Експерт назвала пенсіонерів, які не повинні платити єдиний соцвнесок
18:47 17 травня 2017 р.
Якщо ФОП отримує пенсію, яку йому призначили за віком, або ж є інвалідом, що отримує соціальну допомогу, то платити щомісячно 704 гривні єдиного соціального внеску він не повинен.
Про це сьогодні,17 травня, під час відеопрограми "Бухгалтерська правда" яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомила партнер компанії "Академія професійного бухгалтера" Людмила Шахно.
Вона нагадала, що є лист ДФС України від 30.12.2016 №41658\99-99-13-02-01-17, який посилається на частину четверту статті 4 Закону № 2464 у редакції Закону № 1774, де вказано: "З 1 січня 2017 року фізичні особи-підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування, та фізичні особи-підприємці, які перебувають на загальній системі оподаткування, звільняються від сплати за себе єдиного внеску, якщо вони є пенсіонерами за віком або інвалідами, та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу".
Нагадаємо, що з 1 січня цього року держава змусила платити ЄСВ всіх ФОПів, незалежно від системи оподаткування та незважаючи на те, чи здійснюють вони діяльність, чи ні. І лише дві категорії підприємців мають право не платити єдиний соцвнесок. Але – тільки за себе. Якщо такий ФОП має найманих працівників, то за них сплачувати ЄСВ потрібно.
Також ця норма не стосується осіб, які займаються незалежною професійною діяльністю.
- Якщо ви нотаріус, адвокат, арбітражний керуючий або особа, яка провадить іншу незалежну професійну діяльність, є пенсіонером або інвалідом, на вас ця норма не поширюється, - застерігає фахівець.
Докладніше про тих, хто має право не сплачувати ЄСВ і чому, написано в Законі України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне страхування" від 08.10.2010 року.
- Саме в статті четвертій цього закону вказано, що ФОПи звільняються від сплати ЄСВ, якщо вони є пенсіонерам за віком або ж інвалідами, - наголошує Людмила Шахно.
Крім того, Людмила Шахно зауважила, що інші категорії пенсіонерів такої пільги не мають.
- А якщо пенсіонери вийшли на пенсію швидше, ніж їм виповнилося 60 років, наприклад, за вислугу років або якісь інші спеціальні пенсії, то їх це не стосується. Такі пенсіонери не є звільненими від сплати ЄСВ. У такому випадку треба звертатися до пенсійного фонду, щоби переоформити пенсію і не сплачувати єдиний соціальний внесок, - радить вона.
Також вона нагадала, що ФОПи, які мають право не сплачувати ЄСВ, платити єдиний податок, ПДФО та військовий збір повинні.
Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook