Дві області порушують принципи справедливого розподілу електроенергії - Держенергонагляд

13:07 19 липня 2024 р.

Перевірки відбулися у шести областях.

Про це інформує Держенергонагдяд, пише DailyLviv.com.

Держенергонагляд перевіряє застосування операторами системи розподілу (обленерго) графіків погодинних вимкнень (ГПВ) та справедливого розподілу електроенергії в областях.

Наразі вже відбулися перевірки у Вінницькій, Дніпропетровській, Житомирській, Івано-Франківській, Кіровоградській та Одеській областях.

У ході перевірок встановлено, що в усіх областях не забезпечено максимально можливий рівномірний розподіл обсягів зниження споживання між споживачами. Зокрема, виявлено, що не всіх споживачів, які не належать до об'єктів категорії критичної інфраструктури, залучено до графіків погодинних відключень.

Читайте такожСтартують аукціони для інвесторів, які будуватимуть децентралізовані електростанції

Найбільше порушень виявлено у Дніпропетровській і Житомирській областях. Причому у Житомирській області працівниками АТ «Житомиробленерго» створювалися перешкоди роботі інспекторів Держенергонагляду у вигляді недопуску до диспетчерських пунктів деяких структурних підрозділів ОСР.

У Дніпропетровській області збільшено в декілька разів терміни застосування ГПВ та кількість черг, що застосовуються не за розробленим планом. Заживлення деяких споживачів може відбуватись пізніше встановленого ГПВ терміну, тому знеструмлення тривають понад 7 годин.

У містах Дніпро, Кам’янське та Кривий Ріг затверджені графіки погодинного відключення виконуються не в повному обсязі. Також не всіх споживачів залучено до ГПВ.

Велика кількість споживачів віднесені до категорії об’єктів критичної інфраструктури, що разом із супутнім навантаженням призвело до завищеної величини потужності, яка не підлягає відключенню. Відповідно, на інших споживачів припадає надмірний тягар відключень, порушуючи справедливість розподілу електричної енергії.

Читайте такожЧерез дефіцит електроенергії зростуть ціни на хліб, молоко та м'ясо

Стосовно ситуації у Житомирській області, зафіксовано численні випадки невиконання команд диспетчерів НЕК Укренерго про запровадження ГПВ. Черговими диспетчерами на підстанціях систематично не в повному обсязі відключалися всі черги та приєднання черг заведених до ГПВ. За окремими населеними пунктами необхідні відключення приєднань розпочалось диспетчером після прибуття на диспетчерський пункт інспектора Держенергонагляду. До оперативних журналів чергових підстанцій вносяться дані, що не відповідають дійсності. Також на офіційному сайті ОСР постійно наводиться недостовірна інформація щодо періодичності та тривалості застосування кожної черги ГПВ, строки перерви постачання електричної енергії населеним пунктам, окремим житловим масивам та вулицям. В цілому це призводило до систематичної неучасті обласного центру та інших міст області у застосуванні ГПВ, порушуючи принцип справедливості розподілу електроенергії між регіонами України.

Виявлені факти призводили до збільшення соціальної напруги та кількості звернень і скарг громадян.

За результатами перевірок надано приписи щодо усунення порушень у тижневий термін. Після цього будуть проведені повторні перевірки вказаних ОСР. При невиконанні виданих приписів до ОСР будуть застосовані штрафи.

Починаючи з 22 липня, Держенергонагляд розпочинає перевірки у м. Київ, Київській, Полтавській, Львівській, Закарпатській і Запорізькій областях.

Нагадаємо, сьогодні скасовано погодинні вимкнення електроенергії на Львівщині.

DailyLviv.com

Відновлюється електропостачання споживачів у Києві

У Софії вшанували пам’ять болгарина, який загинув на війні за Україну

Укренерго наказало запровадити графіки відключень 29 грудня

Кулемети, гармати, ракети, засоби РЕБ. Польща добудовує нову систему ППО на східному кордоні

Андрій Потопа. Львів попрощається з бійцем штурмового батальйону OPFOR

Хода Звіздарів у Львові зібрала понад дві тисячі учасників (фото, відео)

Голова ЦВК назвав 10 проблем для організації виборів

Помер головний звіздар України

Чому у Вірменському катедральному соборі Львова освятили гранати

Хурделиця в понеділок у Львові

Без світла. Збільшилася кількість населених пунктів на Львівщині, які не мають енергопостачання

Педагогам і науковцям підвищать зарплату на 30% з 1 січня 2026 року

Експерти про зустрічі у Флориді. Човникова дипломатія - безглузда

У 2026 році разом з мінімальною зарплатою збільшиться також ЄСВ

Померла зірка французького кінематографу

Про пожежу в колишньому кінотеатрі «Дзвін» у Львові

Після спаду по Різдві знову зріс пасажиропотік на кордоні з Польщею

О 20.00 за київським часом Трамп прийме Зеленського у своєму маєтку на Флориді. Москва «не хоче миру»

Олег Вільшинський. Львівщині прощається з 31-річним Захисником

Вночі Росія атакувала об’єкти енергетичної інфраструктури у кількох регіонах України

У ДТП в Польщі спалахнув автомобіль, ймовірно, з п'ятьма українцями. Усі загинули

Погода на Львівщині в неділю. Прогнозована і фактична

Вітер знеструмив на Львівщині 72 населені пункти

Вночі 18 російських БпЛА влучили на 9 локаціях

Путін і Гєрасімов заявили, що рф силою захопить Донбас, Запоріжжя і Херсонщину

В Одесі вибухи

НАБУ заявило про підозру щонайменше трьом народним депутатам

Графіки відключень 28 грудня. У Києві та області - аварійні вимкнення

Перед Новим роком на кордоні черги на виїзд з України

З 1 січня посадові оклади соціальних працівників зростуть майже в 2,5 раза

Рідні загиблих забракували зразки памʼятників, які пропонує для Меморіального комплексу ЛМР

Росія атакувала газову інфраструктуру та ТЕЦ Нафтогазу

Попередження про стихійні метеорологічні явища на Львівщині

Знешкоджено 503 повітряні цілі з 559, які запустив на Україну ворог

Штраф від 1020 до 1700 гривень або евакуація автомобіля на штрафмайданчик

Два аеропорти у Польщі призупиняли польоти літаків

Вертепники у Львові пробігли 5 км і зібрали майже 200 тисяч грн для захисників України

Загиблі, десятки постраждалих і масштабні руйнування у Києві й на Київщині

Всі новини на Focus.ua: стрічка, де видно головне за день

Групі нардепів платили за голосування у Верховній Раді