти аналітичного центру DiXi Group в рамках проекту USAID «Прозора енергетика» представили онлайн-карту, що підвищить прозорість в енергетичному секторі. Матеріали карти для зручності користування розділені на чотири галузі: електроенергія, тепло, газ, нафтопродукти. Дані будуть регулярно оновлені.
Розміщена на сайті «Українська енергетика» (ua-energy.org) карта має чотири рівні інформації. Перший – ознайомчий, що містить загальну інформацію; другий – база зібраних даних; третій рівень – база дотичних до теми розслідувань, і останній – «чорні скрині» (галузі ПЕК, які містять найбільшу кількість тіньових схем або прихованих даних).
Олена Павленко, президент DiXi Group, наголосила на тому, що карта стане корисною як для журналіста, так і для споживача. За словами експерта Інституту управління ресурсами (NRGI) Роба Пітмана, карта дає дві важливі речі: прозорість та поінформованість громадян про український енергосектор/
Кожен споживач має можливість дізнатися: через чиї руки проходить електрика до входу в будинок; який шлях проходить газ до того як потрапити в газову плиту; яку відстань проходить тепло до того як нагріти батареї у кімнаті; як пальне потрапляє до вашої улюбленої АЗС.
«Мова йде про інформацію, яка поки недоступна в машиночитному форматі, або у відкритих реєстрах, – пояснює керівник програм DiXi Group Роман Ніцович. − Значна частина матеріалів вже опублікована нами у візуально привабливому форматі, з можливістю завантажити файли у форматі відкритих даних. Та, паралельно з цим, ще багато треба зробити. І ми в цьому пересвідчилися, коли збирали інформацію».
За словами Cергія Мільмана, засновника і генерального директора Youcontrol, якість та обсяг даних у будь-якій сфері свідчить про величину корупції. «Якщо таких даних мало і вони закриті, то значить хтось не зацікавлений у їх відкритті із тих чи інших причин», – зазначив С.Мільман.
Заплановано карту регулярно оновлювати – завдяки новим журналістським розслідуванням, експертним висновкам та комунікації з аудиторією. Тож до вдосконалення карти зможе долучитися кожен небайдужий громадянин.
Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook