Голову НБУ звільнили, і він пішов з високо піднятою головою при стабільному курсі долара

17:14 3 липня 2020 р.

Фото Новини

Після подання президента Верховна Рада на позачерговому засіданні звільнила Якова Смолія з посади голови Національного банку. За це рішення проголосували 286 депутатів. Увечері 1 липня голова Національного банку подав у відставку, пояснюючи це рішення "систематичним політичним тиском".

Яків Смолій мав очолювати НБУ до 2025 року.

"Своєю відставкою я прагну застерегти від подальших спроб підірвати інституційні основи центрального банку в Україні", - написав у заяві про відставку Яків Смолій. В Офісі президента спростували будь-який тиск на інституцію та заявили, що НБУ "буде продовжувати свою діяльність на засадах незалежності та професійності.

Під час виступу у парламенті пан Смолій ще раз наголосив на політичних мотивах своєї відставки, і сказав, що намагався, наскільки міг, чинити спротив рішенням, які могли б заподіяти шкоду економіці України, зокрема, згадав і вимоги необґрунтованої емісії грошей. Водночас він не назвав джерело цього тиску. Серед методів політичного впливу на нього і на НБУ Яків Смолій назвав "тиск через суди, проплачені мітинги, інформаційні атаки". "Я прийняв важке, але необхідне рішення... Я йду з високо піднятою головою і залишаю НБУ на вашу відповідальність", - заявив він.

Голова профільного фінансового комітету парламенту, депутат від "Слуги народу" Данило Гетьманцев визнав досягнення Національного банку останніх років - найнижчу інфляцію та найнижчу облікову ставку за історію незалежності, валютну лібералізацію, зростання валютних резервів, стабільність банківської системи.

Серед недоліків він назвав "відсутність дешевих кредитів" і "знекровлення економіки", а також надмірне зміцнення гривні наприкінці минулого року, до якого тоді представники чинної влади ставилися позитивно. Водночас заступник голови парламентського комітету, депутат від "Голосу" Ярослав Железняк попередив про відповідальність тих, хто критикував політику Нацбанку, і готовий проводити іншу.

"Голова Національного банку прийшов - гривня була 26, і йде - гривня 26. Це та якість, яку б я хотів бачити від ваших наступників, - заявив депутат. - Хто готовий взяти відповідальність, що через кілька місяців курс не злетить до 30 гривень за долар? Тому що відповідальність буде на табло обмінників, коли гроші перетворюватимуться на папірці. Відповідальність буде, коли ви натиснете зелену кнопку, і призначите 100% свого голову Національного банку".

Лідер "Європейської солідарності" Петро Порошенко, за президентства якого Якова Смолія було призначено головою НБУ, заявив, що нині його відставка відбувається "за виконання конституційних функцій" - збереження стабільності банківської та фінансової системи країни.

Про це повідомила Бі-Бі-Сі Україна.

До теми

11:02 18 серпня 2022 р.

Бронежилети для дітей починають виготовляти на Львівщині (відео)

Львівський оборонний кластер почне виготовляти бронежилети для дітей, яких будуть евакуйовувати зі зони бойових дій, а також для медиків. До Львова з Чикаго прибули 3 тисячі бронежилетів 4 рівня захисту

Рубрика: Економіка

19:25 17 серпня 2022 р.

Пільгову транспортну картку ЛеоКарт можна отримати впродовж 15 хвилин

У ЛКП «Львівавтодор» нагадують пільговикам, які ще не подавали документи на отримання пільгової транспортної картки «ЛеоКарт», що процес її оформлення є справді швидким: картку можна отримати вже за 15 хвилин після подачі пакета документів.

Рубрика: Економіка

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Відеоканал Гола правда за лаштунками театру опери і балету у Львові

Рубрика: Культура

Відеоканал Молодь і тютюн: ситуація у Львові

Рубрика: Освіта і наука

Відеоканал БФ викупить для громади стадіон Торпедо

Рубрика: Економіка

Відеоканал Фотовиставка “Євромайдан у Донецьку

Рубрика: Політика

Відеоканал Звіт депутатів Львівської обласної ради від фракції Народного Руху України

Рубрика: Політика

Всі відео розділу