«Financial Times» включила Львів у топ-10 міст майбутнього як один з найпривабливіших інвестIT-центрів Європи

18:05 23 листопада 2017 р.

Фото до новини

Ринок розробки програмного забезпечення (ПЗ) – єдина експортна галузь України, що стабільно зростає. За 2013-16 роки вона показала приріст на 58%.

Експорт послуг із розробки ПЗ у 2016 р. склав 3,2 млрд дол. США, що вивело галузь на 3-тє місце за обсягом валютної виручки країни і забезпечило 26% від загального експорту послуг. Ринок створює більше 100 тис. високооплачуваних робочих місць, 56% з яких – в регіонах, що сприяє їхньому активному розвитку.

Трійку міст-лідерів ІТ-індустрії країни формують Львів, Харків і Київ. У Львові працює 15 тисяч спеціалістів галузі, а обіг 192 місцевих ІТ-компаній складає 14,4% ВРП міста. Впродовж останніх 5 років львівський IT-ринок зріс утричі, перетворивши Львів на місто-ІТ-хаб. Financial Times включила Львів у топ-10 міст майбутнього, що є одним із найпривабливіших інвестиційних IT-центрів Європи.

Ринок має величезний потенціал до зростання, проте нестабільність податкового регулювання, нестача спеціалістів і низка регуляторних бар’єрів є стримуючими факторами для розвитку галузі. Шляхи їх усунення представники влади, IT-бізнесу та освітяни обговорювали 23 листопада під час регіонального Круглого столу «IT Future Talks. Lviv: регулювання ринку розробки ПЗ» в рамках публічного діалогу #PROДіалог, що пройшов в Центрі Митрополита Шептицького.

Про це повідомили "Щоденному Львову" організатори заходу.

Галузь є потужним економічним мультиплікатором: 1 робоче місце в IT створює ще 3 в суміжних професіях. Заробітна плата IT-спеціаліста в 5 разів вища за середню в країні. При цьому, високий рівень оплати є не лише в столиці, але й в регіонах.

На важливості розвитку підприємницького потенціалу та поліпшення бізнес-клімату в галузі наголосив керівник проекту EU4Business/FORBIZ в Україні Маттіас Хальдер: «Україна є однією з найпривабливіших країн для розміщення замовлень у сфері аутсорсингу бізнес-процесів та IT. Для сталого розвитку індустрії варто зосередитися на забезпеченні стабільного оподаткування, розвитку людського капіталу та усуненні митних та регуляторних бар’єрів. Для дієвих змін до діалогу обов’язково має бути залучений бізнес».   

Офіс ефективного регулювання (BRDO) проаналізував регуляторне поле галузі та презентував його результати у Зеленій книзі. За експертною оцінкою, бурхливому розвитку галузі сприяла відсутність спеціального галузевого регулювання, а також можливість працювати за сприятливих податкових умов. Сума прямих податків і зборів, сплачених представниками галузі, за останні 3 роки зросла на 88%, досягнувши 7.1 млрд грн у 2016 р. При цьому, зважаючи на нестабільність моделі спрощеного оподаткування, компанії ринку ПЗ обмежені у довгостроковому плануванні та залученні інвестицій.

«Це успішний приклад ефективного ринку, що саморегулюється, і це не варто змінювати. Капіталізація 10 найбільших українських IT-компаній вже сьогодні перевищує 4 млрд дол., і на відміну від сировинних гігантів, їхня вартість базується саме на людському капіталі. За умови забезпечення державою стабільних умов оподаткування, якісних змін у профільній освіті та врегулювання деяких регуляторних перепон прибуток галузі може зрости вдвічі - до 6 млрд дол. США у 2020 р.», - переконаний керівник сектору IT BRDO Олександр Кубраков.

Значна увага під час заходу також була приділена освітній тематиці, адже одним зі стримуючих факторів є кадровий голод на ринку. Серед причин нестачі кадрів – необхідність вдосконалення профільної освіти, значний відтік з країни випускників IT-спеціальностей, що сягає 30%, а також складнощі із залученням іноземних фахівців на ринок.
 

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів