Експерт оприлюднила доходи об’єднаних тергромад Львівщини

16:08 28 липня 2017 р.

На Львівщині вже створено 25 об’єднаних територіальних громад. Область посідає сьоме місце в Україні за кількістю ОТГ.

Про це сьогодні, 28 липня, під час круглого столу на тему: «Фіскальна децентралізація: проблеми та перспективи», який відбувся у Львівському прес-клубі, повідомила заступник директора департаменту економічної політики Львівської ОДА Валентина Москаленко.

- Ми починали у 2015 році з дуже маленьких громад у Самбірському районі, коли об’єдналися 8 громад, які зараз на карті України є найменшими громадами.

Тепер у нас є великі громади. Це – Мостиська, Шегинівська, Судово-Вишнянська, Ходорівська. Вони зараз мають досить суттєвий ресурс для реалізації своїх проектів, - каже вона.

Наприклад, Ходорівська громада цього року подає проект на обладнання реанімаційного відділення у своїй лікарні.

Загалом в об’єднаних громадах торік було реалізовано понад 150 різних проектів. Це і маленькі – зі заміни вікон у школах або даху, це й великі – з будівництва садочка чи школи, чи центрів з надання адміністративних послуг. Ці проекти громад загалом акумулювали понад 75 млн гривень.  Це була і субвенція в сумі 46 млн гривень на інфраструктуру, це були й кошти на реалізацію мікропроектів, - розповідає вона.

Цього року планують витратити близько 80 млн гривень: 15 млн гривень – з коштів фонду державного регіонального розвитку, 63 млн гривень субвенції та майже10 млн гривень з коштів, призначених на мікропроекти.

- Якщо подивитися на проекти, які подають громади, то ми бачимо якісні зрушення. В перший рік об’єднання громади намагалися залатати всі дірі, які тільки можливо. Вони намагалися поставити чи майданчик, чи вмонтувати якесь вікно, щоби кожен громадянин, який там проживає, відчув, що об’єднання – це добре. Цього року громади вже думають, куди вони витрачають субвенцію на формування інфраструктури. Вони зводять школи, ЦНАПи, купують техніку для комунальних підприємств, лікарень,  шкіл, - Валентина Москаленко вважає, що цьогорічні проекти та витрати об’єднаних громад вже зроблять послуги якіснішими для людей.

За її словами, цього року передбачено надати з обласного бюджету 14,6 млн гривень для опорних шкіл. І громади самі визначають, що їм купити – чи автобус, чи інтерактивні дошки, чи обладнання для шкільних дослідів. 

- У нас є проблеми з фінансами в громадах. Не всі можуть собі дозволити витрачати кошти на розвиткові проекти. Якісь громади витрачають на розвиток 40 відсотків своїх бюджетів, якісь – всього десять. Але гірше ніде не стало. У них дуже відповідальне ставлення до грошей, чого не скажеш про районні держадміністрації, - переконана вона.

Це підтвердила і експерт з питань бюджету Асоціації міст України Ярослава Пишник.

- Ця сільська громада була тут завжди, у них були якісь надходження за землю. Але коли вони об’єдналися, то надходження зі землі раптом збільшилося в два- три рази. Я спитала голову однієї з об’єднаних громад, звідки в них такі надходження. А він відповідає: «Ми провели інвентаризацію земліі і тільки в одному селі виявили сім гектарів, які не оподатковували», - розповідає вона.

Експерт за допомогою цифр висловлює своє здивування стосовно доходів об’єднаних територіальних громад Львівщини: тільки за ці півроку ОТП отримали 150 млн грн власних доходів. А до об’єднання їхні доходи не перевищували суми в 45 млн гривень.


Відео: Львівський прес-клуб

dailylviv.com

До теми

16:35 3 грудня 2021 р.

Гефсиманія - Сафо: 6 грудня Західний апеляційний господарський суд вирішить долю 130 м кв

У церкві “Гефсиманія” розкритикували аргументи підприємства “Сафо”, викладені у відзиві на апеляційну скаргу євангелістів щодо використання спірної ділянки землі.

Рубрика: Економіка

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Проблема з насильством на Львівщині: як запобігають і вирішують

Рубрика: Ситуації і пригоди

Правда про лікарню швидкої меддопомоги у Львові

Рубрика: Ситуації і пригоди

Тиск на релігійну громаду Гефсиманія

Рубрика: Культура

Рейд "Урок" у Львівській області

Рубрика: Ситуації і пригоди

Парки Львівщини: реконструкція та будівництво

Рубрика: Економіка

Всі відео розділу