Енергетичний штаб розгляне потребу ведення надзвичайного стану

12:20 13 лютого 2017 р.

Прем'єр Володимир Гройсман заявив, що на засіданні енергетичного штабу «буде розглянуте питання щодо доцільності введення надзвичайного стану в українській енергетиці і формування плану або пропозиції, які будуть полягати в втому числі і у віялових відключеннях».

Прем'єр Володимир Гройсман заявив сьогодні, 13 лютого, на спільній прес-конференції з прем'єром Молдови: «Зараз буде розглянуто питання на засіданні енергетичного штабу щодо доцільності введення надзвичайного стану в українській енергетиці і формування плану або пропозиції, які будуть полягати в втому числі і у віялових відключеннях, щоб не допустити проблемних речей, пов'язаних із забезпеченням вугіллям».

А на запитання «Які саме райони можуть постраждати від віялових відключень?» Володимир Гройсман відповів: «Сьогодні енергетики розглянуть це питання і дадуть рекомендації, коли потрібно розпочинати.  Не можна затягувати до того, як стратегічні запаси вугілля будуть зменшені».

Прем'єр також повідомив: «Я хочу поставити питання про Київ, Харків, я не розумію, що, хтось хоче допустити, щоб помешкання лишились без опалення? Це неприпустимо просто. Якщо хтось з тих, хто блокує, знає, як замінити вугілля, прийдіть і скажіть, як це зробити» – зазначив він.

Володимир Гройсман зазначив, що «не грає в політику» і «дивиться на питання по-господарськи». Прем'єр запевнив: «Мене цікавить тепло і світло».

Про це повідомили сьогодні, 13 лютого, в інтернет-виданні «Українська правда», де також нагадали про те, що передувало заяві Прем’єрі. Зокрема, в неділю він попередив, що блокування поставок вугілля з непідконтрольних Україні територій Донбасу може спричинити зупинки і відключення у сфері електро- і теплопостачання по всій території країни.

16 грудня 2016-го бійці добровольчих батальйонів заявили, що якщо протягом семи днів усі українські військовополонені не будуть звільнені терористами, добровольці почнуть тотальну блокаду окупованих територій. 26 грудня добровольці оголосили про блокаду. Колишній в.о. начштабу батальйону «Айдар» Валентин Лихоліт пообіцяв не пропускати метал, вугілля, деревину та промислові партії алкоголю і сигарет.

Одним з організаторів блокади є Анатолій Винорогодський, участь у «блокаді» також беруть народні депутати, зокрема, Семен Семенченко, Володимир Парасюк та Тарас Пастух. 25 січня на знак протесту проти торгівлі з окупантами учасники акції заблокували залізницю на Луганщині між станціями Світланове та Шипілове, через що поліція відкрила кримінальне провадження за частиною 1 статті 279 Кримінального кодексу. 28 січня у «штабі блокади» заявили, що мають намір розширити акцію, а 10 лютого заявили про перекриття залізниці «Ясинувата-Костянтинівка».

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Твітері або Facebook

dailylviv.com

 

Останні новини