Електроенергія для населення подорожчає з 1 червня на 10-40% (відео)

09:21 30 травня 2014 р.

Максимальне зростання тарифів на електроенергію для населення передбачається тільки для споживачів, які споживають понад 800 кВт∙год на місяць. НКРЕ заявила, що приводить тарифи на електроенергію для населення до економічно обґрунтованого рівня.

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики, повідомляє, що на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 21 травня 2014 року  № 149 «Про вдосконалення державної політики регулювання тарифів на електричну енергію, що відпускається населенню, а також іншим споживачам, для яких застосовуються такі тарифи» НКРЕ прийняла рішення щодо підвищення тарифів на електричну енергію для населення з 1 червня 2014 року в межах від 10 % до 40 % залежно від обсягів споживання електроенергії. Максимальне зростання тарифів на електроенергію, що відпускається населенню, передбачається тільки для споживачів, які споживають понад 800 кВт∙год на місяць.

Станом на 1 травня 2014 року населення оплачує лише 24% фактичних витрат на виробництво, передачу та постачання електричної енергії. Різниця в тарифах для населення між встановленим та економічно обґрунтованим рівнями покривається всіма іншими непобутовими споживачами, зокрема бюджетними організаціями, сільськогосподарськими споживачами-виробниками, транспортом, промисловими споживачами тощо. У зв’язку з цим роздрібні тарифи на електричну енергію для непобутових споживачів України є фактично завищеними, внаслідок чого постійно збільшується кінцева ціна на всі їх товари та послуги (більшість продуктів харчування, промислових виробів, побутових та інших послуг, у яких питома вага електроенергії займає значну частку).

Тому прийнято рішення, що має на меті поступове зменшення цінового дотування побутових споживачів за рахунок непобутових, яке дасть можливість стабілізувати ціни на товари та послуги вітчизняних виробників, а ефективно працюючий механізм надання пільг та субсидій малозабезпеченим громадянам забезпечить соціальну справедливість при оплаті електроенергії, зокрема значно зменшить субсидіювання заможних членів суспільства.

Запропоноване підвищення тарифів на електроенергію для населення призведе до збільшення місячних витрат на оплату електроенергії кожним споживачем у таких розмірах:

за умови споживання у місяць
   
50 кВт∙год - на 1 грн;

150 кВт∙год - на 4 грн;

300 кВт∙год - на 12 грн;

500 кВт∙год - на 23 грн;

800 кВт∙год - на 40 грн;

1000 кВт∙год - на 116 грн.

Одночасно постанова НКРЕ від 23.05.2014 № 749 «Про внесення змін до тарифів на електроенергію, що відпускається населенню» передбачає здійснення заходів щодо забезпечення захисту найбільш уразливих верств населення під час оплати за спожиту електричну енергію. Так, тариф для населення, яке споживає до 150 кВт·год (250 кВт·год – у будинках, обладнаних у встановленому порядку електроопалювальними установками та/або електроплитами) електроенергії  на місяць і тариф для багатодітних, прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу незалежно від обсягів споживання електроенергії збільшується лише на 10 %.

 Зазначене рішення набуде чинності після державної реєстрації в Міністерстві юстиції.

dailylviv.com

До теми

11:04 24 жовтня 2020 р.

Нові зміни розкладу руху на Львівській залізниці через зимовий час і ремонти

Регіональна філія «Львівська залізниця» нагадує пасажирам про те, що 25 жовтня 2020 року о 04:00 год. за київським часом на всій території України відбудеться перехід на зимовий час, тож годинникову стрілку необхідно перевести на одну годину назад. Зважаючи на це, зазнає змін розклад руху деяких приміських поїздів.

Рубрика: Економіка

10:45 24 жовтня 2020 р.

З багатьох залізничних станцій буде відкрито продаж квитків на поїзди

З 00:01 26 жовтня, за рішенням Державної комісії з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, буде поновлено продаж квитків з більшості закритих залізничних станцій.

Рубрика: Економіка

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Чому не будують притулок для тварин у Львові

Рубрика: Ситуації і пригоди

Біорезерват "Розточчя", Страдецька гора, річка Верещиця - як врятувати?

Рубрика: Ситуації і пригоди

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу