«Єдине вікно» на митниці гальмує Держпродспоживслужба

13:44 15 серпня 2016 р.

Підприємці наразі не поспішають до «єдиного вікна» митниці та контролюючих служб.

З 1 серпня у Львівській області при митниці запрацювало «єдине вікно». Воно передбачає для бізнесменів, які займаються експортно-імпортними операціями, подання єдиного пакету документів в електронному вигляді. А всі контролюючі служби їх мають розглянути.

Наразі послугами скористалися лише два підприємства. Про це сьогодні, 15 серпня, під час інтерв'ю-прес-конференції на тему: «Єдине вікно»: початок реформ на митниці?», яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомив начальник управління організації митного контролю Львівської митниці ДФС України Ігор Каламуняк.

Він нагадав, що 25 травня цього року Кабмін прийняв постанову №364 про створення «єдиного вікна» під час здійснення митного, санітарно-епідеміологічного, ветеринарно-санітарного, фітосанітарного, екологічного, радіологічного та інших видів державного контролю.

За його словами, дотепер митниця працювала за цим же принципом: підприємець або митний брокер подавав всі необхідні документи до митниці за допомогою електронного декларування. Якщо виникали питання чи уточнення, то працівники митниці повідомляли про це так само через електронну систему. Зараз до них долучилися представники державних контролюючих органів. Електронне декларування було запроваджено на початку 2014 року.

- Це є один із тих небагатьох випадків, коли митниця не є головною діючою особою, а тільки координатором. Головними діючими особами тут є підприємці та представники державних контролюючих органів: ветеринарно-санітарної служби, екологічної, карантинної та санітарно-епідеміологічної ( ЩЛ.- більшість з цих служб входить в Держпродспоживслужбу), - пояснює Ігор Каламуняк.

Регіональний менеджер західноукраїнського офісу «Європейської Бізнес Асоціації» Мар’яна Луцишин пояснює небажання підприємців користуватися митним нововведенням сезоном відпусток.

- Зараз серпень і більшість підприємців у відпустках. Крім того, скільки себе пам’ятаю, коли ми запроваджуємо «єдине вікно, то стикаємося з проблемою не того органу, яке його запроваджує, а безпосередньо суміжних служб. Чомусь, не можуть державні служби між собою домовитися, - каже вона.

Натомість керуючий партнер консалтингової компанії Advice Group Антон Подільчак вважає, що бізнесмени уважно стежать за нововведеннями і очікують, що ж з того вийде. Якщо вдасться добре, то почнуть і самі ним користуватися. Але першопрохідцями ніхто ставати не хоче.

- У нас бізнес боїться експериментувати з новими процедурами. Так було і з електронним декларуванням. Поки щось нове не запрацювало, і всі сусіди збоку не сказали, що все працює і все нормально, ми будемо робити все по- старому, аби на нас не зробили якийсь показник, - говорить представник бізнесу.

Це підтверджує начальник управління організації митного контролю Львівської митниці ДФС України Ігор Каламуняк.

- Зараз ми маємо рівно 99 відсотків електронного декларування. А на початку 2014 року, коли воно тільки започатковувалося, у нас так само було два підприємства, які наважилися подати документи в електронному вигляді. І то ми їх просили, благали і навіть змушували тоді, - нагадав він.

За його словами, з 1 січня 2017 року, згідно з Митним кодексом, бізнес буде зобов’язаний подавати митну декларацію та всі документи в електронному вигляді стовідсотково.

Як розповів підприємець, "єдине вікно" не скасувало стосів паперів.


Відео: Львівський прес-клуб

dailylviv.com

До теми

11:51 17 січня 2022 р.

Заявка на чемпіонат Європи-2025 з баскетболу: у Львові починають будівництво Льодової арени на 10 тис місць

Україна подала заявку на право стати господарем чемпіонату Європи-2025 з чоловічого баскетболу. Зокрема, за ініціативи Президента України Володимира Зеленського, вже цьогоріч у 3-х містах – Києві, Львові та Дніпрі - розпочнуть будівництво сучасних спортивних баскетбольних стадіонів європейського зразка.

Рубрика: Економіка

20:12 16 січня 2022 р.

ОККО-Драйв, Леоні Ваерінг, Бадер Україна: у Львові оприлюднили, скільки заплатили податків ці та інші фірми

У 2021 році до бюджету області надійшло 13, 246 млрд грн податку на доходи фізичних осіб. Традиційно найбільшим платником є регіональна філія „Львівська залізниця”. Вона перерахувала бюджету 507 млн грн ПДФО (майже 3 % загальнообласної суми).

Рубрика: Економіка

19:42 16 січня 2022 р.

Стало відомо, скільки заробили медичні, освітні, культурні та інші заклади Львівщини

У 2021 році власні доходи бюджетних установ, закладів та організацій, які фінансуються з обласного бюджету, перевищили 356 млн грн, що на 50 млн грн або 16% більше надходжень 2020 року.

Рубрика: Економіка

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Політичні переслідування: Порошенко - №1

Рубрика: Політика

Молодь і тютюн: ситуація у Львові

Рубрика: Освіта і наука

БФ викупить для громади стадіон Торпедо

Рубрика: Економіка

Фотовиставка “Євромайдан у Донецьку

Рубрика: Політика

Звіт депутатів Львівської обласної ради від фракції Народного Руху України

Рубрика: Політика

Всі відео розділу