“Фермерська родина” отримала 300 тис грн кредиту для передпродажної підготовки крафтової продукції

19:58 16 січня 2021 р.

Комплексна програма на 2021-2023 роки, яку пропонує департамент агропромислового розвитку Львівської ОДА доповнена новими напрямами, які передбачають трансформацію особистих селянських господарств в сімейні фермерські господарства. Очікуване фінансування від Львівської обласної ради - 17 мільйонів гривень.

Про тце інформує пресслужба ЛОДА, пише Dailylviv

Керівник департаменту агропромислового розвитку Львівської ОДА Людмила Гончаренко наголосила, торік завершився період реалізації Комплексної програми підтримки та розвитку агропромислового виробництва Львівської області на 2016-2020 роки. 

"Програма передбачала створення умов для стабільного динамічного розвитку виробництва сільськогосподарської продукції.  Зокрема, за цей період  збільшили обсяги виробництва валової сільськогосподарської продукції на 13,9 %, в тому числі сільськогосподарськими підприємства на 32,9%. Зернових було збільшено на 14,2%, овочів на 64,1%, плодів і ягід на 6.9%, за рахунок підвищення врожайності цих культур та збільшення посівних площ. Впродовж 2020 року офіційно зареєстрували 32 сімейні фермерські господарства, в тому числі 23 в молочному скотарстві. Релізували 30 бізнес-проектів та інвестиційних проектів. Додатково створили 20 робочих місць", - зазначила Людмила Гончаренко. 

Велика частина нової програми на 2021-2023 роки присвячена забезпеченню споживчої потреби населення та розвитку підприємництва на селі, а також органічного виробництва. Згідно з програмою - передбачена фінансова підтримка аграріїв у вигляді часткового відшкодування витрат за придбання та використання біологічних засобів захисту рослин, відшкодування вартості сертифікації органічного виробництва.

"Заплановано реалізацію 62 малих бізнес-проектів з розвитку аграрного виробництва та участь і організацію аграрних виставок, ярмарок з метою промоції місцевого сільськогосподарського виробництва.Особлива увага буде приділятись реалізації можливостей молоді, учасників АТО та ООС та жінок у веденні господарств сімейного типу”, - зазначила т.в.о. директора департаменту агропромислового розвитку Львівської обласної державної адміністрації Людмила Гончаренко.

Як і минулого року, цьогоріч аграрії можуть отримати до 700 тисяч гривень для реалізації бізнес-проектів.Торік кредитні кошти отримали 19 аграріїв.  СОК  “Фермерська родина” – приклад ініціативного кооперативу, який користується програмами підтримки.  У 2020 році кооператив отримав 300 тисяч кредиту на придбання обладнання для передпродажної підготовки крафтової продукції.

“На сьогодні членами кооперативу вже стали 28 учасників. Це дрібні виробники сільськогосподарської продукції Львівщини. Основним видом діяльності кооперативу передбачається реалізація продуктів фермерів, учасників кооперативу, через онлайн магазин, включаючи маркетинг, логістику, передпродажну підготовку та доставку «до дверей» клієнта”, - підкреслила керівник департаменту.

Успішне фермерське господарство “Екоранчо Сабадаж” з вирощування молодняка великої рогатої худоби створив учасник АТО Ігор Сабадаш. Торік чоловік отримав півмільйона гривень кредитних коштів для розширення ферми.

У планах на 2021 рік - зосередитись на створені сімейних фермерських господарств, у тому числі й розвиток молочного фермерського скотарства.

“Ставимо акцент на підтримці вирощування малими суб'єктами господарювання нішевих культур, яких зараз недостатньо у Львівській області -  гречка, жито, ягоди та плоди. Велику увагу ми плануємо приділити розвитку кооперації, аби малі виробники мали змогу формувати товарні партії для виходу на внутрішній ринок та підтримку в межах своїх територіальних громад”, - додала Людмила Гончаренко.

Комплекс заходів програми має збільшити обсяги виробництва валової сільськогосподарської продукції сільгосппідприємствами на 3 % (331,9 млн грн) та збільшення їх частки  у загальнообласному виробництві до 50% валової продукції сільського господарства.

dailylviv.com

До теми

20:19 28 лютого 2021 р.

Діти гулятимуть на терасі даху? Мешканці мікрорайону Липової Алеї просять Садового зупинити проєкт депутата Різника

Мешканці мікрорайону Липової Алеї-стадіону "Україна" просять міського голову Андрія Садового накласти вето на ухвалу сесії від 25 лютого 2021 року з питання затвердження детального плану території у районі вулиці Липова Алея, провести громадські слухання щодо зміненого ДПТ і скликати погоджувальну комісію, яка би складалась не менше, як на 50% з мешканців мікрорайону.

Рубрика: Економіка

13:55 28 лютого 2021 р.

86-річна Ярослава Гроцька зі Львівщини напише німецькою листа у Відень мільярдеру Фірташу про газоцид

З надією, що власник групи "Регіональна газова компанія", до якої належать АТ "Львівгаз" і ТОВ "Львівгаз збут", вплине на своїх підлеглих швидше, ніж Національна комісія з питань державного регулювання енергетики і комунальних послуг.

Рубрика: Економіка

19:23 27 лютого 2021 р.

У Львові Сільпо не купить Фуршет, - АМКУ

Тому що концентрація двох активів в одних руках могла б призвести у Львові до обмеження конкуренції, - офіційна версія.

Рубрика: Економіка

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Паркувальний рекет у Львові: як захиститися

Рубрика: Ситуації і пригоди

Знущання над тваринами на Львівщині

Рубрика: Ситуації і пригоди

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу