Громади на Львівщині ще не знають яка земля належить їм, а яка – сусідові (відео)

14:19 23 вересня 2015 р.

Спочатку потрібно було запровадити початкові межі територіальних громад, а тоді вже об’єднуватися, оскільки основним ресурсом збагачення територіальних громад буде їхня земля. Вони можуть здавати її в оренду, зможуть інакше використовувати. А якщо вони не будуть знати, де їхня земля, а де ні – вони не зможуть наповнювати бюджет.

Про це сьогодні, 23 вересня, під час публічних дебатів на тему: «Конфлікти під час об'єднання територіальних громад на Львівщині і способи їх вирішення. Особливості перших виборів у 15-ти новостворених громадах», які відбулися у Львівському прес-клубі, заявив представник від партії «Воля» Андрій Дідух.

- Треба провести визначення меж земель громад, тих сіл і селищ, які будуть об’єднуватися, тому що при об’єднанні такої межі не існує, вона є досить розмита. І тут будуть виникати суперечки, яке майно належить до якої територіальної громади. Рішення про межі територіальних громад приймає Верховна Рада України, - каже він.

Також, на його думку, важливим питанням є інвентаризація всього майна, яке є на території цієї громади. А коли люди будуть знати, чим вони володіють, то вони зможуть цим ефективно розпоряджатися.

Проблемою є те, що при створенні плану об’єднання територіальних громад, не було проведено попередньої роботу з самими мешканцями, які живуть на певних територіях.
- Тому сказати, що такий план є досконалим, не можна. А те, що його неможливо буде виконати, думаю, що у нас можливо виконати все. Тому він і в перспективі знайде своє виконання, - каже Андрій Дідух.

Також він зазначив, що необхідно обов’язково створити статути, де чітко має бути  визначено повноваження та права громад, які рішення вони мають приймати, в який спосіб все це має вирішуватися. Тим більше, що об’єднання громад відбувається в сільській місцевості.

- Люди не завжди володіють достатніми знаннями у сфері місцевого самоврядування та державного устрою, того як має відбуватися не лише створення територіальної громади, а й загалом розпорядження майном і наповнення бюджету, - каже представник від партії «Воля».


Відео: Львівський прес-клуб

dailylviv.com

До теми

12:07 24 жовтня 2021 р.

Назвали 39 об’єктів, які збудують і відремонтують у гірських районах Львівщини

У межах реалізації проекту “Мале Карпатське коло” департамент дорожнього господарства Львівської ОДА запланував ремонт та будівництво 39 об’єктів на автомобільних дорогах загального користування місцевого значення. Загальна вартість всіх робіт становить 4,13 млрд гривень.

Рубрика: Економіка

11:48 24 жовтня 2021 р.

Майже половина українських промпідприємств припинить роботу через дорожнечу газу

У короткостроковій перспективі в України є лише два варіанти: або укласти тривалий контракт з фіксованою ціною з надійним європейським постачальником газу, або здаватися на милість російського "Газпрому".

Рубрика: Економіка

22:44 23 жовтня 2021 р.

В Україні будують нові сховища для боєприпасів за досвідом НАТО (відео)

Для недопущення надзвичайних ситуацій на арсеналах Збройних Сил України керівництво Міністерства оборони України ініціювало низку заходів щодо проведення реконструкцій окремих баз і складів зберігання боєприпасів з будівництвом на них спеціальних сучасних захищених сховищ.

Рубрика: Економіка

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Європейський день боротьби з торгівлею людьми

Рубрика: Ситуації і пригоди

Правда про лікарню швидкої меддопомоги у Львові

Рубрика: Ситуації і пригоди

Притулок для тварин у Львові: хто гальмує

Рубрика: Ситуації і пригоди

Рейд "Урок" у Львівській області

Рубрика: Ситуації і пригоди

Депутат ЛМР Сергій Івах про комунальне майно і не тільки

Рубрика: Політика

Всі відео розділу