Етапи проведення державних тендерів

10:30 1 червня 2021 р.

Тендер - це основна складова закупівель, товарів та послуг у державному секторі.

Якщо посилатися на чинне законодавство, то державні підприємства, які працюють на українському ринку, повинні купувати товари і послуги із застосуванням тендерів. Завдяки цьому створюються хороші умови для діяльності підприємств виконавців. Максимальні суми буде заробляти той, хто запропонує адекватну ціну, за якісні послуги або товар. 

Етапи проведення державних тендерів  

Торги можна розділити на кілька етапів. Спочатку, замовник подає оголошення про торги. Це оголошення публікується на майданчиках, які авторизовані на сайті prozorro. У самому оголошенні вказуються тонкощі тендру, а також список необхідних документів, які повинні бути подані учасниками для участі. 

Для участі в державних закупівлях в ролі виконавця необхідно зареєструватися на електронному майданчику, після чого зайнятися пошуком торгів. Якщо відповідний тендер буде знайдено, варто вивчити правила участі, зібрати всю потрібну інформацію, яка вказана в переліку. Вся інформація повинна бути подана не пізніше зазначеної в оголошенні дати. Учасники ставлять замовнику питання, які допомагають уточнити всі тонкощі документації. 

На етапі проведення аукціону, система показує ціни, які пропонують учасники, сортуючи їх в порядку зменшення. На початковому етапі учасники знижують ціну своєї пропозиції. Зменшувати ціни можна не на якісь конкретні суми, а за бажанням самого учасника. Крок зниження суми повинен перевищувати мінімальний крок аукціону. Кожен учасник може спостерігати, як проходять держтендери, змінюються ціни конкурентів. 

Після закінчення третього етапу, система показує для всіх учасників, публічні пропозиції. Розкриваються абсолютно всі ціни, а також умови надання закупівлі, всі документи, які підтверджують кваліфікацію виконавців. На основі цих даних замовник оцінює пропозиції.  

В яких випадках перемагає виконавець? 

У деяких випадках найнижча ціна першого кандидата може бути схвалена, без вивчення наступних заявок. Таким чином процедура тендеру закінчується після розгляду документів, і пропозиції першого учасника, якщо вона повністю влаштовує замовника.  

Правила перемоги виконавця з високою ціною: 

  • Якщо ж перша пропозиція з мінімальною вартістю з якихось причин не задовольняє всі вимоги, замовник продовжує вивчення всіх можливих заявок.  
  • На цьому етапі аналізу піддається не тільки вартість, але і додаткові чинники. А саме форма оплати, наявність гарантійного обслуговування, експлуатаційні витрати, а також терміни виконання договору.  
  • Тендер може тривати до тих пір, поки не буде оголошено переможця. 

Основний критерій під час оцінки - це економічна вигода. Тому на початковому етапі розглядаються заявки з найменшою ціною. Як тільки будуть визначені найвигідніші пропозиції, замовник протягом 5 днів повинен вивчити їх. 

 

До теми

14:04 17 січня 2022 р.

Дорога в с. Миклашів та захист від підтоплення в с. Підберізці коштує 19 млн грн. Хто робитиме

Підберізцівська сільська рада в кінці грудня 2021 року уклала дві угоди на загальну суму 19,1 млн грн з приватною підприємицею Мар’яною Грицько на капітальний ремонт дороги в селі Миклашів та роботи із захисту від підтоплення в селі Підберізці. За підряди підприємиця змагалась зі своїм односельчанином, який подав схожі документи.

Рубрика: Економіка

11:51 17 січня 2022 р.

Заявка на чемпіонат Європи-2025 з баскетболу: у Львові починають будівництво Льодової арени на 10 тис місць

Україна подала заявку на право стати господарем чемпіонату Європи-2025 з чоловічого баскетболу. Зокрема, за ініціативи Президента України Володимира Зеленського, вже цьогоріч у 3-х містах – Києві, Львові та Дніпрі - розпочнуть будівництво сучасних спортивних баскетбольних стадіонів європейського зразка.

Рубрика: Економіка

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Політичні переслідування: Порошенко - №1

Рубрика: Політика

Молодь і тютюн: ситуація у Львові

Рубрика: Освіта і наука

БФ викупить для громади стадіон Торпедо

Рубрика: Економіка

Фотовиставка “Євромайдан у Донецьку

Рубрика: Політика

Звіт депутатів Львівської обласної ради від фракції Народного Руху України

Рубрика: Політика

Всі відео розділу