Договір позики – недійсний, якщо кошти не надані, – юрист

20:23 13 грудня 2017 р.

Договір позики укладають у простій письмовій формі, якщо його сума перевищує 170 гривень. Нотаріально посвідчувати такий договір не потрібно. Хіба що одна зі сторін забажає таких нотаріальний дій. В інших випадках підтвердженням укладення договору позики може бути розписка позичальника.

Проте, якщо позику надає юридична особа, то письмовий договір укладають незалежно від суми. Нотаріального посвідчення не потрібно. Все це описано в статті 1047 ЦКУ.

Про це сьогодні, 13 грудня, у відеопрограмі «Бухгалтерська правда», яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомив засновник групи компаній «Західна консалтингова група», «Яновський і партнери», «Збережені активи», «Академія професійного бухгалтера», адвокат Олексій Яновський.

- Укладаючи договір, варто звернути увагу на його істотні умови. Так, у позику передають грошові кошти або речі, визначені родовими ознаками. Договір вважається укладеним з моменту передання грошей або речей. І, укладаючи договір, варто не забути прописати строк і порядок повернення позики. Тобто уточнити, чи повертатиметься позика рівними частинами, чи достроково, чи наприкінці строку, чи на вимогу, чи треба сплачувати відсотки, - пояснює він.

За словами юриста, хоча ми всі звикли що позичають гроші, але можна позичати зерно, нафту, бензин, інші речі, які закон описує поняттям «речі, визначені родовими ознаками».

- Якщо кошти не надані, то вважається, що договір недійсний. Проте якщо договір укладений, то це дає підстави позичальникові вимагати гроші від позиконадавача, - розповідає про юридичні тонкощі Олексій Яновський.

Також він зазначив, якщо в договорі не вказаний строк повернення позики, то віддавати позичене доведеться на першу вимогу позикодавця.

- Позичальник зобов’язаний повернути кошти впродовж тридцяти днів. Це передбачено Цивільним кодексом. Якщо кошти не повернуті на вимогу позиконадавача, то він має право звертатися до суду, - каже юрист.

Що стосується сплати відсотків за позику, то тут, за словами Олексія Яновського, це може бути розцінено як банківська діяльність та вимагає ліцензування. Проте, якщо це зроблено лише один раз, то таких вимог до позикодавця не ставлять.


Відео: Львівський прес-клуб

dailylviv.com

До теми

19:54 20 вересня 2021 р.

На Львівщині порахували кількість арабських туристів і суму, яку кожен з них витрачає за 5-7 днів

Улітку 2020-го був скасований візовий режим із країнами Близького Сходу. Представники авіакомпанії «Flynas» розпочали авіарейси між містами Саудівської Аравії і Львовом. Завдяки цьому авіасполученню на Львівщину упродовж усього літа й зараз, у вересні, приїжджає велика кількість гостей.

Рубрика: Економіка

18:22 20 вересня 2021 р.

Ринок сільгоспземлі на Львівщині: назвали вартість продажу і оренди за перші три місяці

З 1 липня в Україні запрацював ринок землі, який скасовує дію мораторію на продаж земельних ділянок сільськогосподарського призначення. Про результати перших місяців функціонування ринку та реакцію аграрного сектору Львівщини на можливість купувати та продавати земельні ділянки говорили сьогодні під час брифінгу у Львівському пресклубі.

Рубрика: Економіка

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Ринок землі на Львівщині: перші три місяці

Рубрика: Економіка

Білоруські опозиціонери у Львові

Рубрика: Політика

Ексголова Львівоблради Олександр Ганущин про впливи у політиці

Рубрика: Політика

Акція протесту малих підприємців проти компанії Інтергал-Буд

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу