Індустріальний парк «Рясне-2» збудує у Львові філія голландської компанії «СТР»

18:34 16 червня 2015 р.

  • 0


Фото: dyvys.info

Конкурсна комісія одноголосно визначила ТзОВ «СіТі Парк Львів» , яка є філією голландської компанії «СТР» , переможцем інвестиційного конкурсу з будівництва індустріального парку «Рясне-2» .

За словами голови комісії, застережень щодо компанії немає, а всі документи оформлені правильно, відтак жодних підстав не визнавати її переможцем – немає. За словами начальника управління зовнішньоекономічних відносин та інвестицій ЛМР Ольги Сивак, з цією компанією місто контактувало вже досить давно – більше року.

Вона відома як один з найбільших забудовників і власників індустріальних парків, посідаючи четверте місце в Європі й перше – у Чехії. Ольга Сивак зазначила також:

«Оглянувши їхні об’єкти в Словаччині та Чехії, ми були вражені рівнем та культурою будівництва, а також тим, які відомі екологічні компанії там працюють. Зокрема, «СТР» має базу контактів, яка охоплює понад 400 великих підприємств, які можна залучити до індустріального парку у Львові, серед яких «Bosch», «Siemens», «LEGO» та інші. Тому ми дуже зацікавлені, щоб така компанія зайнялась реалізацією нашого проекту». 

Згідно з бізнес-планом інвестора, він планує вкласти у будівництво майже 50 млн. євро і розмістити на 100 тисячах квадратних метрів близько 20-30 компаній – здебільшого, іноземних, але обіцяють залучати й місцеві. Загалом, для Львова це означає понад три тисячі нових робочих місць – окрім тих, які працюватимуть в рамках індустріального парку, багато львів’ян також отримають роботу при будівництві, обслуговуванні, приготуванні їжі, транспортуванні.

Скільки ж часу реалізовуватимуть проект – наразі достеменно не відомо. Лише підведення комунікацій до ділянки триватиме до року. У той же час готуватимуть технічно-інженерну документацію. Однак, як зазначає службовець, якщо ж із документами все буде добре, розпочати власне будівництво можна буде вже наступного року. Тоді ще рік-два витратять на проведення робіт та розміщення нових виробництв.

Ольга Сивак додала: «Важливою ця компанія для нас є ще й тому, що, зважаючи на те, що ми не даємо їй ні податкових преференцій, ні політичних гарантій, вона все ще зацікавлена в реалізації цього проекту. У будь-якому випадку, ми запропонували внести зміни до закону про індустріальні парки, щоб звільнити інвестора від орендної плати на 5 років. Цього тижня проходить друге читання. Опісля ми побачимо, чи будуть наші пропозиції враховані, чи ні». 

Як зазначала службовець раніше, хоча й законодавство щодо індустріальних парків в Україні є, та насправді жоден такий проект в її межах наразі не є реалізованим, тож Львів може стати першим та дати поштовх іншим містам країни. Натомість міський голова Львова Андрій Садовий розповів: «Сьогодні ми отримали дуже хорошу новину. Закінчила роботу конкурсна комісія з визначення керуючої компанії індустріального парку. Одностайно всі проголосували визнати переможцем відому європейську компанію «CTP» , яка має унікальний досвід у Європі з будівництва технопарків» .

11 червня відбулось розкриття конкурсних пропозицій з вибору керуючої компанії індустріального парку. Прийом заявок тривав місяць. 

На відкритий конкурс надійшла лише одна пропозиція – власне, від ТзОВ «СіТі Парк Львів. Упродовж кількох днів, конкурсна комісія розглядала пропозицію компанії та вивчала подану документацію на відповідність вимогам.

Відтак, сьогодні було прийнято остаточне рішення, а вже на наступне пленарне засідання сесії міськради, яке відбудеться цієї п’ятниці, буде винесено відповідний проект ухвали про остаточне оголошення «СіТі Парк Львів» переможцем. Згідно з умовами конкурсу, компанія-переможець будуватиме індустріальний парк у Львові за власний кошт.

Місто ж забезпечить підведенням комунікацій до ділянки, на що в цьогорічному міському бюджеті виділено 10 млн. грн. Про це повідомили сьогодні, 16 червня, «Щоденному Львову», в прес-службі міської ради.

dailylviv.com

Коментарі(0)

До теми

19:39 2 червня 2020 р.

Пішохідний перехід “Угринів” між Україною і Польщею відновить роботу

У Львові обіцяють надати 350 тисяч гривень на виготовлення проектно-кошторисної документації для проведення поточного та середнього ремонту дороги Хоробрів-Угринів, облаштування митного переходу.

Рубрика: Економіка

17:24 2 червня 2020 р.

Родичам померлих від COVID-19 медпрацівників обіцяють по 100 тисяч гривень

У Львівській області пропонують зробити виплати родинам померлих від COVID-19 працівників обласних лікарень, що перебувають на передовій у боротьбі з коронавірусом. Ці ініціативи розгляне Львівська обласна рада у четвер, 4 червня.

Рубрика: Економіка

Останні новини

«Укрзалізниця» шукає інвестора для реформи Львівської клінічної лікарні

Всі новини Львова та області

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Львівська ОТГ: "за" і "проти"

Рубрика: Політика

Україномовні медіа в Україні

Рубрика: Політика

Заборони у законопроєкті №2693 "Про медіа"

Рубрика: Політика

Владислав Орлов виграв суд у Львові

Рубрика: Економіка

Свобода слова. Правдивого чи й брехливого?

Рубрика: Політика

Всі відео розділу