Єдиний соціальний внесок більшість працедавців намагаються не платити, – кандидат
14:43 6 жовтня 2014 р.
Фото: styknews.info
Вихід з кризи не означає – затягнути паски, менше їсти і більше віддавати грошей на державу.
Відео: Львівський прес-клуб
Про це під час прес-конференції-бліц-дебатів кандидатів у народні депутати в одномандатному виборчому окрузі № 115, які відбуваються в рамках громадського мовлення Львівського прес-клубу (Прес-клуб-ГІТ), заявив кандидат від партії ВО «Батьківщина» Зеновій Бермес.
Навпаки, на його думку, треба дати можливість жити людям краще і боротися з монополістами.
- Сьогодні селянин відірваний від землі. Оті латифундії, які приходять, вони витискають селянина і йому нічого не залишається, ніж їхати в пошуках роботи за кордон, - каже він.
Також, на його думку, ми маємо певну трагедію з пенсіонерами. Весь стаж, який вони мають, не дозволяє їм мати пенсію більшу, ніж тисяча гривень. А все тому, що на двох пенсіонерів припадає тільки одна працездатна особа. Але цей податок, який називається «єдиний соціальний внесок», такий високий, що більшість працедавців намагаються всілякими способами не платити його.
- На мою думку, треба піти шляхом Грузії і замінити соціальний внесок. Можна або запровадити податок з продажу, або зробити податок з обороту, або навчити людей, як це робиться у всьому світі, відкладати собі на старість від семи до десяти відсотків, - вважає Зеновій Бермес.
Але, за його словами, зараз дуже важко обліковувати продажі, тому що значна частина підприємців взагалі не платить податки і дуже багато розрахунків робиться, оминаючи облік. Тому потрібен перехідний момент в економіці, щоби громадяни зрозуміли, що приховувати прибутки не вигідно.
- Для цього треба запровадити податок з прибутку в 10 відсотків. Така практика у світі вже є, - каже Зеновій Бермес.
За його словами, зараз дуже багато людей, знаючи, що в Україні податки дуже високі, шукають шляхи як перевести кошти в готівку. Від того збільшується собівартість продуктів і послуг, гроші конвертують в банках, а потім на ту високу собівартість уже навішують існуючі українські податки. І виходить так: в Україні за найменшої заробітної плати, ціна вища, ніж у сусідів.
Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook