Голова НБУ пояснив зміцнення гривні

16:48 12 грудня 2019 р.


Фото: ukrinform.ua

У жовтні-грудні 2019 року основними джерелами надлишкової пропозиції валюти і зміцнення гривні були надходження від українського експорту, зокрема завдяки рекордному врожаю зернових та олійних культур.

Про це заявив на пресконференції голова Національного банку Яків Смолій, який зазначив: «Хочу наголосити на причинах зміцнення гривні, щодо яких сьогодні багато спекуляцій. У жовтні-грудні основними джерелами надлишкової пропозиції валюти були надходження від українського експорту, зокрема завдяки рекордному врожаю зернових та олійних культур, і продаж коштів від валютних залучень державних компаній.

«Зокрема, у листопаді аграрії та металургійні компанії забезпечували 70% пропозиції валюти на міжбанківському ринку. Всупереч поширеній думці, приплив коштів іноземних інвесторів у гривневі облігації уряду тривав, але не мав визначального впливу на валютний ринок, на відміну від попередніх місяців», – поінформував також Яків Смолій.

«Водночас Національний банк активно викуповував надлишкову валюту для поповнення міжнародних резервів. Загалом, із початку 2019 року обсяг чистих валютних інтервенцій сягнув понад $5,5 млрд.», – наголосив голова НБУ.

Про це повідомили в «Укрінформі». Як розповідав «Щоденний Львів», напередодні Національний банк зміцнив гривню на дев’ять копійок.

dailylviv.com

До теми

15:04 16 травня 2021 р.

Уже чотири мережі не продаватимуть пальне підвищеної якості

Ще щонайменше дві мережі АЗС долучилися до числа тих, хто вирішив призупинити продаж пального підвищеної якості через запровадження урядом граничного рівня торговельної надбавки до середньої ціни бензину і дизпального.

Рубрика: Економіка

11:46 16 травня 2021 р.

Громадянам і резидентам України дозволено туристичний в'їзд до Греції

Уряд Греції дозволив з 14 травня 2021 року в'їзд у країну туристів з 21 країни, до числа яких увійшла Україна. Усі мандрівники перед вильотом повинні заповнити декларацію на урядовому сайті travel.gov.gr.

Рубрика: Економіка

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Презентація проєкту «Порфирій Бажанський. Від рукопису до аудіосеріалу»

Рубрика: Культура

Рейдерське захоплення 1,5 га дороги та приватних ділянок у Давидівській ОТГ

Рубрика: Кримінал

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу