Директор без зарплати накличе штраф – 96 тисяч гривень

15:37 22 лютого 2017 р.

Фото до новини

Щоб не платити такий штраф – 96 тисяч гривень, у статуті треба написати, що власник може керувати підприємством, не виконуючи обов’язків директора.

Сьогодні, 22 лютого, під час вебінару «Бухгалтерська правда», який відбувся у Львівському прес-клубі, засновник групи компаній «Західна консалтингова група», адвокат Олексій Яновський дав відповідь на запитання «Чи можна не платити зарплату директорові, якщо він є одночасно й власником цього підприємства».

Держава не дозволяє безоплатну працю, оскільки така праця передбачає рабство, а воно в Україні заборонено. Та й з безоплатної праці податки не стягнеш. Олексій Яновський нагадав, що в листі Міністерства соціальної політики від 7 лютого 2012 сказано, що якщо працівник, який виконував роботу за трудовим договором, одночасно є і власником підприємства, то йому мають виплатити заробітну плату.

- Безоплатної праці не може бути. І не має значення, чи це підприємство - економічно активне, чи воно має прибуток, - каже адвокат.

Проте, за його словами, трапляється, що підприємство заснували кілька осіб, але тільки один із них ним керує.

- Отож, якщо трудового договору немає, але власник керує підприємством, то спосіб винагороди повинен бути зазанченим в установчих документах. Також у статуті можна зазначити, що власник має право виконувати обов’язки директора безоплатно, без нарахування заробітної плати. Якщо цього відразу не вписали, то можна внести зміни, - пояснює Олексій Яновський.

Він радить відразу написати, що трудові відносини з директором припинені. А ще – мати рішення власника або протокол зборів власників, що безпосереднє управління підприємством покладено на нього, тобто власника, та що ці обов’язки він виконує без трудового договору.

- Покликатися треба на статтю 65 Господарського кодексу. Про це рішення обов’язково треба повідомити держреєстратора. В Україні вже є судові рішення, які підтверджують, що власник може працювати директором без заробітної плати, - каже адвокат.

За його словами, така практика, коли власник керував своїм підприємством і не отримував зарплати, була давно. Але з 1 січня 2017 року держава суворо стежить за непрацевлаштованими працівниками. А власника, який виконує обов’язки директора, в такому разі можуть потрактувати як  непрацевлаштованого працівника і таке порушення загрожує штрафом на 96 тисяч гривень.

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів