Європарламент схвалив перегляд бюджету ЄС: Україна отримає 50 млрд євро

23:40 3 жовтня 2023 р.

Фото до новини

Зміни до бюджету передбачають створення спеціального Українського фонду обсягом 50 млрд євро

Про це повідомляє Польське радіо, пише Dailylviv.com.

Голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук повідомив, що Європарламент схвалив перегляд бюджету ЄС на 2021-2027 роки.

Зміни передбачають створення спеціального Українського фонду обсягом 50 млрд євро.

«Важливе рішення для України! Європарламент погодився перевірити багаторічну фінансову програму ЄС, що є важливим кроком до прийняття фінансового інструменту для України "Ukraine Facility"», — написав він у Фейсбуці.

Голосування відбулося під час пленарного засідання Європарламенту в Страсбурзі. «За» проголосували 393 євродепутати.

Голова українського парламенту подякував депутатам і спікерці Роберті Мецолі за це рішення.

«Стабільна підтримка України у розмірі 50 мільярдів євро на найближчі роки є вагомим внеском у нашу спільну перемогу та відбудову», — підкреслив Руслан Стефанчук.

Європейські політики закликали до гнучкості українського фонду з огляду на невизначеність ситуації навколо України. Через виклики, спричинені війною та зростаючими міграційними проблемами, євродепутати прийняли пропозицію Єврокомісії створити так званий «український резерв» на додаткові 2 мільярди євро.

Руслан Стефанчук наголосив, що з початку російського вторгнення в Україну Європейський Союз є лідером у підтримці країни та солідарним з її жителями у боротьбі за демократію та проти російського авторитаризму. З початку війни ЄС вже надав Україні понад 30 мільярдів євро фінансової підтримки

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів